reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2024

reklama
Melduję się i ja. Jak to określiła lekarka, mój zawodnik ma już cały centymetr, a serce bije jak dzwon. Termin z om idealnie pasuje do usg, 7w1d. Tyle, że jest problem, bo bardzo urosły mięśniaki. Największy na ten moment ma 7,5cm i zepchnął kropka (widać na zdjęciu, mały kropek po prawej stronie, a ta duża kula na środku to mięśniak) :( Przez to obraz na usg też był bardzo niewyraźny. Mimo braku miejsc lekarka wpisała mnie na przyszyły piątek, zostanie dłużej w pracy i będę miała zrobione kolejne usg na innym aparacie. Z zaleceń na teraz to dostałam skierowanie na badania, muszę pójść do endokrynologa, ze względu na IO. Czy któraś z was też ma? Jestem pod opieką psychodietetyka i od kilku miesięcy byłam na redukcji, bez leków. Chciałam najpierw spróbować samą dietą i ćwiczeniami. Wracając do ciąży, to na kolejnej wizycie założy mi kartę i da skierowanie na oddział patologii ciąży, żebym równocześnie była też u nich pod obserwacją. Także następna wizyta 14.07, badania prenatalne 9.08, a termin porodu 20.02 :)
 

Załączniki

  • usg 5.07.jpg
    usg 5.07.jpg
    289 KB · Wyświetleń: 74
Ja już też wracam z wizyty. No i sprawa wygląda tak że jest pojedynczy pęcherzyk ale bez zarodka. Wg obliczeń powinno być dzisiaj 7+3 a rozmiar pęcherzyka pokazuje 5+4. Mam luteinę brać podjęzykowo zrobić betę jutroi za 48 h i przyjść ponownie w przyszłym tyg na USG żeby sprawdzić jak to wygląda. No więc póki co czekamy dalej 😎
 
Ostatnia edycja:
Mieszkam obecnie w Krakowie ale nie kojarzę tego centrum. W poprzedniej ciąży badanie 12 TC robiłam w CliniCare na Wieniawskiego ale tamten lekarz mi się nie spodobał. Drugie robiłam u Agnieszki Nawara-Baran w Volumed. A teraz jeszcze nie podjęłam decyzji gdzie będę robić.
Też mieszkam w Krakowie 😀 W pierwszej ciąży prenatalne robiłam prywatnie w Ultramedice. Teraz mam skierowanie na NFZ i z polecenia mojej gin będę właśnie robiła u Agnieszki Nawara-Baran w Volumedzie
 
Ja już też wracam z wizyty. No i sprawa wygląda tak że jest pojedynczy pęcherzyk się bez zarodka. Wg obliczeń powinno być dzisiaj 7+3 a rozmiar pęcherzyka pokazuje 5+4. Mam luteinę brać podjęzykowo zrobić betę jutroi za 48 h i przyjść ponownie w przyszłym tyg na USG żeby sprawdzić jak to wygląda. No więc póki co czekamy dalej 😎

Kciuki za pozytywny rozwój akcji 🥰
 
Melduję się i ja. Jak to określiła lekarka, mój zawodnik ma już cały centymetr, a serce bije jak dzwon. Termin z om idealnie pasuje do usg, 7w1d. Tyle, że jest problem, bo bardzo urosły mięśniaki. Największy na ten moment ma 7,5cm i zepchnął kropka (widać na zdjęciu, mały kropek po prawej stronie, a ta duża kula na środku to mięśniak) :( Przez to obraz na usg też był bardzo niewyraźny. Mimo braku miejsc lekarka wpisała mnie na przyszyły piątek, zostanie dłużej w pracy i będę miała zrobione kolejne usg na innym aparacie. Z zaleceń na teraz to dostałam skierowanie na badania, muszę pójść do endokrynologa, ze względu na IO. Czy któraś z was też ma? Jestem pod opieką psychodietetyka i od kilku miesięcy byłam na redukcji, bez leków. Chciałam najpierw spróbować samą dietą i ćwiczeniami. Wracając do ciąży, to na kolejnej wizycie założy mi kartę i da skierowanie na oddział patologii ciąży, żebym równocześnie była też u nich pod obserwacją. Także następna wizyta 14.07, badania prenatalne 9.08, a termin porodu 20.02 :)

I kciuki za was :*
 
Ja już też wracam z wizyty. No i sprawa wygląda tak że jest pojedynczy pęcherzyk się bez zarodka. Wg obliczeń powinno być dzisiaj 7+3 a rozmiar pęcherzyka pokazuje 5+4. Mam luteinę brać podjęzykowo zrobić betę jutroi za 48 h i przyjść ponownie w przyszłym tyg na USG żeby sprawdzić jak to wygląda. No więc póki co czekamy dalej 😎
Czekamy i kciuki trzymamy mocno 🤞🏻🍀
 
reklama
Do góry