reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2025

Mi bylo niedobrze po duphastonie, zmieniła mi na luteinę. Chociaż już nie krwawię mam przyjść się pokazac za 2 tyg. Ciężko wyczuć, które droga prowadzenia ciazy będzie lepsza…ale jak plamisz to wizyta w 10 tc to wg mnie trochę długi ostęp.
 
reklama
Ja już po wizycie. Ogólnie wszystko dobrze, narazie widac sam pecherzyk ciazowy. Ogólnie to na 1 wizycie jak zaszłam w ciaze bylam u innego gina i on mi kazał brac luteine (jestem po poronieniu) a dziś byłam u tego co chciałam prowadzić ciaze i powiedziałam mu o tym plamieniu a on powiedział, że nie widzi wskazań do bracia luteiny i kazał odstawić. I nic nie przepisał Ogólnie jest zdania co ma być to będzie.. i kazal przyjsc dopiero za miesiac. To bedzie 10 tydzien... Nie wiem czy się nie umówić jeszcze do innego lekarza.. tak samo tsh mam 2.9 poprzedni lekarz kazał brac leki żeby zmniejszyć a ten mówi że taka może być... sama nie wiem co myśleć..
Ja bym poszła do innego lekarza. Mocno niefajne podejście do ciebie i twojej ciszy przedstawił, oczywiście to moje subiektywne zdanie. Na 100% znajdziesz o wiele lepszego. Z jakich okolic jesteś?
 
Ja za to konsultowałam moja noge z sąsiadka, która jest lekarzem. Mówi, ze mega brzydko to wyglada i nie widziała nigdy czegoś takiego :( raczej to rumień od kleszcza, mogłam go nawet nie widzieć. Skonsultuje z koleżanka która jest zakaźnikiem i da mi jutro antybiotyk ;(
 
Ja za to konsultowałam moja noge z sąsiadka, która jest lekarzem. Mówi, ze mega brzydko to wyglada i nie widziała nigdy czegoś takiego :( raczej to rumień od kleszcza, mogłam go nawet nie widzieć. Skonsultuje z koleżanka która jest zakaźnikiem i da mi jutro antybiotyk ;(
kleszcze potrafią się gdzieś w ubraniach skitrać i później podgryzają. Jeeeju, no to sporp nowych stresów. Trzymaj się!
 
Po tej wizycie się trochę zawiodłam szczerze mówiąc bo nic mi nie powiedział nawet nie wiem ile mierzy ten pecherzyk... I kiedy się może pojawić zarodek no dosłownie nic mi nie powiedział.. a na pytanie co gdy powtórzą się plamienia to powiedział że no może pani przyjść to zobaczę co tam się dzieje, ale plamienia się zdarzają i może być ich więcej I nie trzeba panikować..
 
Wydaje mi się, ze mniej empatyczni lekarze tak właśnie robią. Jak powiedziałam mojej sąsiadce, że leżałam przez tego krwiaka to powiedziała mi, ze niepotrzebnie bo poronienia i tak się zdarzają, a oni podchodzą do tego że jak jak coś się dzieje to lepiej poronić we wczesnej ciąży. Także my jako przyszłe matki mamy, nawet w tak wczesnej ciazy mamy inne podejście niż lekarze.
 
Narazie dalej będę brała luteine a do innego lekarza umówiłam się, ale dopiero za tydzień🙄
Dobrze ze się umówiłaś do innego. Moim zdaniem bardzo późno ci kazał ponownie przyjść...w 10tc to ja bym nie wyczekała tyle
. Nie lubię takiego podejścia. A co masz na usg? Wielkość pęcherzyk jaka? Który ci tydzień pokazuje? Ja rozumiem że lekarze tak traktują poczatki ciazy że wszystko się może zdarzyć...Ale chyba wolę jak lekarz bardziej zachowuje się optymistycznie a nie pesymistycznie. A skąd w ogóle jesteście kobiety? Z jakich miast?
 
reklama
Mi powiedziała że wielkość pęcherzyka jest ok. Jak wrócimy z wakacji będzie koło 8tc...ciekawa tylko jestem gdybym poszła w następnym tygodniu jednak do lekarza czy by już było serduszko? W 6tc...chyba się trochę pospieszyłam.
 
Do góry