reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Dzień dobry :)

Chwilowo bez marudzenia. Schłodziłam się w nocy, siedzę teraz pod wiatrakiem, jest dobrze :-D A jeszcze na masaż idę dzisiaj, to już pełnia szczęścia ;-)

Lilla przypomniałaś mi o tym obgryzaniu. Też już o tym kiedyś dawno słyszałam. Że niby za mocno nie obgryziesz, a obciąć już możesz. Ale mimo, iż ja byłam wiele lat nadwornym obgryzaczem nr 1, to chyba nie pokuszę się na takie rozwiązanie :-p

Kornela nie sądzę by Ci siostrzeńcy (o ile dobrze mówię) "uszkodzili" dzieciaczka. Jak dla mnie takie maluchy nie powinny przychodzić tylko w przypadku katarków, kaszelków i takich tam. Ale ja jeszcze niedoświadczona, to tylko moja opinia.

Piszę posta już chyba 2h... znalazłam przychodnię dla dziecia... cóż za sukces. Aż mnie głowa rozbolała od tego szukania :-p
 
reklama
Ledwo żyję...


Czy czop zawsze musi być zabarwiony krwią?


Kupiłam m.in. 2 mleka w biedronce a babka nabiła mi 12... I musiałam się wracać bo kapnęłam się przy samochodzie. Bez problemów dokonałam zwrotu.
 
Dziewczyny mam pytanie, czy miałyście w ciązy przebarwienia pod pachami?? ja właśnie takowe mam. Wygląda to jakbym miała zafarbowaną skórę od bluzki(czarnej bluzki). Nie wygląda to estetycznie, mam nadzieję, ze po ciąży to zejdzie. do tego dzisiaj na udzie zobaczyłam takie małe siniaczki pod skóra.......co to jest, hmmmm nie wiem.....:szok::szok::szok::szok::szok:
 
Czesc wam :)

Kornela gratulacje ;)

Dawno mnie nie pisalam no ale coz wiekszosc czasu poswiecam synkowi.dzis bylisny u lekarza.maly przybiera ladnie na wadze.nie jest juz zolty ;) wiec jestem happy.pepek tez odpadnie lada dzien...

Niunio moj pomylil dzien z noca chyba.i musze go przestawic...

Co do pazurkow.w szpitalu sie pytalam i polozna mowila ze najlepiej po miesiacu obciac.wiec maly glownie w niedrapkach...i tez slyszalam o obgryzaniu.oblesne to...

Agaa ja mialam takie jakby rozstepy :/ ale juz nie mam.takie pregi czerwone...

Dziewczyny czy znacie jakis super sposob na rozstepy?mam okropne na udach od srodka...

Co do spacerow.moj codziennie na dworzu siedzi.znaczy lezy w wozku :)
 
Ostatnia edycja:
Cześć,

wielkie gratulacje dla wszystkich nowo rozpakowanych! :-)

Trzymam kciuki za pozostałe dwupaki - oby skurcze były wielkie, porody szybkie a pogoda łaskawa :-)

Czytam Was na bieżąco (głównie podczas karmienia), ale z telefonu który ma Windows Phone'a i ani przez apkę ani przez przeglądarkę nie jestem w stanie nic napisać, a do lapka dorywam się bardzo rzadko.

Moje dziecię jest widzę bardzo specyficzne nie śpi w ogóle w dzień :szok: No dobra raz na dzień zdarzy jej się 1,5h drzemka. Normalnie nie wyrabiam, nie wyleży sekundy, ciągle tylko trzeba ją nosić. W domu nie jestem w stanie nic zrobić, ciężko mi zjeść śniadanie. W nocy co robi? Śpi oczywiście, ale nie będę pisać ile co by Was nie denerwować :-D

Zaczęły nam się kolki wieczorne - tak między 19 a 21 i jakieś 4-5 ataków co 20-30min. Mam ten Sab Simplex i zastanawiam się czy można go podać tak małemu dziecku? Niby pisze, że od 3 tygodnia życia, ale ja jakoś się boję...

No już maruda ściągnęła skarpetki i krzyczy, bo poleżała jakieś 5 minut na kanapie :-(
 
Aaaaa ja przebarwienia miałam na piersi, teraz już zeszły:)

Kopacz paznokcie po miesiącu? Sorry ale to dla mnie bzdura jakąś. Ja zlikwidowalam paznokcie niedługo po wyjściu ze szpitala. Zwłaszcza że te łapki to jakieś nieporozumienie. Na Szymka były za duże po prostu i wiecznie spadały. Poza tym dziecku chyba w tym ciepło w taką pogodę, no i ma ograniczone ruchy. :what::eek:
I nie oszukuj się, nie ma super sposobu na rozstępy:p chyba że laser, albo ja o czymś nie wiem. Jak znajdziesz to daj znać, chyba Cię ozłocę;)

Hobbit z kolkami nie pomogę, bo Szymka póki co omijają, ale dziewczyny tu pisały, że coś tam podają:what:
Nas w dzień uratował zakup bujaczka, bo tak to też ręce chciały odpaść:banghead:
Mały niekoniecznie w nim śpi, ale sobie leży i patrzy na świat:)

Chyba jednak nie jestem taką złą matką;) mały terrorysta pozwolił mi się przespać całą godzinę więc postanowiłam mu wybaczyć ciężką noc. Łaskawa ja :)
 
hej
padam, chyba cos te dzieciaczki męczyło wszystkie dzisiejszej nocy... J. zrobiła sobie balangę od 23 do 4 aż wkońcu sraciłam zupełnie siły i wziełam ją do siebie :( miałam nadzieję, że sie bez tego obędzie. Myślałam, że odeśpię ale Igi właśnie zasnął a J. się budzi. Cudownie

z przebarwieniami i rozstępami nie pomogę

Byłam dziś w zusie, nastawiłam sie na cnajmniej dwie godziny czekania a tu do okienka nikogo :) akże sprawnie poszło, macierzyński załatwiony, pani urzędniczka miła. Została do wyrobienia nam jeszcze tylko karta Nfz i będzie już wszystko

Magdalenka - ta noc będzie Twoja!! Mówie Ci!!!

Jagódka przybrała już pół kg, w 8 dni i pępka też nie mamy. Igi oczywiście szatan. Nie wiem z której strony go podejść.
 
Niedrapki to zło - zaburzają poznawanie świata. Pierwsze co zrobiłam po wypisie Adama, to obcięłam mu pazury, miał strasznie długie, połamały się w szpitalu częściowo. Dopiero pierwszą drzemkę dziś zaliczamy..:baffled:
Była położna na patronażowej, pogadałyśmy godzinę, zasypała nas próbkami (aż w szoku byłam), obejrzała Adasia i mnie, w czwartek idziemy się ważyć i mierzyć. Klaudia rano dostała krwotoku z nosa, nie wiedziałam czy ją tamować, czy Małego karmić. Boję się powrotu A do pracy:-( bo Młody cały ranek na mnie wisi, nie da rady się ogarnąć, nawet siku zrobić, o jedzeniu nie wspominając..Dziś rano była kolejna kupka, także spokojniej jest - położna mówi, że on się dopiero po tym mm oczyszcza i stąd bóle brzucha. Mamy piękny plan na weekend, żeby wywieźć K. na działkę do dziadków (są tam na urlopie) i samemu też skorzystać, z dzień pobyć, bo tam chłodniej.
 
Nie no moj maly nie chodzi 24/7 w tych niedrapkach :) ale na noc mu zakladam bo on pcha palce do oczy nosa i sie drapie...
Skoro mowicie ze juz obcinacie to tez sie skusze ;) dzieki za uswiadomienie :)
 
reklama
Do góry