reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Na zleceniu nie dostaje się zasiłku l4 od pracodawcy. Musisz być 90 dni ubezpieczona żeby dostawać zasiłek i tylko od zus.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wydaje mi się ,że teraz okres 90 dni w przypadku ciąży został skrócony do 30. Ale głowy nie dam...
 
Kopacz jak od 2 jesteś na zwolnieniu to ZUS Ci dopiero płaci za ten miesiąc. Ja np, jak biorę wypłatę 10 to ZUS mi zapłacił za te 10 dni a pracodawca za ten pierwszy miesiąc więc dopiero za miesiąc dostaniesz pełnopłatne z Zus-u raczej.
 
Dzień dobry,
Dziś humor zdecydowanie lepszy. W końcu piątek!!!!
Byłam rano na badaniach, ładnie udało się pobrać krew ufff.

Nie chcę się jakoś specjalnie nastawiać... ale chyba dzidzia się obróciła w końcu glówką w dół bo czuję jak skacze na dole, jakby miała czkawkę. We wtorek się potwierdzi.;-)

Sokoja taaak to ja pisałam o ptaszku :-D mój dziś w nocy przechodził sam siebie! Chyba ćwiczy do jakiejś opery mydlanej :-D To takie śmieszne... Jak się słucha opowieści ale szlag trafia jak się tego ćwiergolenia słucha całą noc!!! I to co noc!!! :baffled:

Ewa może powinnaś sama dla siebie prowadzić co dziennie dzienniczek z ciśnieniem kilka razy dziennie o stałych porach i po prostu na kolejnej wizycie przedstawić lekarzowi?

Haust haha pomysłowy ten synek :-D

Ewa doczytałam że prowadzisz. Może powinnaś w takim razie udać się do innego lekarza, do internisty czy coś?
 
Ostatnia edycja:
no ja dziewczyny odczekalam te 90 dni ktore obowiazywalo, fakt ze duzo na umowie zlecenie nie mialam ale myslalam ze bede miec ok 400zl, a nie ok300 :angry:
 
Ja ostatnio też się zdziwiłam, bo u mnie wynagrodzenie się waha nawet o 400zł:angry: A przecież to kurka wcale nie tak mało, tym bardziej, że spłacam ten aparat i muszę odkładać na prezent dla brata. Nie wiem skąd takie wahania wynikają (mi kasę nadal wypłaca pracodawca)..

No i wyjazd do zoo stanął pod znakiem zapytania, bo podobno jutro ma padać Umówiłam się z wychowawczynią Klaudii, że jak będzie lało, to nawet na dworcu się nie zjawimy, bo nie ma sensu. W ogóle ciekawe jak to zniosę.. 100km szynobusem w jedną stronę, potem spacer z dworca do zoo, potem łażenie po zoo, z powrotem na szynobus i dopiero koło 19 mamy być w Lublinie. W sumie 10 godzin w mało komfortowych warunkach;-)
 
Hej :)

Jagódka to trzymam kciuki za ładną pogodę :)

Ewa zrób tak jak mówią dziewczyny a lekarz nie ma podstaw żeby ci nie wierzyć :/ Nie ma znaczenia, że w danej chwili masz dobre ciśnienie skoro w ciągu dnia klika razy skacze:/

Ja dzisiaj zaczęłam dzień pracowicie 3 prania zrobione jedno już uprasowane, trochę pouprzątałam swoje rzeczy ale i tak mam jeszcze dużo roboty ;/ Muszę się ogarnąc bo nie mam gdzie układać ciuszków.
Poza tym dzień z mężem w końcu :) Zaraz jakiś filmik może i zalegiwanie na kanapie hehe ;) No a wieczorem ma popijawkę z kumplem niestety:/ ale niech ma bo to jego ostatnie takie imprezownie do porodu :)

Miłego dnia
 
Jagodka u mnie też sie waha czasami nawet o 400zl...też nie wiem czemu, muszę zadzwonić do kadrowej.
Trzymam kciuki żebyście mieli ładna pogodę i żeby wyjazd sie udał

Mam znów skurcze w krzyż idące, wzięłam nospe i magnezy i leze, Ola ogląda peppe zamiast iść na piasek...muszę sie zwlec z łóżka i z nią iść, bo ładne słoneczko no i nospa sie skończyła,trzeba aptekę odwiedzić
 
reklama
Limonka, no mój tez ostatnio sobie kupił zgrzewke piwa i zarzeka sie ze jak ja wypije to juz nie kupuje alkoholu :)

Jagódka, dasz rade, oby tylko pogoda dopisała. Ja podczas majówki przez trzy bite dni lazilam po 10 godzin dziennie. Fakt, ze trzeciego dnia juz mi nogi w tyłek wlazily ale nie ma to jak dzien spędzony na świeżym powietrzu.
 
Do góry