reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Niunia zazdraszczam ze spaniem!! 😁 ja bym chciała chciaz 2 takie długie drzemki w nocy, u nas jedynie pierwsza długa i też po pierwszej pod cycem, z nami 😁
To jeszcze norma z 💩😂 Ja zauważyłam, że jak mały dostaje probiotyk to lepiej z kupka w sensie częstsze są, a mu jest przyjemniej na brzuszku- dajemy Biogaie, chyba już do 3 miesiąca ją zostawimy
Asia , ta pierwsza długa bo młodemu dajemy butelkę mm właśnie do spania, taki już mamy rytuał 😉 i wydaje mi się ze to mm tak długo go trzyma 😃
Kupiłam biogaie, dajemy od 3 dni i nadal czekamy na kupke 😉
 
reklama
Jak tam dziewczyny u Was nocki? U nas nocka nocce nierówna, czasami mamy 3 pobudki, czasem cogodzinna masakra albo mały uzna w nocy, ze przez 3 godziny będzie się śmiał i gadał sobie 😂
U nas zwykle 3-4 pobudki w nocy, pierwszy sen jest najdłuższy 🙂 nad ranem zabieramy synka do nas do łóżka, w kokonie 🙂
Wtedy nieco dłużej śpi, dopóki go gazy nie dokuczają 😔 ale one ostatnio go męczą po godzinie 4-5
 
Niunia zazdraszczam ze spaniem!! 😁 ja bym chciała chciaz 2 takie długie drzemki w nocy, u nas jedynie pierwsza długa i też po pierwszej pod cycem, z nami 😁
To jeszcze norma z 💩😂 Ja zauważyłam, że jak mały dostaje probiotyk to lepiej z kupka w sensie częstsze są, a mu jest przyjemniej na brzuszku- dajemy Biogaie, chyba już do 3 miesiąca ją zostawimy
Asia, u nas też tak wyglada z Biogaią, kupki są częstsze (chyba dzięki zawartemu oleju) 🙂
 
Hej @Martitta88 , jak tam u Was? Byłaś u położnej, coś Tobie powiedziała na temat smoczka?

Miruś zaczął pare dni temu ssać piąstkę 🙈 jakaś „święta trójca” - cyc, smoczek i piąstka, które powinny zaspokoić potrzebę ssania 🙉

Dziewczyny, u Was też maluchy piąstki do buzi wkładają?
 
Hej @Martitta88 , jak tam u Was? Byłaś u położnej, coś Tobie powiedziała na temat smoczka?

Miruś zaczął pare dni temu ssać piąstkę 🙈 jakaś „święta trójca” - cyc, smoczek i piąstka, które powinny zaspokoić potrzebę ssania 🙉

Dziewczyny, u Was też maluchy piąstki do buzi wkładają?
Tak wkładają ;)
 
Hej @Martitta88 , jak tam u Was? Byłaś u położnej, coś Tobie powiedziała na temat smoczka?

Miruś zaczął pare dni temu ssać piąstkę 🙈 jakaś „święta trójca” - cyc, smoczek i piąstka, które powinny zaspokoić potrzebę ssania 🙉

Dziewczyny, u Was też maluchy piąstki do buzi wkładają?
U nas dobrze :) jest teraz u nas moja mama na dwa tygodnie. Mikel wkłada też piąstki do buzi ale wtedy daje mu po prostu pierś bo to jego sygnał że jest głodny. Dużo się u nas zmienia, teraz już Mały więcej widzi i reaguje na otoczenie, bardzo mi tego brakowało wcześniej i teraz jest suuuuper. Po niskiej wadze nie ma sladu, teraz cały czas przybiera nawet więcej niż norma. Ma miesiąc i 2 dni a waży już 4,7 kg 😁 ale jako że karmię tylko piersią to nie trzeba mu zmniejszać ilości pozywienia. Chociaż już rzadziej je. Teraz w ciągu dnia przynajmniej raz przesypia 3-4 godziny a czasem takich drzemek jest nawet kilka. W nocy też śpi ładnie. Są takie nocki że przesypia 5-6 godzin bez pobudki a ja go nie wybudzam bo sama śpię a budzika nie chce nastawiać. Także na razie jednak nie zdecydowaliśmy się na smoczek. Pielęgniarka powiedziała że jakby trzeba było to mogę podać smoczek ale lepiej jakby się obeszlo bez, zwłaszcza że tak jak mówię, już tak często nie muszę go karmić. Mamy naprawdę dużo szczęścia bo póki co oprócz niskiego przyrostu nie miał żadnych problemów ani z brzuszkiem ani nic. A jak płacze to zawsze jest albo głodny albo trzeba zmienić pieluchę, innych powodów póki co nie było.
 
Hej dziewczynki!
Ja mam pytanie zupełnie z innej beczki,ale skoro tu o wszystkim piszecie,to może mi poradzicie?:)
Planujemy w przyszłym roku pojechać z Mężem na 3-4 dni gdzieś,tak bez dzieci (tak zaraz mi powiecie wyrodni rodzice), spokojniejszy dzieci byłyby u moich rodziców na ten czas:)
Planujemy Warszawę albo Wrocław o tu moje pytanie: Waszym zdaniem ile pieniędzy powinniśmy odłożyć,żeby nie odmawiać sobie i nie martwić się, że zabraknie kasy?
Pozdrawiamy:)
 
reklama
Nieśmiała- po pierwsze : bardzo dobrze!! Zadowoleni rodzice to zadowolone dzieci. Szwagierka z mężem wyjechali na tydzień za granicę jak ich pierwsze dziecko miało ok rok. Dziecko w tym czasie pod opieka dziadków jednych i drugich oraz ciotek, nie nudziło się- to było jeszcze jak nie było wideorozmów tak popularnych i wszystko super.
Popatrz sobie najlepiej już teraz na koszty samego pobytu w hotelach, dołóż ok 20-30 zł na dobę żeby być przygotowanym, dodaj jeszcze codzienny obiad na mieście (ok 150 zł) i dodatkowe pieniądze na kolacje. Zrob sobie rozpiskę co chcielibyście zobaczyć/ przeżyć i czy jest to płatne. Ja zawsze odkładam ok 200 zł zapasu No i oczywiście w razie co mamy zawsze kartę 😁
Tak naprawdę to wszystko zależy od tego, jakie chcecie mieć warunki hotelowe i rozrywki ale w granicach od 1000 do 2000 zł 😃
 
Do góry