reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Kopacz-ja mam działalność i sama opłacam składki.Więc liczy się 100% podstawy wymiaru składki , ZUS potrąca od tego podatek.
W 1szej ciąży płacili mi po prostu za zwolnienie, a teraz mam jakieś dziwne rozliczenie i płacą po kawałku, chyba do końca msc i potem od początku do końca zwolnienia.
Dziwnie to wygląda, bo kwoty znacznie się różnią, teraz dostałam np. 2 razy w odstępie 2 dni, czasem po 2-3 tyg. Zrobię podsumowanie pod koniec bo teraz nie jestem w stanie ogarnąć.
Dzwoniłam kiedyś i wg nich się zgadza.
 
reklama
Dzien dobry.
Wczoraj mielismy dzien intensywnego sprzątania, ktorego efektem jest super czysta sypialnia i zakwasy w rękach :) powiesilam nowe firanki (tzn maz powiesił) i od razu jest piękniej.
Mamy wiec juz dwa super czyste na błysk pomieszczenia: pokój synka i sypialnia. Mam nadzieje ze do końca przyszłego tygodnia ogarniemy resztę mieszkania.

Dzis po raz pierwszy od bie pamietam kiedy pospalam do godz 10. Potem pojechałam na miasto do endo. Tsh mi poleciała w dol poniżej normy ale ft3 i ft4 w normie wiec zostaje na ostatniej dawce.
Pogoda paskudna. Ulewa na przemian ze słońcem. Prawie jak w UK :)

Co do ciśnienia to ja bym chyba tez na następna wizyte pojechała ze swoim aparatem do gina zeby porównać wyniki. Nie raz juz sie czułam jak wariatka gdy mówiłam lekarzowi ze mam ultra niskie ciśnienie podczas gdy na kazdej wizycie ciśnienie było idealne.

Co do zusu to ja nie pomogę bo mam podobny problem. W kwietniu dostałam pierwsze świadczenie od ZUS i tez nie było podane za jaki to okres.
 
na zwolnienie poszlam 2 kwietnia, ale nie ma nic napisanego za jaki okres nic takiego, jest tylko w tytule "Świadczenie ZUS
360000U140509D000xxxx" nr troche zmienilam :angry:
Tam po D masz same zera czy jakieś cyferki inne tez? I właśnie powinnaś dostać za pierwsze 31 dni L4 z pracy a resztę z zusu. Zadzwoń do nich, ostatnimi czasy obsługa się poprawiła i potrafią wytłumaczyć
 
według mnie dostałaś tak mało, ponieważ resztę powinien wypłacić pracodawca, tak jak piszą dziewczyny - dopiero od 33 dnia płaci zus
 
reklama
Kopacz ale opłacałaś sobie składki przynajmniej przez 91dni? Moim zdaniem zleceniodawca nie ma żadnych obowiązków względem Ciebie jeśli jesteś na zwolnieniu, wydaje mi się, że w przypadku umów o dzieło i umowy zlecenia, w grę wchodzi tylko ZUS - chyba, że umowa mówi inaczej - bo pracodawca może dobrowolnie odprowadzać składkę zdrowotną
 
Do góry