reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Hej Katka:)
Kurde to już nocna a ja jeszcze spać nie zdążyłam pójść. Młodzież marudziła, więc wzięłam na klatę i TV oglądamy. Ale chyba czas się ewakuować do łóżek. Do zobaczenia rano:p
Heh żartowałam:cool:
 
reklama
Graza rehabiltujemy sie bo mi główkę wygniotlz jednej strony i nawet jak leży na brzuszku to podnosi krzywo i w ogole . Pocwiczymy z panią rehabilitantka i w domku i bedzie dobrze
 
Jagódka mam do Ciebie pytanie z racji tego ze mieszkamy w tych samych rejonach jak jest wiatr tak jak wczoraj to jak ubierasz Adasia? Dlugo spacerujecie? Wychodzicie rano,poludnie czy popoludniu? Z gory dzieki za odp. Pytam bo wczoraj mama zgarnela malego na spacer po 14 i wrocili po 16 i jakos zaczal charczec i mam stracha czy nie bylo za zimno. Ubrany byl w dlugie body,spodnie,skarpetki,cxapeczka i polarowy sweter z kapturem na glowie,przykryty kocem i zalozona byla na gondole oslonka przeciw owadom. Udalo mi sie nakarmic go cycem i usnal maly sukces. Dzieki za wszystki odp wczesniej.
 
Jagódka mam do Ciebie pytanie z racji tego ze mieszkamy w tych samych rejonach jak jest wiatr tak jak wczoraj to jak ubierasz Adasia? Dlugo spacerujecie? Wychodzicie rano,poludnie czy popoludniu? Z gory dzieki za odp. Pytam bo wczoraj mama zgarnela malego na spacer po 14 i wrocili po 16 i jakos zaczal charczec i mam stracha czy nie bylo za zimno. Ubrany byl w dlugie body,spodnie,skarpetki,cxapeczka i polarowy sweter z kapturem na glowie,przykryty kocem i zalozona byla na gondole oslonka przeciw owadom. Udalo mi sie nakarmic go cycem i usnal
 
nocn dobra, lezymy i jemy, zastanawiamy się dlaczego matka pisze w liczbie mnogiej skoro tylko dziecko je i tylko matka się zastanawia...

Myślę nad jutrzejsza wizytą u terapeuty. Ciekawe czy Z. bede musiala cwiczyc. Martwi mnie patrzenie w jeena stronę nawet jesli jest tam tylko biala sciana, a zabawki sa po drugiej stronie. Jutro mam zabiegany dzień, rano UM i odebranie decyzji o wydaniu PL aktu urodzenia dla Z., potem podróż kolejką dk Gdańska na rehabilitację, popołudniu famili re-union z kuzynem ktorego widzialam 26-27 lat temu!!! Pewnie nie będę miała czasu na bb az do późnego wieczora. GiB a mialas reha met. Vojty?
 
Halo halo nocna zmiano.
Tymek dzis wyjątkowo obudził sie po 5h snu wiec jestem.

Małgorzatkar, my tez mielismy kapcia w wózku. Dętki sie nie udało skleić. Konieczna była wymiana. Kupilismy ja w serwisie rowerowym i tam tez została wymieniona. Koszt ok 20 zł.

Limonko, czy to Ty pytałas o kwestie spania na brzuszku a potem nie podnoszenia głowy w trakcie ćwiczeń?
Otóż mój Tymek śpi na brzuchu w nocy i faktycznie gdy układam go na brzuchu w ciagu dnia to nie bardzo chce ta glowe podnosić. Tylko szoruje nosem po macie.
Zaznaczam ze wczesniej (nawet jak miał poniżej jednego miesiąca) to pieknie glowe podnosil wysoko. Teraz tez potrafi glowe utrzymać dosyc długo gdy go trzymam w pionie lub w pozycji samolocika. Za to na brzuchu sie jakby rozleniwil.
Nie bardzo wiem jak temu zaradzić ale chyba trzeba po prostu ćwiczyć? Moze bede układać go chocby na chwile na brzuch każdego dnia to sie przyzwyczai.

Makota, kwestia nabiału to chyba jakaś teoria spiskowa. Pamietam ze nasi synowie mieli dolegliwosci brzuszkowe w tym samym czasie. Z ta roznica ze Teoj robił duzo kup i lekarz stwierdził u Cieboe nietolerancje laktozy a mój robił mało kup, miał wzdęcia i przypuszczałam ze rowniez kolki. Ja stosuje tylko biogaie bez żadnej diety i dolegliwosci minęły. Mysle wiec ze to po postu układ pokarmowy dojrzewa. Ciekawa jestem czy u Ciebie powodem zniknięcia dolegliwosci jest rozwinięty układ pokarmowy czy jednak zmiana diety.

Pamietam ze jeszcze miałam kilku osobom odpisać ale nie pamietam komu i co :/ postaram sie pisac na bieżąco bo jak sie zrobią zaległości to cieżko sie wbić.

Ktos jeszcze karmi?
 
Witam nocnie lub jak kto woli juz porannie:)
Laura tez ciumka sobie piastke, ale nigdy nie wiem czy robi to z glodu czy tylko ot tak sobie, bo jej brakuje ciumkania. Gdy ciumka i daje jej cyca to raz jest zainteresowanie i zje, a drugim razem na widok cyca jest istne szalenstwo, czyli wrzask na caly blok!
A smoczka dalej nie toleruje, wszystkie mozliwe ksztalty przetestowalysmy i kazdym pluje dalej niz widzi i zazwyczaj ma odruch wymiotny.

Lilly, cora wlasnie dlatego ma rehabilitacje, bo trzyma glowke tylko w jedna strone. Ale jest juz duuuzo lepiej, w domu nie cwiczymy tylko pilnujemy, przekrecamy glowke, mowimy do niej tylko po tej stronie ktorej nie chce uzywac, wszystkie zabawki, karuzele, itd ma na jedna strone, na lewa, bo tej nie chce uzywac.

Graza my mamy lezaczek tiny love.
m.kid24.istore.pl - Tiny Love Leżaczek-bujaczek- łóżeczko 3 w 1 - czerwony
Chwale go sobie, mala uwielbia tam swojego przyjaciela- slimaka, potrafi z nim rozmawiac dlugi czas:) ma tez rozne melodie, w tym jedna usypiajaca, Laura czasem przy niej zasypia sama.

Aa juz nie pamietam co mialam napisac! Ide dalej spac.
 
Ostatnia edycja:
Jagódka mam do Ciebie pytanie z racji tego ze mieszkamy w tych samych rejonach jak jest wiatr tak jak wczoraj to jak ubierasz Adasia? Dlugo spacerujecie? Wychodzicie rano,poludnie czy popoludniu? Z gory dzieki za odp. Pytam bo wczoraj mama zgarnela malego na spacer po 14 i wrocili po 16 i jakos zaczal charczec i mam stracha czy nie bylo za zimno. Ubrany byl w dlugie body,spodnie,skarpetki,cxapeczka i polarowy sweter z kapturem na glowie,przykryty kocem i zalozona byla na gondole oslonka przeciw owadom. Udalo mi sie nakarmic go cycem i usnal
Wychodzę 11-13 wracam 15-17 (karmię gdzie popadnie, więc o jedzenie się nie martwię). Wczoraj Adaś miał na sobie cienkie bawełniane body z długim rękawem, ciepłe skarpetki, czapeczkę i welurowego pajaca z kapturkiem. Przykryty był kocykiem z mikrofibry. Moja mama stwierdziła, że za lekko go ubieram:p Ale momentami jak nie wiało to było aż gorąco.
Ja już ogarnięta, uczesana, pomalowana, na 10:40 mamy alergologa. Czekam na kupę i pakujemy się w wózek.. Edit - kupę już mam:D Może wyjdę wcześniej, wezmę klucze do mamy i u niej poczekam, bo blisko alergologa mieszka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Witajcie
też jestem lipcówką i podczytuję Was regularnie od jakiegoś czasu.. jestem też mamą 14 miesięcznej dziewczynki więc nie jest lekko;-)
moja druga córeczka skończyła we wtorek 6 tyg.. do tej pory karmiłam ją piersią i ładnie przybierała na wadze bo jakieś 1400g od wagi urodzeniowej.. od jakiegoś tyg jednak zaczęły sie problemy.. widzę ze też tu poruszacie ten problem... nie wiem jestem już zrezygnowana i bliska by sie poddać.. podgrzewacz wyjęty, butelki wysterylizowane.. wczoraj był taki ryk przy każdej próbie przystawiania ze sie poddałam i dałam mm.. wypiła całe 20ml- nie wiem o co chodzi.. pomóżcie, pokarm mam bo jak sie dossie to słyszę jak przełyka ale trwa to kilka minut i ryk... strasznie to frustrujące:-( ona w ogóle pije jakies 10min góra.. jak długo Wasze dzieci jedzą ? miała w buzi pleśniawki i myślałam ze to to ale juz je wyleczyłam a krzyk jest dalej.. wczoraj zjadła o 9 w miare normalnie.. o 12 też o 15 jeszcze też a jak chciałam ją o 17 nakarmic to sie zaczęło.. i tak walczyłśmy do wieczora.. az po kąpieli poddałam sie i dałam tą butle. wypiłą tylko 20ml i spałą do 1.. o co chodzi ?? w nocy zjadła tak sobie.. o 4 też tak sobie i do teraz w sumie tylko na chwile ok 7 poleżała przy cycu ze mną w łóżku i pare razy chlipła.. jest 9 ona leży w łóżeczku i udaje ze spi.. chce karmić piersią- chce walczyć ale nie rozumiem o co jej chodzi ? dziewczyny pomocy! w ogóle karmicie na żadanie czyli co ? po płaczu to poznac ze głodne ? czy co 3h ? brak u nas systematyczności.. nie wiem kiedy ona jest głodna.. jak sie raz nie naje to póżniej jej wciskam tego cyca bo nie wiem kiedy ma jesc :(
 
Do góry