reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Tu na BB dziewczyny często podkreślały, że mm nie gwarantuje przespanych nocy. :sorry:

Lilla ja lubię porównywać, bo jakoś wtedy łatwiej się zorientować gdzie norma a gdzie mam zacząć się martwić. :rofl2: Przynajmniej wiem, że dziwne nowe pory karmienia w nocy to wyznacznik upływającego wieku mojej pociechy.
Mela teraz też je częściej ale pomimo chwilowej wątpliwości przybiera na wadze ufff

Byłyśmy na spacerze nową trasą - nie podobało mi się, wyboista droga.
A teraz Mel poszła spać, zasnęła przy jedzeniu :-p po aktywnej zabawie :-D nalałam michę wody i wrzuciłam zabawki. Taplała się aż miło, tylko mnie ręce już bolały. Oczywiście na zakończenie krzyk żalu. Uwielbiam jak ona się tak pozytywnie zmęczy i padnie :cool2: Jutro planujemy pływanie w morzu z rekinami, już skombinowałam folię bąbelkową, muszę jeszcze tylko dźwięki pobrać z internetu żeby na głośniki wrzucić. A na weekend niech tatuś wymyśla, bo mamusia ma szkołę :laugh2:

Kornela - pieluche zmieniam max. co 3h. Jak gdzieś wychodzę to tuż przed samym wyjściem. Jak poczuję kupola - odrazu. Za każdym razem wacik+woda z kranu+bepanthen a jak coś sie zaczerwieni to alantan plus. W terenie przemywam mokrymi chusteczkami + smarowanie (po chusteczka szczególnie bo one skórę taką dziwną pozostawiają).

Kum - U nas też ciemieniucha nie chciała schodzić. I to trwające odparzenie na szyjce. I ciągłe problemy z "jakością" kupki. Po konsultacji z pediatrą od kilku dni eliminuję białko z diety. :-(
a czerwone zmiany oraz ciemieniuchę (przed kąpielą, po nie zaleca się bo pojawia się skorupa) smaruję Alantanem Plus i widzę dużą poprawę, czerwone liszaje/plamy pięknie zasychają, ciemieniucha też się zmienia choć mniej spektakularnie. :tak: Smaruję z zalecenia pediatry.
Miałam nadzieję, że nas ominą alergie - u nas w rodzinie poza psem nikt nie jest alergikiem. :-(

GiB - nie chorować!

Lilla - jak się czujesz?
 
reklama
Dzięki ze pytasz. Zatoki zapchane, gardlo lepiej. Ja tak mam ze najpierw gardlo, potem katar, potem znowu gardlo i koniec przeziębienia. Młoda dzisiaj mniej marudna, jak do tej pory. Bawi się na macie i steka przy tym :)

Chciałam zauważyć że dzieci więcej jedzą bo sa bardziej aktywne. Coraz więcej energii potrzebują.
 
Hej :-)
Nie pamiętam czy się witałam :zawstydzona/y:

Ale u nas zimnooooo brrr. Natalka pierwszy raz dziś miała kombinezon zimowy na spacerze. Zimy jeszcze nie ma, a ja się zastanawiam czy ten kombinezon na całą zimę jej starczy. Mam pewne obawy, że nie. No ale mam jeszcze kurtkę po Mateuszu, więc jakoś się pokulamy ;-)

Becikowe!!!! Temat wraca a ja znowu przypomniałam sobie, że wniosku nie złożyłam :/
 
Dziewczyny mam dość, dzisiejsza noc tragedia, karmiłam śpiąc o mało młodego nie upuściłam na podłogę.

Makota ja zgłaszam w US zmianę stanu cywilnego.

Kum zawsze przykrywasz wózek folią?Kum jeżeli nie jest zainteresowany mm to wydaję mi się że nie jest głodny. Mój K robi kupy co 3 -5 dni tylko kp. Bąki pojawiają się, ale nie jest rozdrażniony.

S.michalina trzymaj się matką jesteś, stal przy nas wymięka.

LillaMy współczuję kup sobie roztwór hipertoniczny do nosa ja w ciąży używałam jedynie to mi pomogło na katar.

Hobbit niestety mój mały je co 3h, w nocy na śpiącego, grubas jest straszny boję się że wyrobię w nim nawyk ciągłego jedzenia. K sądzę że przespałby od 19 do 1 już tak było przez tydzień(wtedy ściągałam mleko laktat- zarzuciłam bo wydawało mi się że pobudzam laktację, zrobił mi się zastój). Na jedno karmienie przypada tylko jedna pierś. czyli lewa o 9, prawa o 12, lewa o 15. Tak jest cały czas piersi mi nabrzmiewają, dżizas kiedy ta laktacja się unormuję co to w ogóle znaczy. Mam pięciomiesięczne dziecko i piersi jak przy 3 tygodniowym maluchu.

Kornela smaruję altacetem junior. Pampersa zmieniam przed karmieniem, chyba że jest kupka to od razu. Ja przecieram wodą i płatkiem kosmetycznym, a w szafie 9 paczek chusteczek nawilżających.

Jak naturalnie przyhamować laktację ? czy mogę pić codziennie 1-2 szkl. szałwii? bo jedna to za mało.
Jak ubieracie dzieci na spacery przy takiej pogodzie jak dzisiaj?
 
Ostatnia edycja:
Pampersa zmieniam jak czuje, ze sie napelnil. Zawsze przecieram chusteczka i uzywam zasypki. Jak pupa czerwona mustela, bepanthen lub sudocrem. Jak zmieniam w nocy to nie przecieram, bo mi sie das wybudza.

Michalina - jaka kreatywnosc ;)

Graza - ja ubieram body na dlugi, spiochy, skarpetki, sweter, czapke i kombinezon. Na to 2 koce z biedry :p

Jakie mm podajecie?
 
Graza przykrywam folią tylko jak pada. dziś ubrałam małego w kombinezon, przykryty kocykiem i przykrywką gądoli. na sobie miał 2 długie rekawy - cienkie bawełniane, rajtuzki i cieniutkie spodnie bawełniane. czapeczka, szaliczek trójkącik. kombinezon nie jest gruby.
mam dostać śpiwór do wózka. zastanawiam się czy w śpiwór w kombinezonie?? jak będzie minus 5 może, ale tak to chyba nie?

michalina ja używam olejuszki. jest już o wiele lepiej. 3-4 tygodnie temu miał mega skorupę..masakra była. najgorsze że rozdrapywał sobie rączkami.. mały ma jakąś nie tolerancję, nie wiem na co. usunęłam z diety popularne alergeny - kakao, cytrusy, orzechy. białka juz nie będę odstawiać, szybciej skończę kp. a kupy ma śliczne... raczej nie ma problemów z brzuszkiem. tyle że raz na 10-14dni. nie męczy się przy robieniu.

Lilla masz rację, maluchy bardziej ruchliwe, potrzebują energii, mój też urzęduje ile może. pręży się, turla, pełza itd..
dobrze że zdrowiejecie.
no wiele naszych maluchów budzi się teraz częściej w nocy więc chyba trzeba przyjąć że to normalne. teraz lepiej się czuję.. rano byłam mega nie wyspana.. któras z was pisała, że jak to ejst, że matki funkcjonują przy tak małej ilości snu... ja już dobrych kilka nocy (wolę nie liczyć) śpię tylko dwa razy po 3h.


problem mam z uzależnieniem malucha od cyca. teraz daje mu często, wiadomo niech je. ale jak jest zmęczony to tylko cyc i wtedy utnie sobie drzemkę. a jak nie to ryk... z drugiej strony chce aby jadł, więc nawet przy zasypianiu cos tam zje - słyszę że je dobrych kilka minut. ale przy takiej metodzie to ja go nigdy od cyca nie odstawie..... no i ciężko mi określić czasem czy chce jeść czy jest zmęczony.. ale jak je co 2h to sie często pokrywa.

EDIT:
mam wyniki moczu. ogólnei dobrze, tylko bardzo duzo bakterii. 6 razy norma. no i tu teraz pytanie, czy są bakterie w moczu czy mocz został zabrudzony. wiadomo że w takich miejscach bakterie są, niby go obmyłam przed.. ale jeszcze ten woreczkek, przelewanie do kubeczka.. przy takim pobieraniu to raczej robienie posiewu nie ma sensu. eh.................
 
Ostatnia edycja:
Graża ja jej dziś pierwszy raz ubrałam zimowy kombinezon, pod spodem body z krótkimi rękawami, bluzeczka, legginsy i skarpetki. No i czapka :)

Makota daję Nan pro
 
Haust dobrze ze napisałaś bo myślałam ze własne dziecko zaziębiam, czytając jak Makota ubierasz to mój prawie goły;p na spacer rajstopki, spodnie skarpetki frotowe, body z krótkim sweterek na to kurtka lub polar kocyk i wozkowe na nozki, czapka i chusteczka pod szyje
 
Michalina a co będzie robić ta folia? I co za problemy kupkowe u Meli?

Po mm może dłużej spać, bo jest ciężej strawne niż mleko.mamy. Ale może się obudzić o tej samej. Jeśli jest obawa, że dziecko się nie najada i mamy za mało mleka, to podanie mm pogłębi problem. Zamiast rozkręcić laktacje, to ją zahamuje, bo cycki nie dostaną info, żeby więcej produkować. A wystarczy parę dni więcej karmić, nawet dzień z cycem w paszczy spędzić. Przerabiałam to, tak jak i przybieranie 40g przez prawie 2 tyg. Nie ma się co poddawać, oczywiście jeśli się chce pozostać przy kp.
 
reklama
Do góry