reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2024

Ja przed ciążą też miałam dobre wyniki tarczycy, a w pierwszym trymestrze zjechała mi na sam dół, na sam koniec dolnej granicy - włosy nie wypadały, ale waga malała. Mam nadzieję, że tak jak w pierwszej ciąży, wszystko wróci do normy w drugim trymestrze 😊
Warto zbadać chociaż TSH 🙂
U mnie za to na samym początku ciąży TSH eleganckie, bo 1,5 a dzisiaj odebrałam wyniki i mimo zwiększenia dawki ponad 4 :( Nie wiem z jaką dawką ja skończę za kilka miesięcy w takim razie, skoro to wciąż pierwszy trymestr
 
reklama
Witajcie Kobietki 😊

Chciałabym się dziś nieśmiało przywitać mimo, że jestem tutaj z Wami od dawna jako stalkerka czytająca i przeżywająca wpisy od początku wątku.🤪🫣
Trochę o sobie. Mam 26 lat i od początku roku żyłam w strachu gdyż dowiedziałam się że moje AMH jest za niskie i muszę się starać o ciąże tylko w tym roku mimo nie tak dużego wieku.. Załamana podjęłam próbę, udało się po kilku miesiącach. Niestety jak szybko zaczęłam się cieszyć tak szybko poroniłam maleństwo, strasznie to przeżyłam bo dodatkowo informacja, że niedługo mogę być bezpłodna zwalała mnie z nóg. Głównym powodem poronienia był bardzo duży problem z progesteronem.
W kolejnym cyklu ponownie się udało, ale mojej radości nadal towarzyszy strach, dodatkowo powstała mi duża torbiel na jajniku. Ze względu na problemy z progesteronem cały czas jestem na lekach, globulkach a jeszcze do niedawna i na codziennych zastrzykach.
Z decyzją o dołączeniu czekałam do prenatalnych, które miałam dziś. Jestem w 13 tygodniu ciąży. Wszystko wyszło pięknie i na 80% mamy zdrową dziewczynkę. Termin u jednego ginekologa na 13 lutego a u drugiego z prenatalnych na 9 lutego.
Bardzo serdecznie Was pozdrawiam i każdej życzę zdrowia dla siebie i Waszych cudownych maleństw. ♥️
Witamy kolejną przyszłą mamę 😊 26 lat to nie taki wczesny wiek, ja pierwsze dziecko urodziłam mając 25, dla mnie to dobry czas 😉 Teraz mam 29 i czekam na drugie bobo 😁
 
Hej, w przyszły poniedziałek mam prenatalne, ale dzisiaj będąc u koleżanki, która ma malutkiego bobasa i niedawno urodziła, wpadlysmy na pomysł żeby wypróbować detektor tętna. Od początku ciąży się trochę cykam i bardzo przeżywam to, że te wizyty są co 3-4 tygodnie i tak naprawdę na początku jak nie czuje się ruchów, to nie wiadomo co tam się w tym brzuchu dzieje. Dzisiaj jestem w 13 tygodniu (12+3) i udało nam się znaleźć serduszko tym detektorem! W ogóle się nie nastawiałam, bo wszyscy mówią, że od 16 tygodnia dopiero jest sens próbować, a nam się udało i to jest niesamowite wiedzieć, że ma się urządzenie, którego można użyć między wizytami, żeby mieć chociaż namiastkę wiedzy odnośnie tego co dzieje się u maluszka ;) serducho bije szybko, średnio 150 uderzeń i brzmi jak jadący pociąg 😅 detektor pożyczyłam i zamierzam sporadycznie używać dopóki nie zacznę czuć ruchów ;) polecam takie urządzenie wszystkim zestresowanym między wizytami ;p
 
Hej dziewczyny 🙂 dziś miałam prenatalne🤩 USG wyszło świetnie, wszystko idealnie, no ale mam 35 lat i lekarz wyliczył mi ryzyko trisomii 21 jako pośrednie , a reszty wad jako niskie. No i teraz bije się z myślami czy robić te badania Nifty... jeśli chodzi o amniopunkcje to stwierdził że zdecydowanie nie potrzeba ale te badania z krwi jak chce to mogę dla swojego spokoju zrobić. No i zaznaczył że to ryzyko jest w tej strefie pośredniej właśnie że względu na mój wiek i że przeziernosc karkowa jest na poziomie 2.1 , czyli w górnej granicy normy.... no i nie wiem co mam zrobić 🤷‍♀️
 
Hej, w przyszły poniedziałek mam prenatalne, ale dzisiaj będąc u koleżanki, która ma malutkiego bobasa i niedawno urodziła, wpadlysmy na pomysł żeby wypróbować detektor tętna. Od początku ciąży się trochę cykam i bardzo przeżywam to, że te wizyty są co 3-4 tygodnie i tak naprawdę na początku jak nie czuje się ruchów, to nie wiadomo co tam się w tym brzuchu dzieje. Dzisiaj jestem w 13 tygodniu (12+3) i udało nam się znaleźć serduszko tym detektorem! W ogóle się nie nastawiałam, bo wszyscy mówią, że od 16 tygodnia dopiero jest sens próbować, a nam się udało i to jest niesamowite wiedzieć, że ma się urządzenie, którego można użyć między wizytami, żeby mieć chociaż namiastkę wiedzy odnośnie tego co dzieje się u maluszka ;) serducho bije szybko, średnio 150 uderzeń i brzmi jak jadący pociąg 😅 detektor pożyczyłam i zamierzam sporadycznie używać dopóki nie zacznę czuć ruchów ;) polecam takie urządzenie wszystkim zestresowanym między wizytami ;p
Mega! Ja przez chwilę myślałam o takim detektorze, ale taki ze mnie nerwus, że na pewno bym go nadużywała, więc pasuję :D
 
Hej dziewczyny 🙂 dziś miałam prenatalne🤩 USG wyszło świetnie, wszystko idealnie, no ale mam 35 lat i lekarz wyliczył mi ryzyko trisomii 21 jako pośrednie , a reszty wad jako niskie. No i teraz bije się z myślami czy robić te badania Nifty... jeśli chodzi o amniopunkcje to stwierdził że zdecydowanie nie potrzeba ale te badania z krwi jak chce to mogę dla swojego spokoju zrobić. No i zaznaczył że to ryzyko jest w tej strefie pośredniej właśnie że względu na mój wiek i że przeziernosc karkowa jest na poziomie 2.1 , czyli w górnej granicy normy.... no i nie wiem co mam zrobić 🤷‍♀️
Skoro jeszcze się mieści w normie to bym się nie przejmowała, szczególnie że nawet gdyby wynik byłby poza tym pierwszy zakresem to prawdopodobieństwo choroby to kilka %. Widziałam nawet ostatnio gdzieś taki post na forum, w którym wiele kobiet mówiło, że lekarz określając tę przezierność dosłownie stwierdził, że jest faktycznie szansa na chorobę u dziecka, a dziecko urodziło się zdrowe :). Nifty to jednak badanie o większej dokładności, poza tym bierze pod uwagę więcej schorzeń, może jeśli się martwisz to warto się na nie zdecydować, choć nie jest to tania sprawa ;) I z jednej strony takie badanie i czekanie na wyniki jest stresujące, a z drugiej pytanie czy i tak nie będziesz się stresować, jeśli go nie zrobisz.
 
Hej dziewczyny 🙂 dziś miałam prenatalne🤩 USG wyszło świetnie, wszystko idealnie, no ale mam 35 lat i lekarz wyliczył mi ryzyko trisomii 21 jako pośrednie , a reszty wad jako niskie. No i teraz bije się z myślami czy robić te badania Nifty... jeśli chodzi o amniopunkcje to stwierdził że zdecydowanie nie potrzeba ale te badania z krwi jak chce to mogę dla swojego spokoju zrobić. No i zaznaczył że to ryzyko jest w tej strefie pośredniej właśnie że względu na mój wiek i że przeziernosc karkowa jest na poziomie 2.1 , czyli w górnej granicy normy.... no i nie wiem co mam zrobić 🤷‍♀️
U Mnie wyszło podobnie, też ryzyko pośrednie ze względu na wiek (37), przyzierność taka jak u Ciebie i lekarz powiedział, że nie ma co się martwic i jego zdaniem jest ok. I jeśli chce to mogę zrobić NIFTy pytanie brzmi: czy to coś zmieni.... Poza zmniejszeniem stanu konta 1600 zł.
Jeśli cię to uspokoi to zrób, czasami koszt badania nie jest wart tego żebyś o tym myślała i się zamartwiała. Ja szczerze powiedziawszy po prenatalnych się baaaaaardzo uspokoilam (mojego męża siostra ma trisomie) i tu obawy miałam przed prenatalnymi ogromne😱😱😱😱😱

Hej, w przyszły poniedziałek mam prenatalne, ale dzisiaj będąc u koleżanki, która ma malutkiego bobasa i niedawno urodziła, wpadlysmy na pomysł żeby wypróbować detektor tętna. Od początku ciąży się trochę cykam i bardzo przeżywam to, że te wizyty są co 3-4 tygodnie i tak naprawdę na początku jak nie czuje się ruchów, to nie wiadomo co tam się w tym brzuchu dzieje. Dzisiaj jestem w 13 tygodniu (12+3) i udało nam się znaleźć serduszko tym detektorem! W ogóle się nie nastawiałam, bo wszyscy mówią, że od 16 tygodnia dopiero jest sens próbować, a nam się udało i to jest niesamowite wiedzieć, że ma się urządzenie, którego można użyć między wizytami, żeby mieć chociaż namiastkę wiedzy odnośnie tego co dzieje się u maluszka ;) serducho bije szybko, średnio 150 uderzeń i brzmi jak jadący pociąg 😅 detektor pożyczyłam i zamierzam sporadycznie używać dopóki nie zacznę czuć ruchów ;) polecam takie urządzenie wszystkim zestresowanym między wizytami ;p
Kupiłam 🤪( na allegro 80zl + 40zl za przesyłkę ...na Ali express 40 zł i darmowa przesyłka) ....ten sam co ciekawe też przesyłka 13 dniowa 😁 dzisiaj chyba przyjdzie ... U mnie mąż jak usłyszał że jest coś takiego ...to powiedział a czemu my jeszcze nie mamy ? 🤣 Będziemy mieli swoj prywatny kanał radiowy 😜
 
U Mnie wyszło podobnie, też ryzyko pośrednie ze względu na wiek (37), przyzierność taka jak u Ciebie i lekarz powiedział, że nie ma co się martwic i jego zdaniem jest ok. I jeśli chce to mogę zrobić NIFTy pytanie brzmi: czy to coś zmieni.... Poza zmniejszeniem stanu konta 1600 zł.
Jeśli cię to uspokoi to zrób, czasami koszt badania nie jest wart tego żebyś o tym myślała i się zamartwiała. Ja szczerze powiedziawszy po prenatalnych się baaaaaardzo uspokoilam (mojego męża siostra ma trisomie) i tu obawy miałam przed prenatalnymi ogromne😱😱😱😱😱


Kupiłam 🤪( na allegro 80zl + 40zl za przesyłkę ...na Ali express 40 zł i darmowa przesyłka) ....ten sam co ciekawe też przesyłka 13 dniowa 😁 dzisiaj chyba przyjdzie ... U mnie mąż jak usłyszał że jest coś takiego ...to powiedział a czemu my jeszcze nie mamy ? 🤣 Będziemy mieli swoj prywatny kanał radiowy 😜
U nas to badanie kosztuje 2800 🙀.. ale chyba zrobie.. Bo niby wiem że ryzyko i tak małe No ale ziarnko niepewności jest 🙃
Ten detektor tętna też już zamówię skoro mówicie że u Was już daje radę wykryć serduszko 😍
 
Witamy kolejną przyszłą mamę 😊 26 lat to nie taki wczesny wiek, ja pierwsze dziecko urodziłam mając 25, dla mnie to dobry czas 😉 Teraz mam 29 i czekam na drugie bobo 😁
Chodziło mi niestety o to, że wiek 26 lat nie jest zbyt dobry na przekwitanie, AMH to rezerwa jajnikowa, która w dużym skrócie po wygaśnięciu czyni kobietę bezpłodną a ja mam już jej niski poziom. 😕Mam przypadek w rodzinie ciąży w wieku 56 lat więc w porównaniu do mojego wieku nie jest to zbyt pocieszające.
 
reklama
Ja dzisiaj odwiedziłam diabetologa i zaczynam przygodę z insuliną.... Mam rano cukry na poziomie 105-110, przerwa między posiłkami wynosiła 12 godzin teraz max 8 godzin ... Ja nie wiem jak dam radę jeść 8 posiłków dziennie 😱 jak teraz 2 są wyzwaniem przy mdlosciach ....
Od wczoraj mam skurcze szyjki, przełożyłam wizytę do ginekologa na najbliższy piątek, zobaczymy czy tam się nic nie dzieje ....
 
Do góry