reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Wydaje mi się, że po tym nieszczęsnym 12 tyg lepiej będę znosić oczekiwanie na kolejne usg. Niby nic mi się nie dzieje - żadnych bóli, plamień, więc pewnie ja sama się nakręcam niepotrzebnie. Zobaczę jak ten tydzień wytrwam ... są dni, że cieszę się i nie myślę o usg a przychodzi dzień, kiedy wszystko odwraca się o 180° i jest tak jak dzisiaj ... mam nadzieję, że z Wami jakoś przetrwam do kolejnem wizyty. A tak w ogóle czy którejś z Was też lekarz wyznaczył kolejne usg dopiero po 4 tygodniach?
 
reklama
Hej dziewczynki!
Ale smętny dzień ... za dużo czasu na myślenie :/ jestem nie cały tydzień po usg a przede mną jeszcze 3 tygodnie, nie wiem jak ja wytrzymam do tego czasu, ciągle myślę czy nie pójść tak za tydzień żeby się uspokoić, nie wiem czy usg co 2 tyg nie zaszkodzi dzidzi. Poradźcie :-( tak bym chciała, żeby wszystko było dobrze ...


ja nie wiem skąd stwierdzenie że usg szkodzi? Na pewno bardziej zaszkodzi jak będziesz stała koło mikrofalówki załączonej czy trzymała laptopa na brzuchu bądź też nagminnie gadała przez telefon komórkowy to bardziej zaszkodzisz. Ja wiem, że to są fale, ale usg nie robi się żeby się "pogapić" co tam dziecko robi, ale po to żeby zapobiegać ewentualnym zagrożeniom. Więc jeśli masz się zamartwiać to idź prywatnie, a przynajmniej będziesz spokojniejsza i tym sposobem mniej dziecku zaszkodzisz. Ja przez całą ciążę miałam robione usg średnio co 2-3 tygodnie w zależności jak mi wizyta przypadała i też kiedys zapytałam z ciekawości czy to nie szkodzi, to lekarz popatrzył na mnie i powiedział, że ok On nie musi robić, ale żebym nie miała pretesji jak coś będzie nie tak, bo On nie jest w stanie przez brzuch sprawdzić czy coś złego się nie dzieje. Owszem badanie na moim "ulubionym samolocie" też zawsze było i zawsze usg.
 
ewa66, dorota123456789 no dzidzia spora ake wg usg tego dnia byl to 7 tydz i 4 dzien ale lekarz powiedzial ze takie odchylenia co do wieku ciazy sa zupelnie normalne:)
lusia7 to mialas dokladnie tak jak ja:/ tez w anglii nie chieli sie mna zajac i musialam sie w polsce operowac:/ a tez wyladowalam na emergency:/:/ dlatego kompletnie nie mam zaufania co do angielskiej sluzby zdrowia;/
paty_88 witaj w gronie mamus:):)

a ja dziewczyny dzisiaj czuje sie bardzo dobrze jak narazie nie dopadly mnie mdlosci ale u mnie to zazwyczaj pozniej mnie lapia niestety. Tez porzadki w domu porobione teraz czas na relax:):) zycze wszystkim przyjemnego i spokojnego weekendu:)
 
...boje sie tez swoich wynikow :( chyba najbardziej tej toxo...mialam kota jak bylam.kilka lat temu mjalam przez jakis czas..a moje przyjaciolki maja..i glupio nie chodzic do nich przez kota

Dziewczyny, naprawdę nie panikujcie... to nie te czasy kiedy lekarz każdej ciężarnej kazał się pozbywać zwierzęcia, bo to choroby i zagrożenie ciąży. Jeśli kiedyś chorowałaś na toxo, to dobrze bo masz przeciwciała, jeśli nie, też bez paniki. Wystarczą podstawowe zasady higieny żeby się przed tym ustrzec, trzeba myć ręce, nie jeść niemytych warzyw, unikać prac w ziemi - przesadzanie kwiatków itp, kuwety nie sprzątać, tylko zlecić komuś innemu. Jeśli koty Twojej koleżanki to typowe "blokowce" które nie wychodzą na dwór to już w ogóle luz, raczej ci od nich nic nie grozi. Ja sama mam 2 koty w domu, urodziłam zdrowe dziecko i nic mi w ciąży nie było.

Dzień dobry nowe mamy!

Susel, aNilewe, mnie też bolą plecy, poprzednio też tak miałam, właściwie od samego początku. Nie wiem jak u was, ale u mnie to ponoć od macicy w tyłozgięciu.

... mam nadzieję, że z Wami jakoś przetrwam do kolejnem wizyty. A tak w ogóle czy którejś z Was też lekarz wyznaczył kolejne usg dopiero po 4 tygodniach?

tak, to całkiem normalne, na nfz czy np w anglii to w ogóle robią tylko 3 razy - w 12, 22 i 32 tygodniu. Ja poprzednio miałam wizyty i usg na każdej równo co 4 tygodnie, chodziłam prywatnie.

Buziaki, miłego weekendu i do poniedziałku!
 
Witajcie. Ja tez mam dzisiaj dzien pod tytułem "niedobrze mi i nie mam siły i ochoty na nic". Ale w sumie ciesze sie bo to utwierdza mnie w przekonaniu ze jednak jestem w ciąży :)

Jesli chodzi o toxo to sam kot nie jest zagrożeniem. Największym zagrożeniem sa kocie odchody oraz niemyte owoce i warzywa dlatego tak ważne jest dbanie o higienę w przypadku gdy nigdy nie przechodzilysmy tej choroby.
 
Witam nowe mamusie ; )
Ja dzis w lozku prawie caly dzien tak mnie mdlosci dopadly od wczoraj ze ledwo zyje I jesc nie moge ; ( zero sil I checi ..bylendo 12 tyg I mam nadzieje ze wszystko minie..

Ja tez w anglii mieszkam I znam ten bol co do opieki lekarskiej w okresie ciazy. .
 
Oj dziewczyny widze ze niejestem sama;/ mlodsci mecza...po obiedzie myslalam ze juz bede sie witac z panem K! ale cos czuje ze te zblizenie jest nieuniknione..niemam na nic sil i wogole!
 
Witajcie dawno nie pisalam;)

Jestem po wizycie ciaza zywa serduszko puka, fasolka ma cale 5,1mm ;) tatusiowi lezka sie zakrecila:)
Termin mi zmienil na 17go i bedzie prowadzil z usg...
 
reklama
Do góry