reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2024

Hej, u nas 31+1 TC, a przekręcanie się w nocy to mordęga!
Mnie oprócz bolących bioder, miednicy, i wszystkich kości w okolicy boli pochwa. To wg lekarza jak najbardziej ok, bo chłopcy są już do dołu głowami a jeden siedzi nisko w kanale rodnym.
Dziś na badaniu chłopaki 1,7kg i 1,5kg.
Szyjka od kiedy biorę luteinę (tj. od 7 tygodni) nie skraca się, za to nieco się otworzyła. Prawdopodobnie wynika to z tego że już rodziłam, i miałam ciężki poród.
Lekarze sądzą że raczej nie urodzę przez sylwestrem, a po 33-34 tygodniu to w zasadzie dzieciaki prawie jak donoszone :)
Super, trzymam za Waszą 3 kciuki byście się poznali bliżej terminu🙂 my nosimy dzieci po ok 2 kg a Ty masz takich dwóch to musi być niezłe obciążenie. Dużo zdrówka dla Was i postaraj się na ile to możliwe niezbyt przemęczać się w Święta🙂 z ciekawości wybraliście już imiona?
 
reklama
Super, trzymam za Waszą 3 kciuki byście się poznali bliżej terminu🙂 my nosimy dzieci po ok 2 kg a Ty masz takich dwóch to musi być niezłe obciążenie. Dużo zdrówka dla Was i postaraj się na ile to możliwe niezbyt przemęczać się w Święta🙂 z ciekawości wybraliście już imiona?
Bardzo dziękujemy :) również życzymy dużo zdrowia.
A chłopaki chyba będą Jasiek i Stasiek.
Tak miał nazywać się nasz starszy syn, ale jednak daliśmy mu zupełnie inne imię, więc skoro zdążyła się okazja ;) to je wykorzystamy
 
Materac i tak chcieliśmy zmienić, bo jeśli Hania będzie spać z nami to chciałam żeby miała dobry. Też mam poduszkę ciążową typu C. Stąd ostatnio moje niewyspanie, bo co trochę się wiercę i zmieniam bok. Od tamtego czwartku przeszliśmy już na L4 bo ten brak snu źle na nas wpływa.
Chcesz, żeby mała spała z Wami w łóżku 🤔?
 
A nie pisałam Wam, w czwartek mieliśmy wizytę - III prenatalne, z mała wszystko ok, szyjka 27,8, a było 28, tak zmierzyła. Dzisiaj jesteśmy już w 30tc+1 dzień. Tak to zleciało że szok i już 30 tc 🙈
A macie może czasem takie uczucie jakby Was cos łaskotało, ale tak nisko, przy samej pochwie? Kurde już nie wiem co o tym myśleć, czy to po prostu takie ułożenie.
Hania na badaniu ważyła 1335g. Teraz mamy wizytę położniczą 28 grudnia.
Jeju to mój w 29+6 ważył 1750😅😅 i doktor mówił, że będzie pewnie z 4 kg ważył, aż się boję ile za tydzień waga wyjdzie😅😅.
 
Hej, u nas 31+1 TC, a przekręcanie się w nocy to mordęga!
Mnie oprócz bolących bioder, miednicy, i wszystkich kości w okolicy boli pochwa. To wg lekarza jak najbardziej ok, bo chłopcy są już do dołu głowami a jeden siedzi nisko w kanale rodnym.
Dziś na badaniu chłopaki 1,7kg i 1,5kg.
Szyjka od kiedy biorę luteinę (tj. od 7 tygodni) nie skraca się, za to nieco się otworzyła. Prawdopodobnie wynika to z tego że już rodziłam, i miałam ciężki poród.
Lekarze sądzą że raczej nie urodzę przez sylwestrem, a po 33-34 tygodniu to w zasadzie dzieciaki prawie jak donoszone :)
A to jak masz trochę otwartą szyjkę, to lekarz nie może Ci pessara założyć, żebyś do 36, tygodnia donosiła przynajmniej?
 
Dziewczyny, czy uważacie, że jest sens iść na pierwsze KTG już w 32 tygodniu? Od 32 tc w mojej szkole rodzenia mogę iść na KTG w ramach jednego z dwóch przysługujących tygodniowo zajęć i zastanawiam się czy warto korzystać od razu, jeśli lekarz nic o ktg na razie nie wspominał 🤔
 
Dziewczyny, czy uważacie, że jest sens iść na pierwsze KTG już w 32 tygodniu? Od 32 tc w mojej szkole rodzenia mogę iść na KTG w ramach jednego z dwóch przysługujących tygodniowo zajęć i zastanawiam się czy warto korzystać od razu, jeśli lekarz nic o ktg na razie nie wspominał 🤔
Jeśli ruchy są prawidłowe itd to co ci to da nic? Mi od ktg tylko rozstępy się zrobiły gdzie miałam podłączone w szpitalu to popeklaa mi skóra.
 
reklama
Do góry