reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

Cholera tak pisałyście o tych burzach, a u mnie się coś zachmurzyło, zerknęłam przez okno, a tu mokro - praaanieee!!!! Zwinęłam całą suszarkę z balkonu, co wcale proste nie było:-p Trzecią pralkę miałam wieszać na podwórku, ale na szczęście się rozmyśliłam i powiesiłam na strychu
 
reklama
U mnie jest slonecznie i strasznie cieplo. Poszlabym na spacer, ale zle sie czuje. Przytlacza mnie to. Pogoda coraz ladniejsza, nic tylko spacerowac, a ja po godzinie chodzenia czuje sie jak slon :o
 
S.michalina to jest koszula do karmienia nie do porodu:)
hehe pomieszałam sobie pewnie tematy, bo w zakupowym debata o koszulach do porodu właśnie tanich i funkcjonalnych :zawstydzona/y:


Ja biorę magnez i probiotyk. Powinnam chyba jeszcze kwasy omega bo ryb jem jak na lekarstwo. Ale teraz się zastanawiam, mianowicie. Do tej pory brałam
MAGNE B6 3x2tabletki - 1 tabletka zawiera 48mg Mg2+ (jony magnezu(w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego)) 5mg (pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6)
Mama poszła do apteki i facet sprzedał jej tańszy magnez
Mg + B6 hasco - zalecana dawna 1x1 - 1 tabletka zawiera 600mg mleczan magnezu, 60mg jony magnezu, 1,4mg witamina B6

i teraz mam pytanie czy lepiej brać ten pierwszy czy drugi? Bo wydaje mi się, że takie stopniowe dawkowanie pozwala lepiej się wchłonąć ale może się mylę i nie ma to najmniejszego znaczenia?

Probiotyk dostałam Floractin - wiecie coś na jego temat?

Spadam na sport, zajrzę wieczorem.
 
aNillewe jeszcze 4 tyg zamierzasz pracować? :szok: ja planuję jeszcze 2 tyg a jestem 2 tyg za Tobą i już mam dosyć!

mam komody i biurko z ikei i te z komody naturalną okleiną się sprawdziły, ale z biurka szybko zeszła farba, wytarła się

makota ja jem jogurt lub serek, szklankę mleka i czasem twaróg, a witaminy femibion, które mają dha już kończę brać bo teraz jest i słońce i owoce powoli, więc gin nie kazał

malgorzatkar ja też dopiero zbieram wyprawkę;-)

michalina nie patrz tak, że magne b6 to 48mg/tabletkę a hasco 600mg, bo to jest 600 mg mleczanu magnezu (co odpowiada 60 mg jonów magnezu) zobacz tu http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=24915
czyli w jednym masz 48 a w drugim 60, ja biorę magne na zmianę z chelamag b6, gdzie jest 100mg/tabletkę i niby też zalecana 1 dziennie a ja biorę tak żeby łącznie było 300mg w dobrze przyswajalnej postaci (mleczan, cytrynian lub chelat)
 
Ostatnia edycja:
U nas pomiędzy świętami malowaliśmy w pokoiku i super efekt. Teraz czekamy na jakieś wolne, żeby wybrać się 350km do Ikei, czy macie meble z tego sklepu? Chciałam kupić komode, szafe i może łóżko na przyszłość.. Ale różnie ludzie mówią, że to kiepska jakość mebli.

Hej,
ja mam praktycznie wszystko z ikea, lubię prostotę, więc przemawia do mnie ta stylistyka, z jakością to różnie. Wydaje mi się że to przez to, że samemu się te meble skręca, wtedy widzisz jaki to tak naprawdę paździerz. Myślę że wszystkie meble są takie, ale jak nie montujesz ich samodzielnie to tego nie widzisz po prostu. Mnie do nich przekonuje możliwość bezterminowego zwrotu, nawet poskręcanych rzeczy (ostatnio mieliśmy krzesła tydzień, ale jakoś w trakcie przestały nam się podobać i bez problemu nam przyjęli, tyle że zwrot na bon był), możliwość zareklamowania i nikt się nie zastanawia czy twoja wina czy nie tylko uznają i wymieniają. Poza tym po co kopować meble na 20 lat, może i nie są super wytrzymałe ale niedrogie i można wymienić w razie czego. Ale fakt, jedną sofę kiedyś mieliśmy, z tych najtańszych i strasznie szybko zblakła.

Ja zażywam chelamag, w sumie na dobę 4 tabletki, ale średnio mi pomaga, poza tym doraźnie nospę, jak brzuch mi twardnieje za mocno, folik i żelazo ostatnio morfologia mi poleciała. Innych witamin nie biorę, już i tak tej chemii dużo. A wit D właściwie powinniśmy suplementować całe życie, nasz organizm i tak nie jest w stanie jej wyprodukować, a tyle słońca co mamy to nie wystarcza.
 
u mnie właśnie ciemne niebo i słyszałam pierwszego pioruna, wczoraj była niezła burza. siedziałam sobie i słuchałam z otwartym oknem. lubię burzę.

siostra kupiła mi w niemieckim lidlu taki dwupak dresików 62/68, są rewelacyjne! mięciutkie, lekkie, z szerokim pasem na brzuszku bezuciskowym. za 2 pary 5 euro. zawsze kilka tygodni później te same promocje są w polsce. dam wam znać.

ja też nic nie suplementuje. magnez jem tylko i czasem nospe. nie wiem ile prawdy z tymi dużymi dziećmi, ale jest tak że dziecko ciągnie co potrzebuje. wyniki mam okej. staram się jeść więcej warzyw..mam inne potrzeby jem dużo jabłek..jak nigdy, mam ochotę na zielone jak brukselka i bób. kupuję mrożonki. ryby się staram. ostatnio jadłam pyszną!! pierwszy raz robiłam kergulenę, udała mi sie super!!
 
Kum to miruna też by Ci posmakowała, bo one są podobne:tak:
Ufff...obcięłam Klaudię, 10cm poooszłooo, pół wiadra włosów, ależ ona ma czuprynę.. A. pojechał wymienić opony - w swoim samochodzie - nie dość, że mi moich nie zapakował to w swoich cwaniak pojechać zmienić akurat jak ja nie mogłam, bo włosy Klaudii zaczęłam obcinać:baffled:
Wyniki już mam, są ok
 
jagodka dobrzez ze wyniki ok:)

Hej,
ja mam praktycznie wszystko z ikea, lubię prostotę, więc przemawia do mnie ta stylistyka, z jakością to różnie. Wydaje mi się że to przez to, że samemu się te meble skręca, wtedy widzisz jaki to tak naprawdę paździerz. Myślę że wszystkie meble są takie, ale jak nie montujesz ich samodzielnie to tego nie widzisz po prostu. Mnie do nich przekonuje możliwość bezterminowego zwrotu, nawet poskręcanych rzeczy (ostatnio mieliśmy krzesła tydzień, ale jakoś w trakcie przestały nam się podobać i bez problemu nam przyjęli, tyle że zwrot na bon był), możliwość zareklamowania i nikt się nie zastanawia czy twoja wina czy nie tylko uznają i wymieniają. Poza tym po co kopować meble na 20 lat, może i nie są super wytrzymałe ale niedrogie i można wymienić w razie czego. Ale fakt, jedną sofę kiedyś mieliśmy, z tych najtańszych i strasznie szybko zblakła..
hmm nie wiedzialam ze rozpakowane mozna oddac,rozlozylam polke dla Oli ale mi nei pasuje i lezy,to musze oddac:)
wkurza mnei ostatnio w IKEA zmiana asortymentu albo koniec serii ,bo kupilam cos w tamtymroku a tearz jzu nie moge dokupic:no:
T wlasnei pojechal do Ikaea pzrywieźc szwagierce meble ogrodowe ale zwrotów nie chcialo mu siue brac:baffled:

ja też nic nie suplementuje. magnez jem tylko i czasem nospe. nie wiem ile prawdy z tymi dużymi dziećmi, ale jest tak że dziecko ciągnie co potrzebuje. wyniki mam okej. staram się jeść więcej warzyw..mam inne potrzeby jem dużo jabłek..jak nigdy, mam ochotę na zielone jak brukselka i bób. kupuję mrożonki. ryby się staram. ostatnio jadłam pyszną!! pierwszy raz robiłam kergulenę, udała mi sie super!!
oj zrobials mi ochote na zielona fasolke ale nei chce mi sie wstawac z kanapy:-D
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

cisza w domku,T z Wikim pojechali do IKeaa a Ole siostra zabrala po przedszkolu do babci,skonzcylam zcytac ksiazke i mi sie nuuudzi to polegiwanie:confused:
 
reklama
Hej dziewczyny ;) Sorrki, że ciągle Wam tu truje tyłki, ale znowu mam pytanie. Robiłam dziś tą nieszczęsną glukoze i wynik mam (75 g glukozy,po dwóch godz) 171,6. Norma jest od 70 -140 ;( Czy mam sie martwic? wizytę mam dopiero za tydz ;/
 
Do góry