reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

farmaceutka dala mezusiowi te jalowe pojemniczki na mocz na pokarm a teraz czytam w necie ze nie mozna. Kurcze to farmaceutka tez powinna wiedziec. Jak wy przechwujecie? sciagnelam w nocy 70 ml i teraz musze wylac? dwa razy i tak dostal po 20 ml
 
reklama
Gosia, ja żałuję, że nie ubierałam tej czapeczki :-(
dzięki za odp

nie krzyczą Wam dzieci przy odciąganiu gili? u mnie jest tragedia. boję się, że za mocno to robię
 
piszecie ze karmicie co 3-4godz w dzien..u nas nigdy tak nie ma.max2 godz. w nocy ma dluzsze przerwy. raz spal cala noc. nigdy bym go nie wybudzila jesli by ladnie spal.

makota ja po kapieli ubieram cienka czape ale sciagam po karmieniu nocnym. czasem widze ze mu chlodno w kapieli lub po.
moj ma glutki w nosie, nie odciagam, polozna powiedziala aby psikac nawet 4-5 razy jak trzeba.

idziemy na dwor

a i mój młody spi w rozku. rożek owijam pieluszka bo się rzep rozkleja. tak to ze wszytskeigo sie odkryje. a zakrywam go po sama śpie zakryta.
 
Jeny, witaj!
U nas było dokładnie to samo podczas jedzenia. Wszyscy, z moja mama na czele, radzili mi abym podała mm ale nie poddalam sie. Karmiłam tyle ile sie dało a jak była awantura to odstawialam od cyca. Czasami mały zjadal naprawde mało bo zaczynał płakać jak go tylko przystawilam. Przeszło samo.

Makota, nie kontroluje go juz jak śpi na brzuchu. On radzi sobie z przekładaniem główki na obie strony.

Tak, mieli dętkę do wozka w sklepie/serwisie rowerowym.

Co do fridy to Tymek płakał gdy jej używałam. Odkąd używam katarka to płacz sie skończył a dziecko szczęśliwe. Katarkiem wyciągam duzo wiecej niz frida.
 
Kum u mnie w dzien karmie co 3 godz, w nocy to juz zalezy, czasem wstanie po 4godz, a czasem po 6. Ale nigdy nie wybudzam specjalnie na karmienie, chyba ze nie jadla juz 6godz a moje piersi sa twarde, ze gwozdzie nimi mozna wbijac :)

Jeny przerwa w karmieniu o 14ej do 20.30 zdazyla nam sie dwa razy, i od 16ej do 20.30 kilka razy.

Makota, u mnie straszne krzyki sa podczas wyciagania gili. Mam fride i zastanawiam sie czy nie zmienic na cos innego.

Kornela, Ty przestan czytac tyle w internecie, wrzuc na luz bo zwariujesz w koncu. :)

Pola, katarek to ten do odkurzacza?
Musze tutaj poszukac czy maja cos takiego.

U mnie czapka po kapieli nie wchodzi w gre, na spacer nie daje sobie zalozyc a co mowic po kapieli. Przed kapiela nagrzewamy troche mieszkanie grzejnikiem elektrycznym, zeby cieplej bylo.


Zapomnialam dodac, ze wlasnie pomiedzy ta przerwa 14-20.30 probowalam podac mm i zwrocila wszystko. Ale brzuszek jej nie bolal, bo byla wesola i rozmawiala po swojemu, dopoki nie dostawilam jej do piersi. Nie wiem czemu tak, mam nadzieje ze u nas to juz sie skonczylo.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam odwrotny problem- mały gdyby mógł to by cały dzień wisiał ns cycu. Przerwy w dzień mamy różne czasem 1h czasem 3, zazwyczaj ok 2.

Czapki po kapieli nie zakladam. U nas po wyjęciu z wiaderka po minucie jest wrzask. Próbowaliśmy go kapac w łazience przy odkreconej wodzie, temp jak w saunie a ryk był i tak:/

Dziś kupa ladna, bez śluzu. Wczoraj miałam stresa bo była jak jajecznica z ziołami, takie ciemniejsze kropeczki jak główka od szpilki i się bałam, że może krew. Co myślicie?

Kornela ja też slyszalam o tych pojemnikach. Tylko, że one nie służą do kontaktu z żywnością...

Michalina a jak u Was z wrzaskami i z kapielą? Jak wysypka?

Jagodka są efekty diety? Adaś lepiej się czuje?
 
Ostatnia edycja:
Undomiel wlasnie o to chodzi, a ja tez nie poyslalam no bo farmaceutka dala no ale nic raz dostal z tego 20 ml a to wczorajsze 70 wyladowalo w koszu. Nie chce miec potem wyrzutow sumienia...........
 
Byłam z Adasiem u alergolog. Cyrk na kółkach, aż Wam opowiem:-D pfff..straciłam 80zł;-)
i na dodatek zgłupiałam. Otóż! mój syn za dużo je! I dlatego ulewa. Mam go tyle nie karmić, bo kto to widział jeść z obu piersi!:-D Jedna pierś mu w zupełności wystarczy! - mhm..jak odstawiam od jednej, to się drze o drugą. Nie odciągać początkowego mleka (które najszybciej tryska, więc IMO dziecko nałapie się powietrza i od tego może ulewać) bo ono ma najwięcej siary - WTF?! siara w 8 tygodniu:szok: Mówię jej, że tam chyba siary już nie ma po takim czasie. Oj no tak, ale najwięcej immunoglobulin - no to siara, czy immunoglobuliny?::cool2: Nawiasem - ale też najwięcej laktozy, której dzieciaki często nie tolerują. Pokazałam jej wysypkę na zdjęciach. AZS to to nie jest. Może być tak, że on w ogóle tej skazy nie ma - ale niech pani trzyma dietę. Skoro nie ma, to po co ta dieta? Ogólnie z uśmiechem na twarzy opuszczałam gabinet:-D Za jakieś 2-3 m-ce do kontroli, pewnie już z tego wtedy wyrośnie i nie będzie takiej potrzeby. aaa..chudą wieprzowinę mam jeść:tak: i rozszerzać dietę metodą eksperymentów na własnym dziecku. I jeszcze hit na koniec: on ulewa, bo jest "przewartościowany" tym najbardziej wartościowym pierwszym mlekiem, które zjada z dwóch piersi:rofl2:
 
Moje dzieciaki też często przy jedzeniu krzyczą, wiją się, plują. Ogólnie dostają już tylko mm. Niestety nie mogę karmić.

Pisałyście o ciumkaniu oiąstek. Moja Hania też to robi. Nikoś już nie. W ogóle Hanula strasznie się ślini. Momentami, aż wydaje mi się, że ona specjalnie wypluwa tą ślinę, tak jakby miała za dużo.

W poniedziałek byliśmy u kardiologa. Na tą chwilę wszystko w porządku. Oczywiście mamy się skontrolować za 3 msc. Dziś idziemy do okulisty. Zobaczymy czego tam się dowiemy.
 
reklama
Kornela - ja kupiłam na allergo pojeminiki AVENT do przechowywania pokarmu. wygotowałam i tam przelewam odciągnięte mleko
Jagódka - no to fajna wizyta :-D takie bogactwo informacji za jedyne 80 zł :cool2:
 
Do góry