reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

U nas dobrze :) jest teraz u nas moja mama na dwa tygodnie. Mikel wkłada też piąstki do buzi ale wtedy daje mu po prostu pierś bo to jego sygnał że jest głodny. Dużo się u nas zmienia, teraz już Mały więcej widzi i reaguje na otoczenie, bardzo mi tego brakowało wcześniej i teraz jest suuuuper. Po niskiej wadze nie ma sladu, teraz cały czas przybiera nawet więcej niż norma. Ma miesiąc i 2 dni a waży już 4,7 kg 😁 ale jako że karmię tylko piersią to nie trzeba mu zmniejszać ilości pozywienia. Chociaż już rzadziej je. Teraz w ciągu dnia przynajmniej raz przesypia 3-4 godziny a czasem takich drzemek jest nawet kilka. W nocy też śpi ładnie. Są takie nocki że przesypia 5-6 godzin bez pobudki a ja go nie wybudzam bo sama śpię a budzika nie chce nastawiać. Także na razie jednak nie zdecydowaliśmy się na smoczek. Pielęgniarka powiedziała że jakby trzeba było to mogę podać smoczek ale lepiej jakby się obeszlo bez, zwłaszcza że tak jak mówię, już tak często nie muszę go karmić. Mamy naprawdę dużo szczęścia bo póki co oprócz niskiego przyrostu nie miał żadnych problemów ani z brzuszkiem ani nic. A jak płacze to zawsze jest albo głodny albo trzeba zmienić pieluchę, innych powodów póki co nie było.
Bardzo dobre wiadomości 🥰

Przeczytałam, że dzieci wkładają piąstkę nie tylko aby uspokoić potrzebę ssania, ale w ten sposób się rozwijają i poznają świat, trenują język i dzięki palcom w buzi zmniejszają odruch wymiotowy.
Ciekawe jest to, że od ~1,5-2 mies. zaczynają się zmiany w tkance kostnej aby przygotować się do ząbkowania i dlatego maleństwo też ciągnę piąstkę do buzi. Także przyczyn jest tysiąc 😀 tylko mama wie najlepiej, czego dzidziuś potrzebuje w tym momencie 🥰
 
reklama
Hej dziewczynki!
Ja mam pytanie zupełnie z innej beczki,ale skoro tu o wszystkim piszecie,to może mi poradzicie?:)
Planujemy w przyszłym roku pojechać z Mężem na 3-4 dni gdzieś,tak bez dzieci (tak zaraz mi powiecie wyrodni rodzice), spokojniejszy dzieci byłyby u moich rodziców na ten czas:)
Planujemy Warszawę albo Wrocław o tu moje pytanie: Waszym zdaniem ile pieniędzy powinniśmy odłożyć,żeby nie odmawiać sobie i nie martwić się, że zabraknie kasy?
Pozdrawiamy:)
Tez mysle ze 1000 to minimum, ale zalezy co chcecie tam robic. A tak z ciekawosci , ile dzidzius bedzie mial wtedy? I jak czesto bedzie sie widywal z dziadkami? Blisko mieszlacie?
 
Tez mysle ze 1000 to minimum, ale zalezy co chcecie tam robic. A tak z ciekawosci , ile dzidzius bedzie mial wtedy? I jak czesto bedzie sie widywal z dziadkami? Blisko mieszlacie?

Z moimi rodzicami rzadko,tzn do 4 razy w roku,bo mieszkańcy 350 km od mojego rodzinnego domu,a Teście nie podołaliby już z 2 dzieci (Leon wtedy ok roku,a starszy 6 lat)
 
Z moimi rodzicami rzadko,tzn do 4 razy w roku,bo mieszkańcy 350 km od mojego rodzinnego domu,a Teście nie podołaliby już z 2 dzieci (Leon wtedy ok roku,a starszy 6 lat)
I nie masz obaw, ze sie z Leonem malo beda znali? - mam podobna sytuacje i tak sie wlasnie zastanawialam, czy nie byloby zadnych problemow, bo sie rzadko widujemy...
 
I nie masz obaw, ze sie z Leonem malo beda znali? - mam podobna sytuacje i tak sie wlasnie zastanawialam, czy nie byloby zadnych problemow, bo sie rzadko widujemy...

Że starszym też tak było że się rzadko widywaliśmy, a teraz najchętniej "za godzinę" byłby tam.
Mam pewność,że rodzice zrobią wszystko, żeby nie tęsknił itd...
Tutaj akurat jestem spokojna :) Rodzice sami wychowali czwórkę dzieci więc.... 🥰
 
Witajcie dziewczyny po dłuższej przerwie.
Widze xe wszystkie świetnie ogarnicie 😊
Wpadłam dopytać Was, bo mam braki w edukacji.Jak kładziecie wasze dzieci do spania ?
Na brzuchu? Na plecach? Na boku?
Ja mam schize po karmieniu nocnym i klade na boku, chociaz moje dziecie juz w 2 tygodniu zycia samodzielnie zmienia pozycje z lewej a prawa. A ja tu slysze, nie nie wolno kategorycznie na boku.
To jak? Na plecach? Po karmieniu?
I drugie pytanie czy wykonujecie jakies cwiczenia z maluchami?
 
Heyy dziewczyny po 3 dniach kryzysu laktacji podziałała rozchylać na nowo karmienie herbatkami HIPP kurcze dzisiaj mi się wyjątkowo rano przysnęło z kolektorem pewnie gdyby się na mnie i młodego nie wylało to nazbieralambym po nocy 150ml lub więcej ale byłam wkurzona
Mam pytanko magazynujecie mleczko z kolektora w lodówce czy nie bawicie się w odkładanie.
Ja juz kilka razy musiałam loje mleczko wyrzucić bo sie popsuło mojemu tak koje mleczko smakuje ze jak mu naprawde w kryzysie podaje mm to pluje dławi sie krzywi i placze wiec tylko cyc no chyba ze uda mi się nazbierać mojego to wtedy moje mu dale i nie ma problemu.
Jutro po wielkich awanturach mamy wizytę u lekarza mnie nie bawią e-porady bo to jest chore.
 
reklama
Witajcie dziewczyny po dłuższej przerwie.
Widze xe wszystkie świetnie ogarnicie 😊
Wpadłam dopytać Was, bo mam braki w edukacji.Jak kładziecie wasze dzieci do spania ?
Na brzuchu? Na plecach? Na boku?
Ja mam schize po karmieniu nocnym i klade na boku, chociaz moje dziecie juz w 2 tygodniu zycia samodzielnie zmienia pozycje z lewej a prawa. A ja tu slysze, nie nie wolno kategorycznie na boku.
To jak? Na plecach? Po karmieniu?
I drugie pytanie czy wykonujecie jakies cwiczenia z maluchami?
Czemu nie wolno na boku?
Bo ja owszem kladę na boku ale po chwili Młody sie giba na plecy.
Ćwiczymy i owszem, zarówno buzie i język jak i cwiczenia od fizjo (wzmożone napięcie obręczy barkowej) i słaby brzuszek, lekka asymetria.
A co u Was więcej słychać? :)
 
Do góry