reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Powiem Wam ,że mój nic nie mówi o żadnym teś cie Pappa, tylko usg prenatalne i to robiłam jak miałam 22 lata, 26 i teraz 33 . Mysle ,że wszystko będzie zależeć od USG prenatalnego i jak będzie ok to nic nie zleci, przynajmniej nic nie wspominał póki co.
Ja powiem tak, chodzę prywatnie i na NFZ, prywatnie lekarz właśnie tak jak wyżej pisałam powiedział o teście z krwi + USG, a na NFZ lekarka kazała umówić „USG pierwszego trymestru z oceną płodu” bez mówienia nic o krwi, więc myślę, że tak jak mówisz wszystko zależy od lekarza 😇 ja jestem panikara i wolę sobie zrobić + mam obciążenia w rodzinie niestety 😢
 
reklama
Mamy przed 35 rż robicie badania prenatalne? Jeśli tak to tylko USG czy też jakieś testy dodatkowo? W pierwszej ciąży nie robiłam, ale ją zniosłam o wiele spokojniej i teraz mam mętlik. Naczytałam się już różnych informacji w necie i się pogubiłam, a mój lekarz mówi, że nie ma żadnych wskazań, żeby robić.


Ja mam 33 lata, zdecydowałam się na test PAPPA w pakiecie razem z USG prenatalnym. Wydaje mi się, że w badaniu zawiera się również wolne beta hcg i w sumie to się nie spotkałam się żeby to było rozbite.
Dla spokoju wolę zrobić (byłam u dwóch różnych lekarzy i zachęcali do zrobienia testu)
 
Ja mam 33 lata, zdecydowałam się na test PAPPA w pakiecie razem z USG prenatalnym. Wydaje mi się, że w badaniu zawiera się również wolne beta hcg i w sumie to się nie spotkałam się żeby to było rozbite.
Dla spokoju wolę zrobić (byłam u dwóch różnych lekarzy i zachęcali do zrobienia testu)
No właśnie u mnie nie ma lekarza który robi pakiet prenatalnych. Tylko w szpitalu a jakoś nie bardzo chce tam robić. Mam swojego sprawdzonego lekarza, ale on wykonuje tylko USG prenatalne a test z krwi musiałabym zrobić oddzielnie w laboratorium .
 
Dziewczyny jak radzicie sobie z cerą? Zaczęły mi wychodzić straszne syfki tak jak przed miesiączka 😅z dnia na dzień jest ich coraz więcej … nie wiem co może pomóc bo wiele zabiegów podczas ciąży odpada … dziękuję za odpowiedzi miłego wieczorku 💋
Przeczekać 😉 ja z dwa/trzy tygodnie wyglądałam okropnie, poza buzia wyglądałam jak nastolatka bo jeszcze plecy i ramiona były tragiczne. Zmieniłam produkty na nawilżające z cerave i widzę, że wszystko już ładnie wygląda. Liczę na to, że już sytuacja się nie zmieni 🙂
 
Ja robiłam właśnie Pappa + beta HCG i teraz też mam w planach tylko te zrobić. Dodatkowo USG I trymestru. Nawet jeśli pojawią się jakieś wątpliwości to raczej nic więcej nie będziemy szukać. Ale ostatnio było okej, więc teraz też musi być 😁

Pappa dla kobiet 35+ mocno zawyża te ryzyka, więc jest dość stresujący. Ale ja jeszcze nie przekroczyłam tej magicznej liczby 😁



Spokojnie, po stosunku lub badaniu może się tak zdarzyć. Też to przechodziłam, a to było zwykłe podrażnienie/zadrapanie, bo pochwa jest bardziej ukrwiona w ciąży. Obserwuj, powinno niedługo minąć 😍

Co do innych plamien, o których piszecie, to każdy przypadek jest inny i nie warto się nastawiać pozytywnie czy negatywnie. U mnie plamienie zwiastowało spadającą betę i poronienie. A wiem, że niektóre kobiety plamią przez całą ciążę. Tylko spokój może nas uratować 🫣
Zgadzam się z tym mocnym zawyżaniem w teście PAPPA dlatego w tej ciąży podchodzę do niego z dystansem ważniejsze dla mnie jest usg.
 
Ja powiem tak, chodzę prywatnie i na NFZ, prywatnie lekarz właśnie tak jak wyżej pisałam powiedział o teście z krwi + USG, a na NFZ lekarka kazała umówić „USG pierwszego trymestru z oceną płodu” bez mówienia nic o krwi, więc myślę, że tak jak mówisz wszystko zależy od lekarza 😇 ja jestem panikara i wolę sobie zrobić + mam obciążenia w rodzinie niestety 😢
Ja też chodze na NFZ i prywatnie i w sumie obaj zalecają to samo, coś sie zmieni to zrobie dodatkowe badania 😉
 
No właśnie u mnie nie ma lekarza który robi pakiet prenatalnych. Tylko w szpitalu a jakoś nie bardzo chce tam robić. Mam swojego sprawdzonego lekarza, ale on wykonuje tylko USG prenatalne a test z krwi musiałabym zrobić oddzielnie w laboratorium .

No u mnie test z krwi też jest oddzielnie. Lekarz nie pobiera krwi przecież 😁
Przychodzę do niego z wynikiem i w połączeniu z usg on sobie to analizuje i oblicza. Ostatnio byłam zadowolona, że zdecydowałam się na pappe, mimo, że kosztowała dodatkowo chyba 400zl, ale wiadomo, każdy inaczej - jednej kobiecie wystarczy usg I trymestru, a inne robią Nifty, żeby mieć pewność. :)
 
Zgadzam się z tym mocnym zawyżaniem w teście PAPPA dlatego w tej ciąży podchodzę do niego z d

No u mnie test z krwi też jest oddzielnie. Lekarz nie pobiera krwi przecież 😁
Przychodzę do niego z wynikiem i w połączeniu z usg on sobie to analizuje i oblicza. Ostatnio byłam zadowolona, że zdecydowałam się na pappe, mimo, że kosztowała dodatkowo chyba 400zl, ale wiadomo, każdy inaczej - jednej kobiecie wystarczy usg I trymestru, a inne robią Nifty, żeby mieć pewność. :)

też przychodnie gdzie można zrobić wszystko w jednym miejscu.

No u mnie test z krwi też jest oddzielnie. Lekarz nie pobiera krwi przecież 😁
Przychodzę do niego z wynikiem i w połączeniu z usg on sobie to analizuje i oblicza. Ostatnio byłam zadowolona, że zdecydowałam się na pappe, mimo, że kosztowała dodatkowo chyba 400zl, ale wiadomo, każdy inaczej - jednej kobiecie wystarczy usg I trymestru, a inne robią Nifty, żeby mieć pewność. :)
Nie pobiera, ale są przychodnie gdzie można zrobić wszystko w jednym miejscu. U nas było tylko 1 takie miejsce, ale lekarz był przyjezdny i zrezygnował.

Niby wiem, że to nie problem, ale ja ogólnie jestem antylekarzowa i lubię sobie ułatwiać, żeby mieć wszystko w jednym miejscu🤣
 
reklama
No u mnie test z krwi też jest oddzielnie. Lekarz nie pobiera krwi przecież 😁
Przychodzę do niego z wynikiem i w połączeniu z usg on sobie to analizuje i oblicza. Ostatnio byłam zadowolona, że zdecydowałam się na pappe, mimo, że kosztowała dodatkowo chyba 400zl, ale wiadomo, każdy inaczej - jednej kobiecie wystarczy usg I trymestru, a inne robią Nifty, żeby mieć pewność. :)
Ja mam wszystko w jednym miejscu i nie muszę dodatkowo nic płacić .. zaraz po zarejestrowaniu babeczka pobiera krew, a później na usg do doktorka :)
Przynajmniej tak miałam w poprzedniej ciąży , zobaczymy jak będzie teraz, idę w najbliższy poniedziałek .. 🫣🫣
 
Do góry