reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Ja znowu szpinak z łososiem, pycha :) na szczęście Zosia tez lubi to sobie robimy obiady dla dwojga :D
Zaczęłam w zeszłym tygodniu herbatkę z liści malin pic i olej z wiesiołka biorę. Czytałem ze może niekoniecznie ta herbatka przyspieszy termin porodu ale powinna skrocic czas trwania akcji porodowej, podobnie wiesiołek.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Powiedzcie dziewczyny, czy wy tez tak macie, ze jak sie dzidzi rusza to szyjka kluje niemilosiernie? Mi sie zdarza nawet i siknac przy tym. Wogole straszny bol przy chodzeniu i kminie czy to nie jakies rozchodzenie sie spojenia czy cos..oczywiscie w czartek mam wizyte ale czuje sie bezsilna, ze jak wstane to sie skrecam z bolu , a chodzenie to tez masakra. Z drugiej strony wiem , ze "tak ma byc" w wiekszosci przypadkow, juz sama nie wiem..

klauduska - podziwiam Cie z ta nauka, ja swojego rozdzialu za chiny nie moglam dokonczyc ale jakos dotrwalam i eraz tylko czekam na korekty, ale najzwyczajniej ciezko mi ze skupieniem nad tym co czytam czy pisze, zwlaszcza jak trzeba tyle stron ogarnac i pamietac co i gdzie..

mi przybylo 17kg, z czego?? nie wiem, chyba z braku ruchu, zle sie z tym czuje.. zwlaszcza jak piszecie ze wam +/- przybylo 10kg, ehhh pocieszam sie tylko tym, ze w poprzedniej ciazy bylo +23 z obzarstawa, bo bylam aktywna ale sie objadalam
 
Powiedzcie dziewczyny, czy wy tez tak macie, ze jak sie dzidzi rusza to szyjka kluje niemilosiernie? Mi sie zdarza nawet i siknac przy tym. Wogole straszny bol przy chodzeniu i kminie czy to nie jakies rozchodzenie sie spojenia czy cos..oczywiscie w czartek mam wizyte ale czuje sie bezsilna, ze jak wstane to sie skrecam z bolu , a chodzenie to tez masakra. Z drugiej strony wiem , ze "tak ma byc" w wiekszosci przypadkow, juz sama nie wiem..

klauduska - podziwiam Cie z ta nauka, ja swojego rozdzialu za chiny nie moglam dokonczyc ale jakos dotrwalam i eraz tylko czekam na korekty, ale najzwyczajniej ciezko mi ze skupieniem nad tym co czytam czy pisze, zwlaszcza jak trzeba tyle stron ogarnac i pamietac co i gdzie..

mi przybylo 17kg, z czego?? nie wiem, chyba z braku ruchu, zle sie z tym czuje.. zwlaszcza jak piszecie ze wam +/- przybylo 10kg, ehhh pocieszam sie tylko tym, ze w poprzedniej ciazy bylo +23 z obzarstawa, bo bylam aktywna ale sie objadalam
No w sumie u mnie z ruchem też ciężko :/ Od czwartego miesiąca w domu i tylko spacery itd ale przed ciążą nie byłam jakaś bardzo aktywna :p
 
.jagódka to rzeczywiście szybko nauczyłaś się robić takie super rzeczy :)
kasia.zosia olej w formie kapsułek czy płynny? Może też się skuszę bliżej terminu.
monsku mnie szyjka nie kłuje, więc niestety nie pomogę.

Ja z kolei za szpinakiem nie przepadam, jedyna forma jaką toleruję to naleśniki ze szpinakiem w sosie meksykańskim :p ja do końca grudnia pracowałam, więc wtedy miałam sporo ruchu. Od stycznia siedzę w domku i już jest o wiele gorzej z ruchem.
 
Kasia.zosia tez sie wlasnie zastanawiam nad ta herbata i wiesiolkiem. Jak to dawkujesz?

Napisane na LG-D290 w aplikacji Forum BabyBoom

Zaczęłam od jednej kapsułki wiesiołka dziennie i 1 kubka herbatki. Są bardzo rozbieżne opinie w internecie i wśród położnych jak to dawkować. Jedni mówią dwie tabletki wiesiołka dziennie inni jedna, z herbatkami tez piszą o stopniowym zwiększaniu ilości, pierwszy tydzień 1 szklanka, 2 tydzień dwie i tak aż do 4 szklanek na dzień. Herbata tez jest podobno dobra po porodzie, pomaga szybciej obkurczyc się macicy i zapobiega ewentualnym infekcjom.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Są tez przeciwwskazania do picia tej herbaty. A z ciekawostek to olejek z wiesiołka tez jest pomocny przy staraniu się o dziecko bo zwiększa produkcje śluzu szyjkowego płodnego :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Monsku - też tak mam z tą szyjka, a dwa tygodnie temu tak mnie bolało krocze, że też myślałam że to spojenie ale gin zrobił usg i mówi że spojenie ok i że to dzidzia tak naciska. Ale już przeszło :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
.jagódka to rzeczywiście szybko nauczyłaś się robić takie super rzeczy :)
kasia.zosia olej w formie kapsułek czy płynny? Może też się skuszę bliżej terminu.
monsku mnie szyjka nie kłuje, więc niestety nie pomogę.

Ja z kolei za szpinakiem nie przepadam, jedyna forma jaką toleruję to naleśniki ze szpinakiem w sosie meksykańskim :p ja do końca grudnia pracowałam, więc wtedy miałam sporo ruchu. Od stycznia siedzę w domku i już jest o wiele gorzej z ruchem.

Gamka u mnie to samo, pracowalam do swiat, bylam padnieta ale jeszcze trzeba bylo pranie zrobic, cos ugotowac, od czasu do czasu sprzatnac... a teraz leze w lozku do pracy nie ide wiec w ogole ciezko mi wstac:) myslalam ze ak bede miala wolne to tyle rzeczy zrobie a tu nic sie nie chce...
 
Do góry