reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Hej dziewczynki. Mam taki problem... Niepokoje sie moim twardym brzuszkiem. Jestem w 15 tyg, wizyte mam za 3 tyg i martwie sie troszke co to moze oznaczac. Biore nospe 2-3 razy dziennie bo czasem mnie boli troche brzuch, tak to przewaznie tylko twardy. Myslicie ze powinnam sie tym martwic? Jak bylam tydzien temu u lekarza to jeszcze nie zwrocilam na to uwagi nawet. Nie pamietam czy tez tak mialam.

w okolicach macicy mam twardy brzuch, ale można bo pomacać. oraz często w okolicach okrężnicy... miewam zaparcia a to powoduje twardy brzuch.
nie wiem ile można.. ale czy nie za dużo bierzesz nospy? mnie brzuch pobolewa i w ogóle nie biorę, ale nie mówię, że nie można, może ciebie boli o wiele bardziej.

edit: brzuch bardziej boli jak długo siedze i pomaga mi ruch na bóle.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Twardy brzuch w okolicach macicy wlasnie, jak pomacam to jest wyczuwalna jak taka twarda pilka. No zaparcia tez miewam. Biore nospe 3 razy dziennie gora, zazwyczaj 2 razy. Szczegolnie wieczorem przed snem albo w nocy jakos o 3-4 bo mnie budzi bol
 
Hej dziewczynki. Mam taki problem... Niepokoje sie moim twardym brzuszkiem. Jestem w 15 tyg, wizyte mam za 3 tyg i martwie sie troszke co to moze oznaczac. Biore nospe 2-3 razy dziennie bo czasem mnie boli troche brzuch, tak to przewaznie tylko twardy. Myslicie ze powinnam sie tym martwic? Jak bylam tydzien temu u lekarza to jeszcze nie zwrocilam na to uwagi nawet. Nie pamietam czy tez tak mialam.

Twardy brzuch w okolicach macicy wlasnie, jak pomacam to jest wyczuwalna jak taka twarda pilka. No zaparcia tez miewam. Biore nospe 3 razy dziennie gora, zazwyczaj 2 razy. Szczegolnie wieczorem przed snem albo w nocy jakos o 3-4 bo mnie budzi bol
czy nospe biezresz z zalecenai lekarza czy sama ?ja bym do lekarza dzwoniła zeby to skonsultowac tym barzdiej jak cie bol budzi...tzryammkciuki&&&&

gosia i Bartekmniam mniam:)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
ja pojechalam na zakupy,kupilam wszystko na oponki,ciasto stefania ,strogonow bo mialam ochote ale chyba mi juz przeszlo:rofl2:na obiad beda mielone ,noo chyab ze chec wroci i upieczemy cos z corcia:)
 
Biore sama. Dlatego rzadko. Czytalam ze nospa jest bezpieczna w takich przypadkach. Rozmawialam wlasnie z siostra ktora przeszla 2 ciaze i mi poradzila ze jak nie jestem pewna czy ten twardy brzuch to normalne bo rosnie np macica czy tez nienormalne to zebym pojechala do szpitala i tam mnie zbadaja i powiedza czy jest ok. Jest to moja pierwsza ciaza wiec w mojej glowie jest tysiac mysli na minute.

W nocy jak mnie boli to moze nie jakos bardzo. Moze jest to spowodowane ze akurat mam napelniony pecherz i wstaje siku. Wtedy jest brzuch jak skala dopoki sie nie wysikam.

Byc moze panikuje, nie wiem ;)
 
agulam ma troche racji. jak to mocny ból to może lepiej zapytać lekarza? pytać nie zaszkodzi.

ja pytałam lekarki, bo mnie brzuch kłuje i ciągnie i to jest normalne. typowe skurcze sa niepożądane. mnie tez budzi brzuch ale to zazwyczaj prawy jajnik, który jawnie mnie nienawidzi oraz jelita i żołądek. mam problemy z trawieniem i mnie bolą.
pęcherz też w nocy mnie strasznie boli. czasem sie martwiłam, że to macica ale podczas sikania czułam że to ból pęcherza.
 
Emily Emu czy bierzesz magnez? Jeśli nie to zacznij.

Ja z chęcią bym przesunęła szczepienie na potem i pewnie będę do tego dążyć, tym bardziej, że Klaudia miała bardzo niską wagę urodzeniową, drugie pewnie też gigantem nie będzie. Ale szczepić w ogóle tak jak mówiłam zamierzam.

Ja wstałam, ogarnęłam się, rozebrałyśmy z córcią choinkę. Zaraz zupka, potem wygonię męża po jakieś mięso na drugie. Pralka załadowana, ja zwykle sobota najbardziej pracowita..
 
emily nie dziwie sie ze sie martwisz,mimo 3 ciazy i tak wielu rzeczy nie jestem pewna zcy to brzuch twardy ,czy to pecherz pełny itppo prostu mam mase obowiazkow i nie mam czasu myslec ,czasmi brzuch tez mnei zaboli cos zakuje ale mija.ja w pierwsze ciazy /zagrozonej lykałam nospe 3x2tabl.
moj lekazr kaze dzwonic w arzie watpliwosci wiec zazdwon jak masz taka mozliwosc a jak nie to jedx na IP.
bedzie dobrze:)
 
Dzieki kobietki :) zadzwonie do mojego lekarza spytac czy to jest normalne albo przejade sie do szpitala. Bardzo mozliwe ze to nie bol macicy. Ciezko mi w nocy rozroznic jak jestem zaspana, ale jak zrobie siku to mi lepiej.
Tak czy siak dziekuje za rady :)))
 
czesc kochane wracam z servisu i okazuje sie ze naprawa £140 :-( no trudno zycie raz wydatki raz straty..humorek jakby lepszy....
z ukochanym pogodzona i az lepiej na serduszku..
poza tym maluszek dal juz znac o sobie i kopnal mamusie na pobudke ze to on jest wazny a nie telefon..az mi sie glupio zrobilo ze ja mam dokla z powodu telefonu a ty wy kochane mamusie macie powazniejsze problemy czy tez sama powinnam sie martwic aby z maluszkiem bylo ok i cieszyc ze jest ok a nie zamartwiac ehh ale widac czasem musi tak byc zeby czlowiek przem,yslal co w zyciu istotne i nie przejmowal sie glupotami:tak:


po za tym piore , rosolek sie gotuje a jak moj pojedzie na nocke zaczne ukladac w szafie bo mamy nowa a stoi pusta bo az wstyd ale nie ma kiedy ubran poukladac:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
reklama
Emily tak jak piszą dziewczyny-lepiej zapytać lekarza. Czytałam, że no-spa przenika do łóżyska. Też miałam niedawno takie pobolewania, ale nie jakieś mocne. Podobnie jak u Kum kiedy się więcej ruszałam bolało mniej.
Minisia czasem tak jest, że się człowiek wkurza o nic;) Mnie najcześciej coś się psuje jak nie mam kas i to najwięcej mnie denerwuje;)

Kupiłam pączki z marmoladą -komu? komu? :D
 
Do góry