reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

reklama
Hej dziewczyny. Moje dziecko trzecia noc z rzedu wpada w jeden rytm o 20 zasypia i pobudka 1 albo 2 i kolejna o 6,7. Takie noce to ja lubie:) Dziewczyny, ktore organizuja w domu jakie menu wybralyscie?
Zazdroszczę nocy :zawstydzona/y:
Chrzciny sama szykujesz?

mam kilka pytań:
1. czy w watku o KP mozna wrzucic jakos u gory liste lekow ktore mozna brac KP? byloby na wierzchu
2. czy te spiworki dla dzieci sa wygodne? uzywacie/macie zamiar?
3. czym przykrywacie dzieci do snu? u mnie wczoraj bylo tak zimno, ze ja spalam pod koldra a malhy pod kocem i rozkiem - ubrany w pajaca
4. co ubieracie dzieciom w domu i na spacer? ja mam wrazenie, ze za malo, a to dopiero temp rzedu 15-18 stopni
5. ktore waciki wychodza najtaniej? chvce zrezygnowac z chusteczek nawilzanych - w koncu
6. jezeli A zasypia mi przy cycu mam go dawac na odbicie?
Ad 2) śpiworki są wygodne.
Ad 3) mój śpi ze mną pod kołdrą :zawstydzona/y:
Ad 4) też mam z tym problem :confused:
Ad 6) ja nie odbijam jak śpi.

Tak czytam o tych karuzelach, ale mój maly jest chyba jeszcze za mały żeby z tego skorzystać. Od kiedy dzieciaczki widzą takie rzeczy?
to chyba każde dziecko indywidualnie. Trzeba sprawdzić. Karuzeli nie mamy, czasami wkładam go do huśtawki z karuzelką z rybami to supia się na niej tylko na chwilkę.

Wczoraj byłam na zakupach z córką (buty, ubrania). Najwyższy czas, od pon do szkoły :szok: Kiedy ona tak urosła? :szok:
Dopiero co nosiłam wrzaskuna jak miała kolki, a teraz do szkoły :szok:

Ponawiam pytanie którejś z Was: co zrobić na obiad? :eek:
 
Hejka
Sab simplex nie pomaga, delicol również. Piję herbatki koperkowe i roibos i równiez nic. Teraz spróbujemy espumisan, ale niestety dojdzie do nas dopiero w poniedziałek.
Catsun jak tam u Ciebie, u Was??
Spokojnego bez bólowego dnia życze :-):-):-):-)
 
hej
my po szczepieniu. u mnie 5w1 147zł, a rota 370.

Makota:
2. śpiworków nie używałam przy Oli i nie będę używała przy Zuzi
3. Zuzia śpi w pajacu i pod kocykiem, dziś była zimna, to przykryłam rożkiem (jak usnęła przy karmieniu, spała ze mną pod kołdrą). Ola śpi pod kocykiem na krótki rękaw i spodenki, ja piżamy na bez rękaw, okna odszczelnione (to tak na zobrazowanie temperatury w mieszkaniu)
4. na spacer body na długi, leginsy+skarpetki, jak śpi to kocyk, jak zamierzam wyjąć z wózka, to sweterek albo bluza. wczoraj wieczorem zimno było, to skarpetki frotte. po woli zaczynam też wyciągać spodnie dresowe
5. nie pomogę, ja używam chusteczek, obkupiłam się właśnie na promocji w rossmannie w niveę :)
6. ja nie odbijam, Zuzia usypia na boczku


zimno u nas i pada co chwilę. dziś siedzimy w domu w związku ze stanem po szczepieniu. jutro idę na pobranie krwi, muszę krzywą cukrzycową zrobić, dziewczyny z cukrzycą ciążową, robiłyście krzywą?
 
Do Makoty

2.Śpiworki mam i zaraz mam zamiar wyciągnąć bo noce już zimne. U nas się sprawdzały

3.Mój mały spi w pajacu, czasem body + śpiochy lub półśpiochy , owinęty w kocyk , czasem okrywam drugim. Dodam tylko,że mamy uchylone okno, a kocyki raczej cienkie są. Jak dla mnie jest za chłodno i marznę kiedy wstaję na karmienie .

4. w domu mamy pewnie ok 21-22 i mój synek domaga się 2 warstw na górę + kocyk. Więc ma body z krótkim lub na ramiączkach i bluzkę + spodenki. Okryty dodatkowo kocykiem .
Z tym ubieraniem musisz wyczuć dziecko. Mój jak ma mniej to marudzi, po ubraniu słodko zasypia. Wiec tak mu chyba dobrze:tak:
Na spacer body z długim, do tego dresik ( bluza+ spodnie) lub pajacyk welurowy. Resztę reguluję kocykiem

5. musisz szukać ew promocji, ja uzywam ale nie mam konkretnej marki. I chyba nie wychodzą taniej niż chusteczki nawilżane

6. Moje dziecko nie problemu z zasypianiem po odbiciu ,nawet jeżeli się obudzi w trakcie, więc próbuję zawsze. Z tym,że moje dziecko ulewa więc staram odbijać. Ale w nocy praktycznie nie odbija, a i tak nie ulewa.


W nocy zaliczyliśmy kupkę po 4 dniach wreszcie. Nie słyszałam kiedy produkował, ale kiedy skończył dał sygnał. Mamuśka zaspana i nie przygotowana na taką niespodziankę przezyła szok.
Ubranie małego do wymiany + przewijak i podłoga do czyszczenia.Moja piżamka na szczęście się uchowała.
 
Z tym koperkiem to ostrożnie, może nasilać kolki. Na każde dziecko działa inaczej, trzeba próbować.
Ja na obiad mam kuraka gotowanego + ryż + cukinia duszona:sorry: dla pozostałych kotlety mielone.
Chrzciny daleko przed nami, nie myślę o tym zupełnie. Na wiosnę będę się zastanawiać, ale na pewno lokal, bo szykuje się większa impreza. Przy okazji Dziewczyny większość z Was na FB chyba pomyślała jak Elifit - dziecko w koszuli i muszce TO NIE MÓJ SYN, tylko syn mojej przyjaciółki:-D Śmiałyśmy się ostatnio, że adoptowałam jej dziecko przez przypadek:-D
 
reklama
Widze ze większość z was szczepi 5w1.
Chciałabym wiedziec dlaczego wybieracie 5w1 a nie 6w1?
Czy chodzi tylko o względy finansowe czy o cos jeszcze?
 
Do góry