reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2025

Dzień dobry dziewczyny 😁 @Nath096 trzymam kciuki za wizytę 😁 Ja w nocy co pol godziny sie budzilam, bo mialam durne sny. Jakieś puste jaja płodowe,szukałam gina na cito we śnie xd Masakra. Rano byłam na becie, pękła mi żyła, zalałam fotel xd wróciłam to przy podcieraniu miałam zielony śluz jak gile normalnie. Napisałam do ginekologa to przepisał mi globulki na infekcje. Także ja już na dziś mam dosyć 😅 najchętniej poszłabym spac, ale 3 latka na pokladzie wiec nie ma tak łatwo. Jakoś muszę ruszyć z tym dniem i nie zwariować 😅 Miłego dzionka majoweczki😁❤️
😱😱😱Ale ta pęknięta żyła i infekcja to nadal sen czy już rzeczywistość?
 
reklama
No widzisz, ja z kolei nie mierze bety 🙂 robię tylko kilka (teraz 3) dni pod rząd te same testy sikane czy kreska jest coraz wyraźniejsza i tyle. I czekam na tydzień gdzie już powinno być serduszko, bo też nie mam zamiaru się stresować, że jest sam pęcherzyk i nie wiadomo czy się rozwinie 🙂
Też wydawało mi się, że doczekałam tygodnia gdzie będzie serduszko, a tu klops, ciąża prawie 2 tyg młodsza...i też się zestresowałam. Chociaż tym razem po raz pierwszy w życiu mierzyłam betę, wcześniej też nie widziałam w tym sensu
 
Też wydawało mi się, że doczekałam tygodnia gdzie będzie serduszko, a tu klops, ciąża prawie 2 tyg młodsza...i też się zestresowałam. Chociaż tym razem po raz pierwszy w życiu mierzyłam betę, wcześniej też nie widziałam w tym sensu
A kiedy wizytujesz?
U mnie od porodu cykle 40-50 dni i tez juz sie stresuje, co sie okaze w sobote 🙈
 
W pierwszej ciąży mój najgorszy dzień (no może poza porodem bo miałam przeboje 🙈) to jak mąż zapomniał wynieść śmieci bio wychodząc do pracy. Nie mogłam tego zapachu znieść więc uzbroilam się w maseczkę i próbowałam szybko siatkę zawiązać i wynieść. Niestety za szybko. Kubeł mi się przewrócił, śmieci wysypały na podłogę. Biegałam po całym mieszkaniu zaryczana z odruchami wymiotnymi nie wiedząc jak opanować tę sytuację 🤣🤣🤣
Teraz to zabawne, ale wyobrażam sobie siłę przeżyć...
 
Poprzednie 3 prowadziłam w Medicover i byłam zadowolona. Wszystkie badania (w tym test podwójny) w pakiecie, lekarz robiący USG te "duże" podobno najlepszy w Poznaniu (wg lekarza w szpitalu, który przeglądał moje badania). Miałam jednego stałego lekarza, ale w razie co mogłam iść do innego i też miał wgląd we wszystkie badania, poprzednie wizyty itd. Zresztą znajoma prowadziła też w Medicover i chodziła za każdym razem do lekarza, który akurat jej terminem i godzinami pasował i nie było żadnego problemu. Teraz jesteśmy w Luxmed, zobaczę czy też będę zadowolona🙂
Ja w Medicoverze tylko rodziłam, więc miałam tam przy tej okazji różne wizyty i nie byłam zachwycona. Ale to Warszawa, myślę, że w różnych miastach jest bardzo różnie.
 
Ja uwielbiam moją lekarkę, jest mega zaangażowane, każde usg dokładne jak prenatalne, wizyty ciążowe planowane od razu na godzinę. Wspaniała kobieta i specjalistka, z którą czuję się zaopiekowana i bezpieczna.
 
Nie do końca jest tak jak piszesz. Są również przypadki ze beta cały czas prawidłowo przyrasta a okazuje się to pozamaciczna lub puste jajo. Nie da się tego do końca przewidzieć więc wydaje mi się że powinno się iść wcześniej żeby wykluczyć nieprawidlowosci. ☺️
To już musi być mega skrajny przypadek, takie info mam od swojego gina i ogólnie z literatury. Przy pustym jaju w 6 tygodniu też czasem podtrzymają czy coś się nie pojawi do następnej wizyty.
I zaznaczam jeszcze raz 8 tydzień to nie jest późny termin na wizytę, a moim zdaniem dobry termin bo będzie już wszystko wiadomo :)
I nie zabraniam nikomu iść wcześniej 😉
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja w Medicoverze tylko rodziłam, więc miałam tam przy tej okazji różne wizyty i nie byłam zachwycona. Ale to Warszawa, myślę, że w różnych miastach jest bardzo różnie.
Na poprzedniej grupie dziewczyny z Warszawy też narzekały na Medicover. Może faktycznie zależy od miasta
 
Do góry