reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

A ja dzisiaj znalazłam w bidaszopie całkiem fajną polówkę i krótkie spodenki dla Igora. Nawet w super stanie. Nawet nie wiecie jak się powstrzymywałam, żeby nie kupić czegoś malutkiego, a takie piękne rzeczy były :)
Oczywiście weszłam z zamiarem kupienia jakieś tuniki dla siebie ale nogi same poniosły na dziecięcy dział

Agulam - i jak??

Makota - kurka, tylu lekarzy?? dobrze że terminy fajne, rzadko sie zdarza tydzień do alergologa, my prywatnie tez chodzimy i ok miesiąca wcześniej trzeba się zapisać

Igor zdrowy no ale zeby nie było za pięknie wstrętny wirus zadomowił się u mnie. Chyba że to tylko jakieś gigantyczne wielogodzinne mdłości (ta opcja mi bardziej odpowiada) inaczej będzie jazda, nawet nie chcę myśleć....
 
reklama
Witam się wieczornie :)

agulam - trzymam kciuki aby wszystko było ok &&&&&

ewa66 - ja też nie potrafie rozróżnić, brzuch mi trwardnieje praktycznie codziennie i ni wiem czy to są skurcze BH czy co ;/

mika - fajnie że się dostałą tam gdzie chciałaś i to że będzie chodzić z kolegami z podwórka, zawsze łatwiej jej będzie się zaklimatyzować w znajomym otoczeniu :tak:

emyly - oby to tylko ciążowe dolegliwości były

co do ciucholandów, ja też nigdy nie mogłam nic fajnego znaleźć i dlatego nie lubię tam chodzić:no:

ja dzisiaj też czuje się kiepsko, oczywiście noc prawie bezsenna, do tego miałam jakieś bóle przy przewracaniu się na drugi bok i za każdym razem się budziłam:-( i w ogóle dzisiaj jakoś brzuch mnie pobolewa, coś mi się zdaje, że malutka się jakoś inaczej ułożyła i może dlatego :confused:
 
dzieki zdiewczynki,staram sie byc dobrej mysli.....


A tak w ogóle to mam cos ostatnio problemy z żołądkiem:/ Boli mnie jak wstaje i czasem jak siedzę:/ Macie pomysły czemu tak ??
ucisk na zoładek moze,jak nie wymiotujesz i normalnie jesz...


No, to kryterium dochodu w 2013 wprowadzili, za dużo im kasy szło na becikowe to przycięli... Dziady jedne!

A co do zabierania jedzenia do szpitala to niestety mi ostatnim razem mąż dowoził kanapki i paczkowaną wędlinę i ser (mieliśmy lodówkę dla pacjentów) :) takie cienkie zupki i obiadki że zaraz po byłam głodna. A śniadanie? jajko na twardo wymiennie z pasztetem i 4 kromki chleba... Super zestaw dla matki karmiącej wycieńczonej po porodzie...
Aż zrobiłam sobie zdjęcia, pod takim byłam wrażeniem. Sory że bokiem, na kompie mam je prosto, a tutaj się położyły :)

Zobacz załącznik 621809Zobacz załącznik 621810

Agulam, trzymam kciuki! Ja mam wizytę jutro i nie mogę sie doczekać, żeby sprawdzić czy wszystko tam w środku ok.
brak slow,i do becikowego i do posiłków w szpitalu,jak ten talerzyk wyglada,a powinien zachecic do jedzenia :confused:


Agulam trzymam kciuki! Mam nadzieję, że to nic poważnego, położna nam mówiła żeby się przejmować raczej taką świeżą czerwoną krwią, więc może to tylko jakieś naczynko...
byłam dziś u fryzjera, chciałam podciąć włosy na takie do ramion (miałam za łopatki) a wyszły do połowy szyi... :baffled: trochę się nie mogę odnaleźć
pocieszłas mnie troszke ,dzieki,ta palmka była naprawde malutka ale strach był wielki...
ado fryzurki sie przyzwyczaisz,tylko szkoda ze fryzjerka nie odroznia ramion od karku;)


A ja dzisiaj znalazłam w bidaszopie całkiem fajną polówkę i krótkie spodenki dla Igora. Nawet w super stanie. Nawet nie wiecie jak się powstrzymywałam, żeby nie kupić czegoś malutkiego, a takie piękne rzeczy były :)
Oczywiście weszłam z zamiarem kupienia jakieś tuniki dla siebie ale nogi same poniosły na dziecięcy dział

Agulam - i jak??

Igor zdrowy no ale zeby nie było za pięknie wstrętny wirus zadomowił się u mnie. Chyba że to tylko jakieś gigantyczne wielogodzinne mdłości (ta opcja mi bardziej odpowiada) inaczej będzie jazda, nawet nie chcę myśleć....
dzieki ,na razie ok
co do lumpków to ja zawsze zalizcam dział dzieciecy(tak samo w innych sklepach) dopiero potem damski
oj zdrowka,zeby to jednak nie byl wirus

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
najwyzszy czas isc spac ale moze byc problem z zasnieciem....
 
Emyly mozesz wziac probiotyk. Ja bralam multilac jak mialas ostatnio objawy rozlegulowanego zoladka. Limonka zgadzam sie z agulam- ucisk na zoladek i nie zawsze to fajne....
makota wizyty u lekarzy.... wiesz to zalezy jak lekarze podchodza do leczenia ciezarnych. Laryngologicznie mozesz byc " czysta" , alergologicznie rowniez. Przy dudniacym kaszlu mi pediatra polecala nebbud dziecka, ale ja mam swoje leki. Niektore rzeczy sa sterydowe, tym samym jak nie musza to Ci nie przepisza. Alergolodzy maja 2 szkoly co do podawania lekow sterydowych. Moja obecna alergolog np. Daje mi starsze leki nizbte co bralam 5 lat temu. Dlaczego? Bo tamte leki sa za mlode i za malo przebadane a na te s liczne badania i maja sklad ktory nie szkodzi dziecku. Ja biore buderhin do nosa-steryd, pulmicort turbohaler 200- wziewny steryd, ale mam tez nowosc do nosa ktora moga brac ciezarne. Jest to spray w proszku, ktory ma robic taki jalby filtr w sluzowce nosa przrd alergenami- stopAL. Buderhin jest tani. Bralam go kiedys jak sie okazalo ze mam plyn ktory powodowal zaburzenia rownowagi. A z czego plyn? Chodzilam prze, ponad rok z roznymi infekcjami i caly czas mialam czyste uszy i w koncu mialam takie objawy, ze mialam kilka miesiecy diagnozy wlacznie z rezonansem i podejrzeniem SM. A wystarczylo dac leki aby plyn zszedl... Wtedy robilam badania na NFZ i tylko rezonans mialam przyspieszany... dalo rade, bo wsio zalezy od czlowieka..... Dzisiejsza izba przyjec- pani miala zly dzien bo poniedzialek i pelno chetnych i mam swiadomosc ze chciala sie mnie pozbyc. Coz.... pan w labolatorium byl mily i troskliwy ;) Niewygodne krzesla okazaly sie nawet wygodne, a po tej glukozie czulam sie lepiej niz po poprzedniej. Dzieki za wsparcie :)
 
Ostatnia edycja:
KiP - to kakao i tak jest w wersji de lux. U mnie na patologii ciazy dawali ledwo zabarwiona herbate i kawe zbozowa. Tez przerabialam kawalek pasztetu i 4 kromki chleba, albo jedno jajko na twardo i 4 kromki chleba, a hitem bylo, ze jak wychodzilam do domu dostalam tylko zupe. Goracym kubkiem bym sie lepiej najadla niz ta zupa :/

Gosia- ja tam za przeproszeniem pierdziele ilosc tych wizyt. Wkurzam sie, bo daja mi antybiotyk w ciemno a ja wcale nie czuje sie lepiej. O ile nie bedac w ciazy pewnie po 3 dniach czulabym ulge, o tyle w ciazy lekarze boja sie mnie leczyc, a ja boje sie kaszlu. Mialam kiedys buderin. Tez zapisany pewnie z biegu

Emyly - a jak Twoje samopoczucie?
 
Ostatnia edycja:
Makota..ale z Ciebie ranny ptaszek....Współczuję tej choroby. Ja po 3 tyg miałam dość. Całe szczęście,że antybiotyk pomógł.

Mam wrażenie,że lekarze boją się leczyć ciężarne...

A jedzenie szpitalne to chyba wszędzie porażka. Ja miałam cc więc się nie nastawiałam na jedzenie i 2 dni kleik ryżowy dostawałam.
Kiedyś usłyszałam,że należy się kierować dietą szpitalną przy ustalaniu diety dla karmiącej:tak:
Teraz wiem,że to największa głupota .
Czytałam też ,że w innych krajach podaje się po porodzie super wypasiony obiad,że zregenerować siły....:tak:

A ten pobyt po porodzie jakoś depresyjnie na mnie działał. 2 wcześniejsze pobyty wspominam w miarę ok.
Nie wiem dlaczego.Może hormony?
 
Hej wszystkim:) widze ze nie tylko ja mam problem z odróżnieniem tych twardnien:)

Co do szyjki to chyba wszystkie mamy obsesje bo ja tez ciagle o tym mysle.... i tez mam czasem kłucia w pochwie... staram sie lezec jak najwiecej a jak w poniedzialek powie ze wszystko ok to troche wyluzuje juz:) W sumie moj termin porodu waha sie tak 28-czerwca - 4 lipca iec juz nie dluzo zostalo:) oby jeszcze ten maj przetrzymac nogi zaciśnięte:) a w czerwcu to juz chyba zadne dolegliwosci mnie nie beda martwic prócz jakis przeziębien:) Kwiecien tak zlecial ze nie wiem nawet kiedy wiec licze ze z majem bedzie tak samo.

Zamowilam wczoraj rzeczy apteczne dla Zosi i dla siebie wyszlo gdzies ponad 300zl w aptece gemini.

Agulam jak tam plamienie? przeszlo?

Co do ciucholandow to ja jakos nigdy nie potrafie nic fajnego wyszukac;/

Skąd ja znam to jedzenie szpitalne hehe ale tyle kromek i jednego jajka to nie widzialam:p

Kto mi poleci jakis dobrze przyswajalny magnez? Biore magnezin 500 3x1 ale cos chyba nie za dobrze sie przyswaja bo czasem czuje skurcze w nogach...
 
Ostatnia edycja:
CZeść KOchane:)

ciężko mi ostatnio Was nadrobić:( wczoraj byłam na wizycie, opóźnienie ponad 1h :( później drobne zakupy jak wróciłam o 22 padłam ze zmęczenia. Kolejną wizytę mam na 19.05, wg lekarza jesteśmy w 31tyg. szyjka twarda wszystko ok, sądzę że do 19 chodzę do pracy a później czas oczekiwania:)

Widziałam ostatnio że pisałyście o bólach w spojeniu jak to się objawia? czy to dyskwalifikuje poród SN? co do skurczów i twardnienia brzuszka też mam z tym problem wczoraj lekarza zauważył że brzuch mam twardy, ale tak mam jak się dzidzia przekręca i wypycha. Nasz Misio jak na razie skierowany główką w dół zobaczymy jak będzie dalej:) czy macie opuchliznę? ja chodzę w adidasach biegówkach do pracy jedyne buty w jakich stopy cokolwiek funkcjonują. A wczoraj jak czekaliśmy z Mż na wizytę ze szpitala wychodziło małżeństwo z bliźniakami widok rozczulający:)pozdrawiam wszystkie mamy, dużo zdrówka dla chorowitek.
 
Dzien dobry.
Ja zaraz wybieram sie na trzecie najwazniejsze USG + echo serca. Chyba zaczynam sie troszkę denerwować dlatego prosze o kciuki.

Ewa, ja polecam slowmag. Wiem ze popularnością cieszy sie także magne b6 ale slowmag ma więcej magnezu w jednej tabletce dlatego go wybrałam.

Makota, jak samopoczucie dzis?

Życzę wszystkim miłego dzionka. U mnie piekne słoneczko. Szkoda ze na majowke pogoda ma sie zepsuć.
 
reklama
Dzień dobry :-) ja też ledwo nadążam czytać :-)
U mnie również twardnienia brzucha pojawiają się codziennie, tyle, że jakoś zignorowałam, przyjmując z dobrodziejstwem inwentarza i gnając dalej :-( Leżeć dużo, mówicie... Od 2 tyg. jestem na L4 ale czasu na leżenie jeszcze nie znalazłam. W poprzedniej ciąży nie czułam takich rzeczy ale też ważyłam z dziesięć kilo więcej, więc może przez zwały tłuszczu mi umknęło? Za to teraz, trzy tygodnie temu, pojawiła się zgaga i inne średnio miłe dolegliwości gastryczne (powietrze z jelit uchodzi każdą stroną i to głośno niestety!). Macie pomysł jak się ratować? Na migdały nie mogę już patrzeć...
Pola. trzymam kciuki, mocno!
 
Do góry