reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

sprzedalam elastyka bo juz sie nie nadaje do doszenia. pisza ze do nastu kilo ale juz przy moich drobnych 5 sie nie dalo nosic.

Kornela - facet do auta, kobita do lusterka :)

Cat iMama B. maja mniej czasu iec nie wchodza na bb.

dziecko wykapane wlasnie na cycku zasypia. klade ja zaraz do wyrka.
 
reklama
dzień dobry i dobry weiczór
cały dzień czytałam co u was ale nie miałam kiedy odpisać. teraz szybko przed snem.. choć mam potrzebę napisania dłuższego posta, kto nie chce niech nie czyta...

makota od rana planuje napisać że mój w nocy identyko 23-2 nie spał. w między czasie 2 kupy.... od 3 meisiecy nie zrobił kupy w nocy a teraz tak....

jedzenie - po 2 tygodniach przekonałam malucha do jedzonka!!! a to troche dzięki mojej mamie. ja mu wkładałam łyżeczką marchewkę z jabłkiem (wiem powinien byc jeden składnik, ale marchewka mało smakowa), on robi miny obrzydzenia.. chciałam się poddać a moja mama - ładuj ładuj!!!! no to zaczęłam ładować, a on po kilku razach zaczął zasysać - śmiesznie je na razie. przez 4 dni dawałam jeść, teraz mamy 2 dni przerwy bo małe problemy mamy o których zaraz

elifit dwa razy ostatnio napisałaś posty które mnie pocieszyły bardzo więc dziękuję.

kornela - mój tez nie chce wody, a ostatnio mniej sików zauważyłam - któś o to pytał?? ale u nas to chyba wynik obfitego ślinienia - chyba traci tak wodę. dlatego chciałam go dopajać. jeśli nie będzie miał alergii an jabłka spróbuję podać sok, ale bardzo mocno rozcieńczony, tak 1:10, żeby tylko woda miała smak - może chwyci.

hobbit - nie martw się, na pewno nie szkodziłaś dziecku swoim mlekiem.

zastanawiam się na co mój może mieć alergie/nietolerancję. pisałam wam o wzmożonej ciemieniusze. na główce cąły czas klajster. do tego ma szorstkie i lekko świecące policzki. dzisiejsza 3 kupa była mega dziwna - zielona i pełno śluzu... no i nie wiadomo czy to od mojej diety czy od rozszerzania... zastanawiałam sie czy ma alergię na białko krowie, ale nie ma innych objawów jak skórne. macie pomysł???? śluz obstawiam, że od rozszerzania jednak. bo to nowość.

Lilla mi nie szło z elastykiem prawie od początku, ale mój młody wtedy wazył już 4,5kg (2tygodnie miał). innej chusty nie kupiłam bo kręgosłup mi dokucza - łączę sie tutaj w bólu.... chwilami tak mnie boli że rycze... wczoraj w nocy jak kolejny raz młodego wyciągałam.. myslałam że się położę na podłodze i nie wstanę.

i w końcu mój synu troszku przybrał!! 80g :) lepsze niż nic. następna kontrola za 10dni.

lekarz kazał odstawić jedzenie na kilka dni i zobaczyć czy kupa będzie lepsza. aczkolwiek młody robił kupę co 2 tygodnie jak nie było dodatkowego jedzenia.

również dołączam się do dzieci nie chętnych do dokarmiania czy do butelki, smoka też nie lubi - tylko w aucie ssie, jak się denerwuje jazdą. ale będę próbować, mam kulka rodzajów smoczków i upatrzyłam sobie jeszcze jeden. myślę, że z czasem może załapie. a jak nie to kiedy myslicie można by kubek dać??? rada mojej mamy - przygłodzić to wtedy załapie... mam nadzieję, że to takich środków nie będzie trzeba uciekać. ale u mojej koleżanki zadziałało.. musiała wrócić do pracy po 4miesiącach. z dzieckiem został ojciec. mały przez kilka dni nie jadł jak jej nie było - ponad 8h aż w końcu zdecydowała sie na butlę i potem jadł juz normalnie.

next question - któraś z was daje mleko lekko zagęszczone kleikiem lub kaszką kukurydzianą? tak leciutko, nie na kaszkę? chciałabym podać na noc, ale zastanawiam sie z jakim smokiem. mam takie smoczki do kaszki - ale są od 6miesiąca.

do dobra - rozpisałam się. czas iść spać póki młodzież śpi.
spokojnej nocy wszystkim i śpiących maluszków życzę!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Lilla moj tak to samochodziku pelza jak mu ustawie troszke dalej:) trzeba maluchom stawiac wyzwania:-)
Przemywacie oczka dzieciaczkom woda czy sola fizologiczna? Czesto? Wacikami kosmetycznymi czy gazikami? (moj Bartek tego nie znosi a kremowania buzki to juz lepiej nie pisac).
Co sie dzieje z Catusun? Mama bobasa?

solą fizjologiczną, płatkami kosmetycznymi - codziennie po kąpieli, rano jak sklejone i oczywiście w razie potrzeby. Na szczęście mojemu nie przeszkadzają żadne zabiegi pielęgnacyjne, śmieję się z Niego, że lubi to jak baba :-D


Piszecie o przemieszczaniu się dzieciaczków, u nas wygląda to tak: leżą zabawki Maluszka i metr dalej zabawki starszaczka....i co? Jego sa fuuuuj i targa do autek i klocków wszelkimi możliwymi posuwistymi sposobami, a Starszy się wkurza, bo ma wszystko oślinione :-D. Już widzę za parę miesięcy ten armagedon jak się zaczną lać o zabawki :szok:.

Lilla a czemu sprzedałaś? Może się przydać do następnego dzidziusia ;-).

Rozgrzane do czerwoności żelazko się na mnie gapi więc idę wziąć je w dłoń ;-)
 
Mój synek się jeszcze nie przemieszcza w konkretnym kierunku. Obraca się promieniscie, przesuwa ale raczej chaotycznie. Za to zaczął się interesować zabawkami innymi niż jego. Kilka dni temu, jak mąż z córką układali klocki połozyłam go obok na macie , pewna,że sobie popatrzy i spokój będzie. Ależ skąd.
Musiał siedzieć w samym środku, a jak dostał woreczek z klockami to myślałam,że wyjdzie z siebie:tak:
 
Sprzedałam bo mam tkana, a dwóch na raz nie będę nosić :) Chyba... Elastyczna kupiłam bo nie wiedziałam że są różne rodzaje. Nie przygotowałam się dobrze.

Kum, dobrze ze synek przybrał.

Oczy przemywam rano wacikami z wodą jak mi się przypomni czyli średnio trzy razy w tygodniu.
Leżę sobie i tak mi dobrze :)

Dobranoc :*


ps. Przepraszam ze nie pamiętam kto miał problem z pepuszkiem, ale interesuje się rozwiazaniem tego problemu. Mam. nadzieje że już zagojony
 
Ostatnia edycja:
Kum cieszę się że pomogłam ale nie pamiętam w czym zonk ;) :p
Pierwszy niekapek od 6+.
Współczuję problemów skórnych
Na alergiach się nie znam. M mój alergik wziewny.

Zuza dziś owoca spróbowała. Wcinała aż się trzęsła. Jest nadzieja że mleko jak nie butlą to łyżeczką. O przegładzaniu też słyszałam i wydaje mi się że rzeczywiście zadziała jak cyca czuć nie będzie.

Dziś był pierwszy obrót z brzucha na plecy bardziej przypadkowy niż zamierzony ale był :) o-oł chwalę się ;) :p :p :p
 
Ostatnia edycja:
Elifit chwalipieta! :p

Doti - takie wymogi, ze lepiej nie marudzic :D

Kleik z mm na noc - jaki smoczek - na zrobione 200 ml mm dalam 1 lyzeczke kleiku ryzowego i smoczek srednio przeplywowy - poczatkowo myslalam, ze nie leci, ale jak potrzasalam to kapalo. Gdyby zalapal, pewnie by wypil, ale on w cycach gustuje..

Niekapek mam 4+ ale balabym sie go uzyc

Wasze dzieci rwa sie do raczkowania, Adas do siedzenia... :o

Oczka przemywam woda

Buzke smaruje alantanem na noc. Jak dla mnie to skaza, albo slad po smoczku :/
 
Ostatnia edycja:
Lilla chyba o Bartka chodzi Ci z pepkiem wiiec mielismy 7 wizyt u chirurga na lapisowaniu ziarniny i xale szczescie wraz ze znikniecie ziarniny pepek przestal byc mokry. W razie jakby znow zacAl to na szpital,ale mam nadzieje,ze zostanie tak jak jest w porzadku.
Dziewczyny rozszerzajace diete najpierw przez kilka dni daje sie marchewke a co po marchewce? Jaki kolejny sloiczek?

Elifut gratulacje dla Zuzi:-)

Kum smiczki z nuka sa 0-6 i sa tam trzt rodzaje przeplywow:
S-do wody,sokow
M- do mm
L- do papek
 
reklama
Kornela dobrze że skończyło się ziarninowanie.
Dajesz np. marchew z ziemniakiem. Potem Ziemniak z selerem. Myślę że trzeba tylko uważać aby wprowadzić jeden nowy produkt na raz w razie alergii.
 
Do góry