reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2024

reklama
Jest ktoś na forum kto ma ciążowe problemy z tarczycą i z podwyższonym cukrem z koniecznością diety cukrzycowej. Jestem w tym nowa, narazie cukier mi spadł ale muszę się pilnować, bo mam na granicy teraz. Tak się już w tym wszystkim pogubiłam trochę już jest pewne że mam chorobę autoimmunologiczną tarczycy w pełni rozwinietą o czym nawet nie wiedziałam przed ciążą, TSH miałam w normie. Endokrynolog mówi że przeciwciała nie szkodzą dziecku tylko nieuregulowany poziom TSH. Ponadto w pierwszej ciąży na 1,5 miesiąca przed porodem wylądowałam w szpitalu na nadciśnienie i leżałam tam już do porodu. Teraz też duże ryzyko nadciśnienia co bez ciąży mam wręcz niedociśnienie. Tak się tym wszystkim martwię.
Hej ja mam podobnie. Wszystkie przeciwciała mam dodatnie. Wiem że TRABY trzeba zrobić pomiędzy 20 a 24 tyg ciąży czy się nie zwiększaja. Czekam na wizytę do Endo mam na 1 sierpnia.
Cukrzycę miałam w poprzedniej ciąży i pewnie w tej też będę miała, ale narazie się aż tak nie przejmuje. Czekam na wizytę i pierwsze badania poprostu już staram się jeść w miarę cukrzycowo 😁
 
Dzień dobry, ale piszecie 🙉
Gratulacje dobrych wieści z wizyt, niektóre bejbiki są już takie wyraźne, cudowny widok 😍
Ja wczoraj martwiłam się, że mdłości ustąpiły, ale wieczorem wszytko wróciło 😉
Zastanawiam się, czy nie umówić wizyty u innego gin w przyszłym tygodniu, długie będzie czekanie do 27.07.
Czy Wy też macie kolejne wizyty co 4 tygodnie ?
 
Dzień dobry, ale piszecie 🙉
Gratulacje dobrych wieści z wizyt, niektóre bejbiki są już takie wyraźne, cudowny widok 😍
Ja wczoraj martwiłam się, że mdłości ustąpiły, ale wieczorem wszytko wróciło 😉
Zastanawiam się, czy nie umówić wizyty u innego gin w przyszłym tygodniu, długie będzie czekanie do 27.07.
Czy Wy też macie kolejne wizyty co 4 tygodnie ?
Ja miałam wczoraj w 6 tygodniu, kolejna w 13…powiedziała ze nie ma konieczności wcześniej a jak będę plamić to mam dzwonić. mieszkam w Belgii oni maja tutaj takie podejście niestety
 
Hej ja mam podobnie. Wszystkie przeciwciała mam dodatnie. Wiem że TRABY trzeba zrobić pomiędzy 20 a 24 tyg ciąży czy się nie zwiększaja. Czekam na wizytę do Endo mam na 1 sierpnia.
Cukrzycę miałam w poprzedniej ciąży i pewnie w tej też będę miała, ale narazie się aż tak nie przejmuje. Czekam na wizytę i pierwsze badania poprostu już staram się jeść w miarę cukrzycowo 😁
A o tych Trabach to mi nic Endo nie mowił, bo byłam wczoraj, ale narazie mi zostawił Euthyrox 75 bo TSH spadło na 2,4 za miesiąc mam iść na kolejną wizytę z badaniem tsh i glukozy. Odkąd biorę euthyrox cukier zaczął mi spadać ze 104 na czczo teraz mam 91. Krzywa według niego też super. Ale cukier i słodkie owoce zakazane 😂 a ja w tej ciąży mam taką ochotę na słodycze, ale nie można ☹️
To TPO to mam powyżej 1000 tak się wystraszyłam jak odebrałam te wyniki.
 
Dzień dobry, ale piszecie 🙉
Gratulacje dobrych wieści z wizyt, niektóre bejbiki są już takie wyraźne, cudowny widok 😍
Ja wczoraj martwiłam się, że mdłości ustąpiły, ale wieczorem wszytko wróciło 😉
Zastanawiam się, czy nie umówić wizyty u innego gin w przyszłym tygodniu, długie będzie czekanie do 27.07.
Czy Wy też macie kolejne wizyty co 4 tygodnie ?

Tak co około miesiąc. Jak nic się nie dzieje, nie ma potrzeby częściej 😉
 
Dzień dobry, ale piszecie 🙉
Gratulacje dobrych wieści z wizyt, niektóre bejbiki są już takie wyraźne, cudowny widok 😍
Ja wczoraj martwiłam się, że mdłości ustąpiły, ale wieczorem wszytko wróciło 😉
Zastanawiam się, czy nie umówić wizyty u innego gin w przyszłym tygodniu, długie będzie czekanie do 27.07.
Czy Wy też macie kolejne wizyty co 4 tygodnie ?
co 3
 
Ja robiłam ostatnio oba. Bo posiałam gdzieś grupę krwi i tak mi lekarz zlecił. To chyba zależy od lekarza w poprzedniej ciąży nic takiego mi nie zlecał, a teraz zmieniłam lekarza i kazał zrobić. Ale generalnie dużo badań mi zleca. Ale jak mówię ja robiłam razem w komplecie. Pewnie jakiś błąd systemu.
błąd to raczej nie bo w innym labo tez nie chciało się dodać xd
 
reklama
A o tych Trabach to mi nic Endo nie mowił, bo byłam wczoraj, ale narazie mi zostawił Euthyrox 75 bo TSH spadło na 2,4 za miesiąc mam iść na kolejną wizytę z badaniem tsh i glukozy. Odkąd biorę euthyrox cukier zaczął mi spadać ze 104 na czczo teraz mam 91. Krzywa według niego też super. Ale cukier i słodkie owoce zakazane 😂 a ja w tej ciąży mam taką ochotę na słodycze, ale nie można ☹️
To TPO to mam powyżej 1000 tak się wystraszyłam jak odebrałam te wyniki.
Ja pewnie też takie już mam albo i wyższe 😂 nie tym się nie przejmuj. Tego się nie sprawdza. Tylko te traby czy rosną później, bo chyba nadczynność może być u dziecka coś takiego .. Niestety mojej Endo już nie ma i przepisałam się do innej zobaczę co ta będzie mówić ..
 
Do góry