reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
Uwielbiam Was z tym podejściem do wagi 😅 12 kg. miałam na plusie chyba w 15 tyg😂 tak jak już wspominałam mam na plusie jakieś 24kg juz, główna zasluga jak się okazało to cukrzyca , co już udało mi się w miarę opanować 😃
Tez juz praktycznie cała wyprawkę skompletowalam, a na nudy -książka, spacer i gotowanie, zakupy on line tez lubię a potem ta wyprawa do paczkomatu 😃@pralinka2020 to jak wycieczka 😂
Dziewczyny jutro kończę 30t.kopniaki są tak mocne , że czasem nie wierzę w to co czuje i widzę jeśli chodzi o brzuch! To chyba już jest kawał chłopa 😍
Nie mogę się doczekać środy i usg, tez ostatnie miałam w lutym...
@Onka4419 jak tam spędzasz czas w szpitalu ?
 
Uwielbiam Was z tym podejściem do wagi 😅 12 kg. miałam na plusie chyba w 15 tyg😂 tak jak już wspominałam mam na plusie jakieś 24kg juz, główna zasluga jak się okazało to cukrzyca , co już udało mi się w miarę opanować 😃
Tez juz praktycznie cała wyprawkę skompletowalam, a na nudy -książka, spacer i gotowanie, zakupy on line tez lubię a potem ta wyprawa do paczkomatu 😃@pralinka2020 to jak wycieczka 😂
Dziewczyny jutro kończę 30t.kopniaki są tak mocne , że czasem nie wierzę w to co czuje i widzę jeśli chodzi o brzuch! To chyba już jest kawał chłopa 😍
Nie mogę się doczekać środy i usg, tez ostatnie miałam w lutym...
@Onka4419 jak tam spędzasz czas w szpitalu ?
mi mąż nie pozwala wychodzić z domu, więc jak mikołaj na święta przynosi te paczki :)
 
My ze dwie/trzy godziny temu wróciliśmy już do domku i leżakuje, w sumie byłam od wtorku w szpitalu to nie całe trzy dni, wczoraj założony pessar i dawka sterydu.. Dziś druga dawka i dom 🙂trochę za dużo posiedziałam dziś i czuję brzuch jednak leżenie to podstawa..
Ale powiem szczerze że mój lekarz mimo że nie miał dyżurów na patologi ciąży tylko na porodówce cesarki ciachal to codziennie mnie odwiedzał i się interesował... Zaimponował mi tym ☺️
 
Ja też wczoraj po badaniu. Mały już główkiwo ułożony, ma 1100gram i termin z usg 09.07. Mam bardzo twardniejący brzuch, szyjka na szczęście ok dostałam Megnelle 2xdzuennie. Lekarka stwierdziła, że to normalne od połowy ciąży są skurcze oby nie bolesne. I dostałam leki na infekcje bo wracają co półtora miesiąca tak jak kiedyś przy córce. I cała ciąże mam podobna do tej sprzed 16 lat. Ja chodzę prywatnie to usg mam za każdym razem. Na krew i mocz mam iść za 2 tyg po leczeniu infekcji. Teraz dużo leżę i się obijam mam pretekst. A w domu remont tzn robimy nowy pokój i malowanie w pokoju dla małego. Pozdrawiam Was poświąteczne!! 🤗🤗🤗
 
My ze dwie/trzy godziny temu wróciliśmy już do domku i leżakuje, w sumie byłam od wtorku w szpitalu to nie całe trzy dni, wczoraj założony pessar i dawka sterydu.. Dziś druga dawka i dom 🙂trochę za dużo posiedziałam dziś i czuję brzuch jednak leżenie to podstawa..
Ale powiem szczerze że mój lekarz mimo że nie miał dyżurów na patologi ciąży tylko na porodówce cesarki ciachal to codziennie mnie odwiedzał i się interesował... Zaimponował mi tym ☺
Teraz w domu lez i leż nie forsuj się.
 
Pralinka na kiedy masz termin? Ja też planuję w Orłowskim, a termin mam na 29 lipca. Ja wybrałam ten szpital ze względu na moją p. doktor Muszynska-Rok która tam pracuje.
w Orłowskim na Czerniakowskiej
Ja jeszcze pracuję zdalnie, więc cały dzień z laptopem siedzę i już nie mogę doczekać się tej nudy od maja [emoji16] A co do malowania po numerach to super sprawa dla cierpliwych sama kiedyś popełniłam taki obraz z tygrysem jest świetny [emoji4]
Haha :D ja czytam, oglądamy seriale i filmy na Netflix, czytam też książki o ciąży, porodzie i macierzyństwie, mam taki obraz na płótnie typu kolorowanka i go maluje akwarelami, coś takiego jak w załączniku, polecam, gramy też w planszówki, rozmawiamy na Skypie z rodziną i znajomymi, gotujemy... I jakoś leci :)
 
Dziewczyny, macie wiedzę czy można używać w ciąży kremów z mocznikiem?
Piję wodę jak szalona, ale mam bardzo duży problem z suchością skóry. Macie jakąś wiedzę na ten temat?
 
Pralinka na kiedy masz termin? Ja też planuję w Orłowskim, a termin mam na 29 lipca. Ja wybrałam ten szpital ze względu na moją p. doktor Muszynska-Rok która tam pracuje.Ja jeszcze pracuję zdalnie, więc cały dzień z laptopem siedzę i już nie mogę doczekać się tej nudy od maja [emoji16] A co do malowania po numerach to super sprawa dla cierpliwych sama kiedyś popełniłam taki obraz z tygrysem jest świetny [emoji4]
mam termin na 26 lipca, więc duże prawdopodobieństwo że się spotkamy :) mnie prowadzi dr Jastrząb, który do zeszłego miesiąca też tam pracował, niestety zdecydował się przenieść do medicoveru, ale ja szpitala nie zmieniam :) czekam aż uruchomią ponownie szkołę rodzenia, bo u nich można się zapisywać dopiero po 25 tygodniu, więc dla mnie dopiero teraz, (może w szkole rodzenia się potkamy!) bardzo bym chciała uslyszeć porady tamtejszych położnych co do ubierania niemowlaka, bo w tym szpitalu jest podobno przeogromnie gorąco i zupełnie nie wiem jakie ubranka mam wziąć do szpitala, jedni mówią, że super gorąco, więc jak najcienie, tylko krótki bodziak a drudzy, że bobas nie ma termoregulacji stabilnej i zawsze długi rękawek...
 
reklama
ja już po krzywej, było super, cała przychodnia enel medu jest dedykowana wyłącznie dla ciężarnych, więc nikt prawdziwie "chory" tam nie przychodzi, pierwszy raz byłam w tej konkretnej placówce i szalenie mi się podobało, na te 2h oczekiwania miałam swój osobny pokój z kanapą i łazienką, więc naprawdę standard ho ho! w innych placówkach (też enel medu )po prostu w recepcji na kanapie czekałam, więc miłe zaskoczenie
 
Do góry