reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Ja zamroziłam 3 porcje w jałowych pojemnikach na mocz. Bardzo dużo kobiet tak robi, tylko muszą być jałowe. Kupiłam też woreczki na mleko i będę w nich mrozić..
Co do wpływu diety na Adasia, jest lepiej, ale nie tak dobrze, jak być powinno. Tzn od 3 dni jest słabo, bo spróbowałam jajka:confused2:
Makota taniej niż za encyklopedię:laugh2:
Adaś robi różne przerwy. W nocy najdłuższa przerwa to ta po kąpieli 4-5godzin. Potem już co 3-3,5 godziny. Rano co 2h i w ciągu dnia też co 2, czasem co 1,5 czasem, jak spacerujemy to i 3 godziny potrafi przespać i nie jeść. A czasem ma zły dzień i je co 45minut:-p reguł, oprócz karmienia nocnego, brak
Ktoś pisał, że dziecko mało przybiera, bo 25dag. 250g/tydzień to bardzo ładny wynik
 
reklama
Hej dziewczyny :)
Może to głupio zabrzmi ale pocieszyłyście mnie, że wasze dzieci też mają trudności z kręceniem główką, lub maja upatrzona jedną stronę (może tak ma być i wszystko powoli sie będzie normowało). Ale jak czytam to chyba jednak przydałyby nam sie jakieś ćwiczenia a wiem, że tu w uk pewnie nic nie wywalcze, dobrze, że do PL jadę.

Pola powiem ci,że ja już widzę małe postępy. Kładę Julkę min. 3 razy dziennie na brzuszku i np. dzisiaj zauważyłam, że już dużo chętniej i częściej podnosi główkę. Z przekręceniem jeszcze ma problem dziś jej trochę pomogłam ale delikatnie i potzrymała tak chwilkę więc muszę dalej tak robić.
Makota ja nie zakładam czapeczki po kąpaniu, nie widzę żeby marzła Jula. Z tym, że ja od razu do śpiworka pakuje. A śpiworek mam 0-6 miesięcy. I chyba nie da się uniwersalnego kupić bo są różne grubości. No chyba że kupisz cieńszy i jak będzie chłodniej to będziesz cieplej ubierać. Ja mam dwa.
Jagódka bardzo kształcąca wizyta :)

Wiecie wczoraj byłam na zumbie i mój musiał podać Julce mleko. Zjadła 210 ml :/ A dzień wcześniej podałam jej mm bo chciałam zobaczyć jak przespi noc i zjadła 150 i była najedzona. Czy to znaczy,że moje mleko jest jakieś słabe?? Wiem, że niby czegos takiego nie ma ale tak mnie to zastanowiło.
A pro po wczoraj M dał jej moje mleko z butelki kolo 20 a potem ja gdzies o 21.40 dałam jej pierś na noc. Zjadła, podniosłam do odbicia i dziecko moje zwymiotowało, ale tak porządnie:/ Czy to może znaczyc, że się przejadła??

Dobra lecę się troszke ogarnąć bo do lekarza na 15 zobaczymy co mi mądrala powie :/
 
Michalina ja moją wieczorem zostawiłam na boku a rano była w poprzek na plecach :O

Ja ubieram body długi legginsy skarpetki sweterek i kocyk no i czapka. W chuście rezygnuje ze sweterka.

Jeny ja karmie na żądanie. Moja się wkurza jak ją powietrze zatyka.

Makota
1 ja bym poszła i to szybko żeby na oskrzela nie siadło
2. Ja mam 70 cm i boję się że do zimy nie wytrzyma.

Limonka łyka powietrze i dlatego wyniotuje. A mm zawsze więcej zje bo szybciej leci. Piersią nie przekarmisz prędzej mm
 
Ostatnia edycja:
jeszcze chcualam dodac, jeny - 25dkg to duzo jak na 1 tydz.

undomiel no u nas podobnie. zazwyczaj 1,5godz przerwy, jakos dotrzymam do konca 4miesiaca.
 
GiB a mialas reha met. Vojty?

lilla my ćwiczymy metodą Vojty bo Kalinka podczas płaczu wyginała się na główce do tyłu tak, że plecy były w powietrzu. Po cwiczeniach problem jak ręką odiął, mamy ćwiczyć jeszcze 2 tyg i na kontrolę. Uff dobrze bo już mam dosyć tych ćwiczeń :tak: gdybyś miała jakieś pyt o te ćwiczenia to pisz śmiało!

pozdrawiam
 
hej hej
wymieniłam dętkę, 30zł w sklepie rowerowym, pan powiedizał, że się zużyła ze starości, a nie przez moją wyprawę do lasu, ufff i następnym razem mam iść do serwisu wózków, bo rowerowe dętki mają coś tam ciut innego, ok, i tak miałam iść do wózkowego, tylko pan serwisant na urlopie do poniedziałku. dodatkowo dowiedziałam się, że w serwisie x-landera za 2 nowe opony+dętki+wymiana zaśpiewali...200zł! na allegro opona oryginalna+dętka 30zł :p jak serwis to tylko naprawa na gwarancji :p


ja ubieram body długi, legginsy, skarpetki, sweterek/bluza/nic, kocyk/pielucha/nic w zależności od pogody
 
kurdę. Adaś ma anginę :szok: nie wiem skąd, bo wszyscy zdrowi, ALE mój M od razu powiedział, że zaraził się od MOJEJ matki, na co dostałam piany w gębie i powiedziałam, że chyba od jego matki, bo całuje dziecko we wszystkie częsci ciała, gdzie ja staram się tego unikać ze względu na to, że często coś łapie i nie chcę zarazić dziecka to w dodatku nie myje rąk jak do niego przychodzi i nie rozkłada pieluchy na sobie jak go bierze tylko styka go ze swoim ciałem :wściekła/y: teraz M pojechał do lidla, ale jak tylko wróci to mu zrobię o to awanturę i przestanę się odzywać! będzie mi szukał winnych choroby dziecka!

dzwonili też do mnie z play. okazało się, że to JA miałam rację i mieli szczęście, że zadzwoniła do mnie miła i kompetenta pani, bo byłam już mocno nabuzowana... jeden problem mam z głowy ...
 
Jagódka ty jestes jakims moim wybawieniem na bb:) haha, nie wiem jakos zawsze mnie pociesza to co piszesz.
Ja to nadmiernie panikuje bo tak jak mowisz pani w aptece mówila M, że czesto kupuja to kobietki na pokarm i ona tez poleca tylko musza byc jalowe i otwierac je bezposrednio przed przelaniem mleka. (a i nie kazala wygotowywac bo sa jalowe- a ty wygotowywalas?)
A tak apropo to ta alergolog niewiele Ci pomogla, a kasa leci:no: tyle, ze wiadomo ze na dziecko sie nie zaluje i probuje sie wszystkieo.

Dziewczyny wiecie moze gdzie warto w necie wystawic sukienki do sprzedania? Mam tego sporo i wiekszosc raz zalozona i bym moze troche sie pozbyla. Moze ktoras wystawila i poleci jakas strone.
 
reklama
Dobry ;)

Padam po nocce... Mała prawie do północy płakała. Potem jak padła to obudziła się o 5 na jedzenie. Jak dziś będzie powtórka, to jutro idą w ruch kropelki.

Byłam dziś u ortopedy w medi. Od razu zrobił usg. Wszystko oki, za 3 miesiące kontrola. Jeszcze muszę chirurga zaliczyć, bo jej siniak z pupy nie chce zejść.

Mówicie o ubieraniu... moja wczoraj w body i spodenkach, bo w bluzie była zgrzana. Dziś bardziej wieje, to ubrałam jej kamizelkę. Przykrywam ją złożoną flanelką, no i czapa. Kocyk mam w zanadrzu ;)

Makota zdrówka dla Adasia. I nie ma co szukać winnych ;)

Jagodka alergolog pierwsza klasa :D

A z tymi pojemnikami mnie zdziwilyscie, że nie można. Sama miałam w planach....
 
Do góry