reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Witam,
Wczoraj Junior zafundował mi mini maratonik wieczorny, bardzo płakał:hmm:
Właśnie nie wiem czy to kolkowe bóle, czy coś innego. On ogólnie połyka bardzo dużo powietrza przy jedzeniu.
Brzuszek miał miękki (oczywiście gdy go nie napinał przy płaczu), przestawał płakać tylko jak go przewieszałam przez ramię.
W końcu poulewał, pobekał i przeszło. Prawie dwie godziny się męczył :-(

Arabelka mój też bez smoka (córce kiedyś wszystkie możliwe kupiłam, żaden nie podpasował), też pampersy 2 i też waży ok 5 kg:-D
 
reklama
My bylismy z bioderkami w 2/3 tygodniu prywatnie bo terminy na nfz byly ho ho ho. A koszt wizyty 80 zl nie zrobil na mnie wrazenia. Przynajmniej jestem spokojna i szczesliwa ze wszytsko ok. Wizyte mamy za 2 miesiace -kontrolna. U mnie ciag dalszy boli brzuszkowych.. Krople zadne nie pomagaly wiec zrezygnowalam..zauwazylam ze maly ma trudnosc ze zrobieniem pierdziocha.. Strasznie przy tym sie prezy i drze i kupa teraz nie tak czesto jak kiedys.. A jak juz walnie to taka wielka ze prawie z pampersa sie uwalnia.. Zmienilismy za to mleko modyfikowane na. Bebilon Comfort.. Dla dzieci z problemem zaparc i kolek. Maly jets lepszy.. Tzn pierdzi czesciej,(w sumie wczesniej wogole nie pierdzial byl mega zagazowany) kupe sam robi bez Windi- ( ale tak jak opisywalam powyzej. 2 dzien ńie uzywam Windi. Oczywiscie poplakuje itd ale nie jest to tak drastyczne jak wczesniej. Objawy sie zlagodzily. Ciesze sie ze mniej cierpi. Zamowilam tez butelki z. Brownsa. Bo moj to mega lapczywie pije.. Mam nadzieje ze skoro kropelki sa do dupy ze tak powiem.. Chociaz mojemu Hubiemu na dupke nie pomaga:D to chociaz jakos mu moge pomoc, ulzyc. Mam nadzieje ze ten stan sie utrzyma..

Nie wiem jakie to sa pampki biale a zielone.. Ja mam biale w zielono zolte obrazki.. To sa jeszcze jakies inne..? Czy biale to premium a zielone to klasyczne zielone pampersy? I co wam nie odpowiadalo w tych zielonych?? Bo ja je mam i nic zlego sie nie dzieje narazie..
 
Ostatnia edycja:
ę... Moje dziecko wazylo w poniedziałek 6700, waga urodzeniowa 4230... Plecy mi już zaczynają wysiadać a to dopiero początek... U nas pampersy 2 nadal ale nie wiem czy białe czy zielone bo nie wiedziałam, że są różne. Mam duży zielony karton, w środku białe mniejsze opakowania a pieluszki takie we wzorki :-D to jakie to będą?
Makota, ja bobotic daje dopiero do karmienia przed spaniem nocnym i potem przy każdym nocnym po 4 krople- tak mi kazała lekarka. Nie wiem na ile to pomaga bo jak już pisałam od 4 rano zwykle zaczyna się jazda ale w sumie nie wiem jakby było bez tych kropel bo boję się spróbować nie dawać.
Dobrze, że już prawie weekend to się zamienię z mężem na pokoje od 4 rano i trochę odeśpię. On śpi w osobnym pokoju żeby nie zarywał nocek jak chodzi do pracy- taka dobra ja :-)
Zainteresowałyście mnie tematem chust. Mogą takie maleństwa ( prawie już 7kg hehe) nietrzymające główki być noszone w chuście? Gdzie się uczycie je wiązać?
 
Pampersy jedynki i dwojki uzywamy. Raczej te białe. używałam tez takich marki wlasnej drogerii nl ale kdparzaly. teraz mam tez dada 2 bo teściowie z pl przywieźli.

chustuje od konca 1 miesiąca. Zola najczęściej zasypia po 15 min, nawet jak na początku płacze. Można chustowac nawet noworodki. Uczylam się z YouTube i mam książeczkę do chusty. ale ja np skladam chuste w pol na szerokości tych 50cm bo i ja malutka i Zolka i łatwiej mi ja wkladac jak wezszy pasek mam.
 
Kasia, ja daje 3 razy po 3 kropce bobotica forte. Teraz jest taka sytuacja, ze sadzi baki, ale nie robi tak czesto kupy co w sumie mnie cieszy, bo 12 to stanowczo za duzo...

Catsun - dla mnie te zielone pampersy sa takie sztuczne. Jakby w ogole powietrza nie przepuszczaly. Takie "foliowane" a happy i rossmanowskie sa takie jakby papierowe, tak jak premium
 
Białe to premium w białym opakowaniu.

Kasia zainwestuj w chuste bo w chuście nie czujesz ciężaru dziecka i można nosić bez obawy o kręgosłup

Pola wiąż chuste w warkocz. Szybciej się złamie
 
Pola widziałam gdzieś sposób z mrożeniem chusty. Próbowałaś?


Kornela nie wiem czy witaminy coś dadzą, chyba po prostu wychodzą te co powinny wyjść w ciąży.

Mój Malutek już dzisiaj zupełnie inny niż wczoraj. Rano zjadł strzelił kupę a teraz śpi grzecznie. A ja strzeliłam sobie miętę na paznokcie i modlę się żeby jeszcze z godzinkę pospał, bo jak się obudzi to nie wiem co zrobię. :what:
Parada na dziś kupić przyspieszacz do lakieru. Nie wiem jak to się dokładnie nazywa ale kiedyś kupiłam takie cudo w sprayu z Avonu. Kilka minut i paznokcie suche. Ktoś zna coś podobnego? Bo nie bardzo do Avonu mam teraz dostęp.

Kasia w chuście możesz nosić praktycznie od urodzenia. Ostatnio się zaraziłam i przyznam wciąga. Mam kółkową, ale już nieśmiało rozglądam się za wiązaną. Póki co jeszcze nie wychodziłam z Małym ale w domu super się sprawdza. Mały się uspokaja a ja mam ręce wolne. No i obciążenie przeszło z rąk na kręgosłup, od razu ulga. W większych miastach są kluby kangura i kursy. Ja się uczę z internetu, też się da;)
Jak coś to pytaj też tutaj, ja to jestem świeżynka, ale jest tu parę dziewczyn, które siedzą dłużej w temacie :)

Elifit właśnie jak z chusty zrobić warkocz? Z 2metrów kółek też się da? Moja niby używana, ale chyba nie za dużo, bo też by wypadało ją trochę wyrobić.

Kurde dziewczyny jak czytam o wadze waszych dzieciaków to coraz szerzej oczy otwieram. Mój Malutek przy 7tygodniach ma 4600g, dobrze przybiera bo od początku powyżej dwustu gram tygodniowo, a ostatni miesiąc nawet 250gram, tyle że my startowaliśmy poniżej trzech kilogramów.
Ale w sumie fajnie takie maleństwo urodzić, ja dopiero teraz zaczynam go czuć na rękach;)
Ale już teraz to w oczach rośnie. Nie całe dwa tygodnie temu wyciągnęłam mu spodenki zmierzyłam ale trzeba by było na trzy razy podwijać a w pasie to półtora Malutka by weszło, no to odłożyłam je z powrotem do szafki. Wczoraj je wyjelam a one na długość dobre a na tyłek ledwo wciągnęłam. No szok normalnie:eek::eek:

Chyba sie uda z tymi paznokciami już prawie. Mały wstanie to pójdziemy do centrum ogrodniczego doniczki kupić do storczyków:)
Mężu dzisiaj w domu to pójdzie z nami, chyba zdecyduje się wyjść z chuście, to blisko jest a w razie czego mężu weźmie wózek. Czas się ujawnić chyba:p już widzę tą sensację w mojej dziurze;)
 
Makota, u nas wychodzi 3x po 4 krople bobotica forte ale coraz bardziej mam wrażenie, że to bardziej na moją psyche działa niż na Małego brzuszek...
Podsuńcie w wolnej chwili linki do godnych polecenia stron i filmików o chustach. Dziękuję z góry ja i mój kręgosłup :-)
Bo póki co wyjście do sklepu za rogiem po bułki na śniadanie to cała wyprawa ze znoszeniem wózka po schodach a tak to w chustę i heja :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Noo w mojej dziurze też chyba pionierem zostanę ale kto wie może zaraże inne mamy i jeszcze na tym zarobię. Tusiaczek plan jest a konkurencja zerowa haha ;)
Kółkową musisz rozłożyć tak byś kółko miała jako środek warkocza a po bokach materiał. Spróbuj w ten sposób.

zamotani.pl/warkocz-z-chusty/
 
Ostatnia edycja:
Do góry