reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2024

U Mnie wyszło podobnie, też ryzyko pośrednie ze względu na wiek (37), przyzierność taka jak u Ciebie i lekarz powiedział, że nie ma co się martwic i jego zdaniem jest ok. I jeśli chce to mogę zrobić NIFTy pytanie brzmi: czy to coś zmieni.... Poza zmniejszeniem stanu konta 1600 zł.
Jeśli cię to uspokoi to zrób, czasami koszt badania nie jest wart tego żebyś o tym myślała i się zamartwiała. Ja szczerze powiedziawszy po prenatalnych się baaaaaardzo uspokoilam (mojego męża siostra ma trisomie) i tu obawy miałam przed prenatalnymi ogromne😱😱😱😱😱


Kupiłam 🤪( na allegro 80zl + 40zl za przesyłkę ...na Ali express 40 zł i darmowa przesyłka) ....ten sam co ciekawe też przesyłka 13 dniowa 😁 dzisiaj chyba przyjdzie ... U mnie mąż jak usłyszał że jest coś takiego ...to powiedział a czemu my jeszcze nie mamy ? 🤣 Będziemy mieli swoj prywatny kanał radiowy 😜
Dziewczyny, wyszło Wam ryzyko pośrednie czyli jakie dokładnie? Z tego co wiem pośrednie to między 1:300 a 1:500. Przeziernośc jest w normie to najważniejsze. Też się trochę stresuję tymi badaniami prenatalnymi, bo mam 36 lat i tez sie obawiam, że mi wyjdzie ryzyko pośrednie...
 
reklama
Dziewczyny, wyszło Wam ryzyko pośrednie czyli jakie dokładnie? Z tego co wiem pośrednie to między 1:300 a 1:500. Przeziernośc jest w normie to najważniejsze. Też się trochę stresuję tymi badaniami prenatalnymi, bo mam 36 lat i tez sie obawiam, że mi wyjdzie ryzyko pośrednie...
Hej, dziś właśnie zrobiłam ten test Nifty... i teraz czekam na wynik. Mi wyszło ryzyko skorelowane 1: 359. A ryzyko podstawowe w moim wieku podobno było 1:250. Wiec moje niby zmalało dlatego ze to USG jest dobre.
Też jak jechalam na tą pappe to właśnie miałam takie odczucie że mi to ryzyko wyjdzie pośrednie No bo wiek duzo zaniża..
 
Ja dzisiaj odwiedziłam diabetologa i zaczynam przygodę z insuliną.... Mam rano cukry na poziomie 105-110, przerwa między posiłkami wynosiła 12 godzin teraz max 8 godzin ... Ja nie wiem jak dam radę jeść 8 posiłków dziennie 😱 jak teraz 2 są wyzwaniem przy mdlosciach ....
Od wczoraj mam skurcze szyjki, przełożyłam wizytę do ginekologa na najbliższy piątek, zobaczymy czy tam się nic nie dzieje ....
A próbowałaś wcześniej jeść częściej, ale mniej? Bo mi od któregoś tygodnia zrobiło się tak ultra niedobrze, mdłości miałam już cały dzień i lepiej się czułam jedząc mało co 2h, im dłuższa przerwa między posiłkami tym te mdłości miałam silniejsze. Może akurat nie będzie tak źle
 
Hej, dziś właśnie zrobiłam ten test Nifty... i teraz czekam na wynik. Mi wyszło ryzyko skorelowane 1: 359. A ryzyko podstawowe w moim wieku podobno było 1:250. Wiec moje niby zmalało dlatego ze to USG jest dobre.
Też jak jechalam na tą pappe to właśnie miałam takie odczucie że mi to ryzyko wyjdzie pośrednie No bo wiek duzo zaniża..
Mi lekarz powiedział, że jak mi wyjdzie lepsze skorelowane niż z samego wieku to żebym sobie gitary nie zawracała, bo u mnie wiek dużo zaniży, chyba że wyjdzie po skorelowaniu gorzej niż 1:300 albo po skorelowaniu mi wyjdzie jeszcze gorzej niż z samego wieku to wtedy powiedział, że fatalnie.
 
Dziewczyny, wyszło Wam ryzyko pośrednie czyli jakie dokładnie? Z tego co wiem pośrednie to między 1:300 a 1:500. Przeziernośc jest w normie to najważniejsze. Też się trochę stresuję tymi badaniami prenatalnymi, bo mam 36 lat i tez sie obawiam, że mi wyjdzie ryzyko pośrednie...
Mi wyszło 1:476 więc wyszło duuuuzo lepiej niż z samego wieku.
A próbowałaś wcześniej jeść częściej, ale mniej? Bo mi od któregoś tygodnia zrobiło się tak ultra niedobrze, mdłości miałam już cały dzień i lepiej się czułam jedząc mało co 2h, im dłuższa przerwa między posiłkami tym te mdłości miałam silniejsze. Może akurat nie będzie tak źle
Wszystkiego próbowałam po 2 nowotworze przyplątała mi się cukrzyca (poza tym mam zespół zmutowanej insuliny), wcześniej cukry były w miarę ale musiałam odłożyć jeden z leków i cukry poszybowały trochę za wysoko 😐 byłam świadoma że będzie insulina, ale trochę to przyszło szybciej niż później 😔 Dzisiaj wdrażam jedzenie na razie większość w płynie 🙄 ale może jakoś powoli się unormuje ...
 
A ja dostałam te wyniki PAPPA, oczywiście je otworzyłam i nic z tego nie czaje, ale jak tak sobie patrzę to oscyluje gdzieś w tych medianach na moje oko więc chyba jest git. Jeszcze tylko 4 dni i będziemy wszystko wiedzieć z prenatalnych 👀
 
Mi wyszło 1:476 więc wyszło duuuuzo lepiej niż z samego wieku.

Wszystkiego próbowałam po 2 nowotworze przyplątała mi się cukrzyca (poza tym mam zespół zmutowanej insuliny), wcześniej cukry były w miarę ale musiałam odłożyć jeden z leków i cukry poszybowały trochę za wysoko 😐 byłam świadoma że będzie insulina, ale trochę to przyszło szybciej niż później 😔 Dzisiaj wdrażam jedzenie na razie większość w płynie 🙄 ale może jakoś powoli się unormuje ...
To jak 1:476 to luzik, to prawie 1:500, a pamiętajmy, że to sa tylko statystyki. Ja z takim wynikiem na ZD bym już Nifty nie robiła, bo szkoda by mi było kasy mimo, że ją mam. Po skorelowaniu masz wynik lepszy niż z samego wieku i to jest najwazniejsze, a jak NT masz w granicach normy i kośc nosowa obecna to w ogóle bym spała spokojnie jeśli masz ukończony 35 rż :), bo wiadomo jesli bym była młoda to ryzyka pośredniego bym się bała i bym na Nifty leciała az by się za mna kurzyło :p
 
reklama
Do góry