reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2025

Ja dzisiaj prawdopodobnie 6+2. Ani raz nie zrobiłam bety w tej ciąży. W mojej pierwszej robiłam kilka, ładnie przyrastało a niestety okazało się, że pęcherzyk był pusty. Do tego sama nie poroniłam tylko musiałam mieć zabieg. Tak że stwierdziłam ,że tym razem czekam na wizyte i usg. Z objawów mam juz mdłości, biust lekko tkliwy, do tego zmęczenie. Jako że mój trzylatek zaczął przedszkole, zaczął również choroby, i oczywiście juz od niego złapałam. Dwa tygodnie mnie trzyma i nie ma się jak leczyć. Trzyma mnie również stres , bo z racji że to nieplanowana ciąża to na początku zdarzyło mi się trochę alkoholu wypić (akurat świętowaliśmy rocznicę ślubu) i teraz mam wyrzuty sumienia. A wizytę chciałam w przyszłym tygodniu, a okazało się że mojej pani doktor akurat nie ma i zaproponowano mi za dwa tygodnie, i obawiam się że to już za długo bo wtedy bym miała 8+4. Tak że błagałam o wcześniejszą wizytę i mam nadzieję że uda się mnie jeszcze w tym tygodniu wcisnąć.
Spokojnie. We wczesnej ciąży (tak do tego 4-5tygodnia gdzie większość kobiet wykonuje test) nie da się dziecku zaszkodzić alkoholem. Albo ciąża wogole by się nie przyjęła, albo jest wszystko ok.
Ja piłam sobie drineczka gdy moja głowa pomyślała "zwykle mnie nie bolą piersi przed okresem, zrobię test". Skończyłam drinka i poszłam zrobić ten test. Była bladziutka kreska. 4 dni później beta wynosiła 42.
 
reklama
Pierwsza, wedlug OM dzis 6+4, ale tak jak pisalam wyzej, mam cykle 40-50 dni, wiec srednio mi sie to wszystko kalkuluje 😅
Ciekawa jestem, co zobacze na usg i jak mi to lekarz wyliczy.
To podobnie jak u mnie. Wg Om 6t0d ale cykl 37 dni i na usg było 5t2d takie naciągane 😅 Też nafisiowalam się na te puste jajo, ale lekarz mówił, że rzadko sie zdarza żeby się powtórzyło znowu skoro raz już miałam. Woec zobaczymy. Czekam na swoją bete. Powinna mieć chociaż około 4 tys skoro tydzien temu w srode miala 829.
 
To podobnie jak u mnie. Wg Om 6t0d ale cykl 37 dni i na usg było 5t2d takie naciągane 😅 Też nafisiowalam się na te puste jajo, ale lekarz mówił, że rzadko sie zdarza żeby się powtórzyło znowu skoro raz już miałam. Woec zobaczymy. Czekam na swoją bete. Powinna mieć chociaż około 4 tys skoro tydzien temu w srode miala 829.
To jedziemy na jednym wozku 🤪
Ja juz nawet po dacie stosunku probowalam liczyc, ale wtedy wychodzi mi termin na czerwiec 😂
 
To jedziemy na jednym wozku 🤪
Ja juz nawet po dacie stosunku probowalam liczyc, ale wtedy wychodzi mi termin na czerwiec 😂
Mi po dacie zapłodnienia wychodzi 28 maja😅 wg Om 18 maja wiec już nawet nie liczę. Na prenatalnych sie dowiem oficjalnie🤣 z córka na prenatalnych wyszlo 26.09 a urodziła sie 29.09
 
reklama
A na tym zdjęciu usg nie było wieku ciąży? Mi lekarz na poprzedniej wizycie wrzucił takie info

Kiedyś jak byłam w aptece i prosiłam o te tabletki to aptekarka poleciła mi inne tabletki o identycznym składzie, ale połowę tańsze

Właśnie nie było podane mieszkam za granicą i tutaj służba zdrowia czy prywatnie czy przez NHS jest zacofana:)
 
Do góry