reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Dzieki Jagódka, czyli ubieramy go dosc podobnie. Mam nadzieje, że sie tylko nie przeziebil.
Dziewczyny ale zaczelam beznadziejnie dzien, weszlam na fb a tam filmik jak matka tlucze poduszka, uderza pesciami i kopie takie male malenstwo- pobeczalam sie. Jak tak w ogole mozna kurcze. jestem w szoku.

Bylam tez wczoraj na pierwszej wizycie u gin no i tak srednio, dostalam globulki bo jeszcze wszystko tam niezagojone, niby nie krwawie od 3 tyg a podczas badania wyjela rekawiczke cala we krwi. W dodatku na bliznie po szyciu krocza mam mega zgrubienie.

limonka moj Bartek spi tylko na brzuchu (pomijajac fakt, ze w wozku i w nosideku spi na pleckach) i wierci ta glowa coraz pewniej, podnosi z jednej strony, przekreca na srodek patrzy i przekreca na druga strone i znow powrot i tak kilka razy moze. Jak go biore do odbicia to trzyma sztywno ta glowe a jak do 4 tyg spal na plecach to az tak silny nie byl.....

jeny moj malutki tez od kilku dni odwala taka histerie....ale w nocy i teraz rano spokojnie zjadl obie piersi i zasnal, ale tez. zauwazylam ze robi dluzsze przerwy i nie iem czy go ybudzac. Pytalam pediatry i powiedziala ze dziecko nie da sobie krzywdy zrobic i jak glodne to wstanie. A moze za czesto jej chcesz dac cyca? jak o 15 a potem 17. Mi pediatra tumaczyla ze za czesto tez nie powinno sie dawac i ze dziecko potrzebuje jak placze nie tylko jedzenia ale czasem przytulenia, poglaskania, pospiewania mu. Pewnie dziewczyny cos lepiej doradza, tym bardziej ze ja akurat w tej kwestii pytam je o zdanie:) pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeny witaj. Odłóż te butelki. Tak jak mówisz, Maja przybiera, mleko masz. Może dziecku coś dokucza - skontroluj te pleśniawki, może mleko wypływa za szybko, może boli ją brzuszek? Jak zaczyna się denerwować, weź ją do pionu - może nałykała się powietrza? Spróbuj ją uspokoić i dopiero podaj cyca. Jak nie chce jednego, podaj drugą pierś. Nie podawaj mm, bo po pierwsze zaburzasz florę jej jelit (odbudowuje się nawet przez 2-3 tygodnie!) i sobie laktację. Karm na żądanie. 6 tygodni to dla niektórych dzieci za wcześnie na stabilizację i regularność.
 
S,Michalina Twoja córa sama obraca się na plecy>?

Jak położę ją na boczku to przewraca się na plecy. Dzisiaj w nocy pierwszy raz od urodzenia pomimo otulaczka znalazłam ją w takiej pozycji.

Jeny79 - witaj. Ja karmię jak młoda chce jeść ale jakoś się tak uregulowała, że zazwyczaj co 3h je. Ale popołudnia też mamy różne i to od samego początku, wrzask, cyc i nie wiadomo co jeszcze. Biedna chyba sama nie wie czego chcieć. Czasem starcza jeden cyc, czasem dwa, a czasem cztery i mało i się szarpie. Ale nie dokarmiam choć mieliśmy takie próby ale mała jest anty butelkowa.
 
Witaj Jeny:)
U mnie bywa to samo od jakiegos czasu i tez nie znam przyczyny. Mala prezy sie, wygina, jest glodna, bo probuje zlapac sutka i zaraz jest krzyk, pisk i wrzask. Odkladam ja wtedy, nic na sile, czasem bywa tak, ze jak zje o 14ej tak potem dopiero po kapieli, czyli o 20.30. Jak tylko zaczyna plakac i wyginac sie przy piersi, nie daje jej na sile, nie mecze ja by cokolwiek zjadla. Jak za godzine probuje jej podac piers i jest to samo to znow odkladam.
Lekko zrezygnowana i zmeczona tym wszystkim podalam jej dwa razy mm, zjadla np 50ml.. Co z tego jak za kazdym razem idzie z niej taka fontanna mleka, ze wszystko zwraca, doslownie wszystko, mokra jest ona, ja,podloga i kto tam jeszcze w poblizu byl. Nie podaje jej juz mm, a jej sie krzywda nie dzieje.
Laura je gora 7-10min, nigdy nie jadla dluzej.
To moje pierwsze dziecko, nie jestem w ogole doswiadczona, ale moim zdaniem nie dawaj corce na sile piersi. Laura je mniej wiecej co 3godz, po 4gkdz probuje jej dac i urzadza sceny to zabieram piers i nie daje jej na sile.Jak zjadla o 15ej, a Ty probujesz jej dac o 17ej to moze ona w ogole nie jest glodna i tylko ja denerwujesz.
Aaa moja jeszcze miala pewien okres taki, zeby zlapac sutka ktos musial ja glaskac po glowce.. Dziwne, ale pomagalo od razu.

Ale wiedz, ze nie jestes sama bo mam taki sam problem:) choc od 4 dni mamy spokoj jak przyszlo nie wiadomo skad tak odeszlo, moze Twoja mala ma skok rozwojowy i tak to sie objawia.
 
Ostatnia edycja:
jagódko- ja to wszystko o czym piszesz robię.. byłam już u lekarza który powiedział mi to samo co Ty więc od tych kilku dni- podnoszę do pionu, odbijam, uspokajam, przystawiam na zmianę i dalej ryk.. wcześniej dawałam jej sab simplex sporadycznie bo wydawał mi sie nie potrzebny ale dzis dam 3razy po 15 kropel zobaczymy czy ją to uspokoi... pleśniawki już wyleczone- buzia czysta...
kornelia- to pocieszające co piszesz bo czasem to też sie boję ze jej sie coś stanie z tego głodu a ja sie nad nią znęcam wciskając cycka :( za często ? raczej nie możliwe by nie była głodna skoro tak mało je a od 17 do 21 ? też nie chciała a mm wypiła tylko 20ml ?? podejrzewam ze to ze zmęczenia padła i spała do 1 ale wcześniej też jadła tak sobie z piersi a spała i do 2.. już nie wiem..
aha i tak przybrała 1400g od urodzenia ale przez ostatni tydzień tylko 25dkg!!! kupy robi raz na kilka dni a wczesniej były codziennie po każdym karmieniu :/ zwariuję...
piszcie proszę jak to u Was wygląda ile czasu jedzą Wasze dzieci ? co ile ?
 
Jagodka zdolowalas mnie z tym zaburzaniem jelit, troche jak wyrodna matka sie poczulam bo daje mu raz dziennie 60-80 ml mm (wiem, ze nie mialas tego na mysli). Poki widzialam ze mu wystracza to 3 tyg nie dostal ani razu butli a jak widze ze pusto to maz go zabiera i sam mu robi bo mu go szkoda.
A mam pytanie ile moge trzymac swoje mleko w lodowce w takim jalowym pojemniku jak na mocz?

jeny ja niestety nie jestem tak wytrwala jak Ty, jak widze ze mam pusto i maly patrzy na mnie z takim zalem i lzy jak grochy to maz mu robi mm. Zreszta raz byla u nas polozna przy takim ataku paniki i sama kazala podac mu mieszanke. Staram sie jak moge zeby ciagnal jak najwiecej piers ale wychodzi roznie. Wczoraj mialam dola, ale w nocy i rano zjadl bardzo ladnie wiec walcze dalej ile moge zeby jadl z cyca.
 
Ostatnia edycja:
Małgorzatkar, my tez mielismy kapcia w wózku. Dętki sie nie udało skleić. Konieczna była wymiana. Kupilismy ja w serwisie rowerowym i tam tez została wymieniona. Koszt ok 20 zł.

w serwisie rowerowym mieli dętkę do wózka? u mnie jest kapeć, ale chyba uda się napompować

Otóż mój Tymek śpi na brzuchu w nocy i faktycznie gdy układam go na brzuchu w ciagu dnia to nie bardzo chce ta glowe podnosić. Tylko szoruje nosem po macie.

Kontrolujesz go jakoś podczas snu na brzuszku? ja wciąż się boję, że zaryje mi nosem w materac :(

Makota, kwestia nabiału to chyba jakaś teoria spiskowa. Pamietam ze nasi synowie mieli dolegliwosci brzuszkowe w tym samym czasie. Z ta roznica ze Teoj robił duzo kup i lekarz stwierdził u Cieboe nietolerancje laktozy a mój robił mało kup, miał wzdęcia i przypuszczałam ze rowniez kolki. Ja stosuje tylko biogaie bez żadnej diety i dolegliwosci minęły. Mysle wiec ze to po postu układ pokarmowy dojrzewa. Ciekawa jestem czy u Ciebie powodem zniknięcia dolegliwosci jest rozwinięty układ pokarmowy czy jednak zmiana diety. (

ja używałam kolaktazy (tańszy delicol) bobotic, biogaie i lacidoenter. odstawiłam delicol i nie było poprawy. po probiotykach jest lepiej. też nie wiem co z tym nabiałem, ale boję się, że jak zacznę pić mleko, znowu zaczną się problemy i że ta laktoza się skumule w organiźmie :/

Ktos jeszcze karmi?

Wychodzę 11-13 wracam 15-17 (karmię gdzie popadnie, więc o jedzenie się nie martwię). Wczoraj Adaś miał na sobie cienkie bawełniane body z długim rękawem, ciepłe skarpetki, czapeczkę i welurowego pajaca z kapturkiem. Przykryty był kocykiem z mikrofibry. Moja mama stwierdziła, że za lekko go ubieram:p Ale momentami jak nie wiało to było aż gorąco.
Ja już ogarnięta, uczesana, pomalowana, na 10:40 mamy alergologa. Czekam na kupę i pakujemy się w wózek.. Edit - kupę już mam:D Może wyjdę wcześniej, wezmę klucze do mamy i u niej poczekam, bo blisko alergologa mieszka

ja ubieram dokładnie tak samo. u nas jest wietrznie, w cieniu zimno, w słońcu upał...

no właśnie. boję się, że mi się Adaś przeziębił... mam wrażenie, że po kąpieli zimno mu w głowkę. chyba muszę ubierać mu czapeczkę :sorry: niby mamy 22 stopnie w mieszkaniu, ale jakoś tego nie odczuwam. mam wrażenie, że jest zimniej,poza tym przykrywam A kocem i on go ciągle rozkopuję :wściekła/y: ja wstaję do niego tylko jak się wierci albo jak płacze - nie wiem jak długo on śpi bez tego koca...

mam zatem 2 pytania
1. czy jeżeli ma zapchany nos i kaszle powinnam iść do lekarza? odciągałam fridą, ale nic nie leciało (jak zwykle) temperatury nie ma, humor i apetyt ma
2. w jakim rozmiarze i jaki śpiworek byście mi poleciły? mam 1 śpiworek, ale okropnie duży.chciałabym kupić coś wygodnego i na kilka miesięcy a nie na 1 sezon. no i nie wiem, czy nie zakładać mu czapeczki na noc po kapieli :sorry:

Agulam - ja bym tampony jeszcze odpuściła
 
Ostatnia edycja:
mamo bobasa- dziękuję.. moze masz rację.. maja to moje drugie dziecko ale lenkę karmiłam od początku butelką, odciągałam pokarm i karmiłam co 3h wiec z cyca jestem zielona :/ długo jak od 14 do 20.30.. jedni mówią zeby karmic co 3-4h inni ze na zadanie.. zobaczymy pisz jak tam u Was po każdym karmienu czy sie udało.. u nas przed chwilą znów coś pociągła.. 5min i zasneła.. odłozyłam i juz ją słyszę zaraz sie ubieramy i idziemy na spacer.. dam jej odpocząc
 
Makota ja mam spiworek 0-6 mcy. Po kapieli zakladam malemu czapke bo u mnie duza roznica temperatur. Malemu w nocy spada i juz mu nie zakladam. Ja fride odlozylam na bok i uzywam katarek- odciagam gile kilka razy dziennie
 
reklama
hej:)

jkaos trudno mi sie wbic w rozmowe:sorry:

przedwczoraj wieczorem zauwazylam na pampersie w okolicy cipci wydzielinke dziwna,zapachu nie daje ,ale niepokoi mnie to,wczpraj znow bylo.rano zlapalam jej siuski i zawiexzione sa na posiew.nie mam pojecia co to moze byc.nasza pediatra na urlopie ,poczekam na wynik i zobaczytmy.co o tym sadzicie?co to moze byc?ile sie czeka na posiewa moczu?
z gory dzieki za odp.

jeszce musze odkurzyc i zmykamy na spacerek,milego dnia:tak:
 
Do góry