reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Hej,
Ja jestem po wizycie, niestety lekarz stwierdził cukrzycę ciążową i jutro muszę się stawić do szpitala na oddział :( Leżała któraś z tego powodu? Jak tak to długo?
 
reklama
A jak Ci podpowiada intuicja? ;) w sumie jeśli bardzo bardzo bardzo chcesz wiedzieć, chyba można umówić się na jeszcze jedna wizyte z usg? Czy to juz raczej nie wskazane? U mnie dr zerknał na obraz , a mieliśmy tylko słuchać serca (nie bylo planownaego usg)akurat trafił wprost na siusiaka , i mówił, że jakby specjalnie chciał zobaczyc to pewnie by się Młody schował, tak zazwyczaj ma na wizytach :)

Nastawiłam się na chłopca, rodzina mnie tak nastawiła i mąż [emoji2] a mi się wydaje ze będzie na przekór. Koleżanka mówi, ze to właśnie chłopcy się tak ukrywają z tym, co maja między nogami [emoji85]
 
Hej, nie martw się może jutro porobią ci tylko badania dadzą zalecenia i tyle? Moja znajoma miała tą dietę cukrzycową w poprzedniej ciąży ale nie powtórzę szczegółów, ona w ogóle nie leżała w szpitalu z tego powodu więc głowa do góry :)
Hej,
Ja jestem po wizycie, niestety lekarz stwierdził cukrzycę ciążową i jutro muszę się stawić do szpitala na oddział :( Leżała któraś z tego powodu? Jak tak to długo?
 
Dziewczyny a jak ugryźć temat położnej środowiskowej? Jestem kompletnie zielona...
Czy z automatu jestem przypisana tam gdzie mój lekarz rodzinny, czy jest rejonizacja, czy można wybrać inna z innego terenu, gdzie w ogóle szukać informacji o tym jakie położne są w okolicy, akurat nie mam w moim otoczeniu żadnej świeżo upieczonej mamy by dopytać....
W czasie ciąży spotkania z położną nie są obowiązkowe, ale po urodzeniu dziecka położna przychodzi sprawdzić czy wszystko jest ok, czy dziecko przybiera na wadze itp.
Moim zdaniem dobrze się dowiedzieć kto jest w Twojej okolicy fajny i sobie go wybrać. Bo aktualnie jesteś zapewne przypisana do położnej w przychodni gdzie masz lekarza pierwszego kontaktu.
Możesz się tylko zapisać a możesz też zadzwonić i umówić się na te spotkania w czasie ciąży. Moje znajome z tego korzystały i były zadowolone. Położna pomogła im napisać plan porodu, zadawały jej pytania o ciążę, poród i początku opieki nad maleństwem.
 
Hej,
Ja jestem po wizycie, niestety lekarz stwierdził cukrzycę ciążową i jutro muszę się stawić do szpitala na oddział :( Leżała któraś z tego powodu? Jak tak to długo?
Nie znam nikogo, kto byłby hospitalizowany z tego tytułu... Przypuszczam, że chodzi jednak o badania. Być może chcą sprawdzić poziom cukru przy diecie i w warunkach szpitalnych żeby dostosować leczenie.
 
Hej,
Ja jestem po wizycie, niestety lekarz stwierdził cukrzycę ciążową i jutro muszę się stawić do szpitala na oddział :( Leżała któraś z tego powodu? Jak tak to długo?
Ja też mam cukrzycę ciążowa i po prostu mam dietę trzymać. A czemu od razu do szpitala od razu to nie wiem...
 
Dzięki dziewczyny :*
Po prostu obserwacja, przy okazji dostanę też leki na tarczycę. Przy wypisie pewnie dostanę wytyczne z dietą i tyle :)
Na razie kontrole cukru są okej :) Pozdrawiam :)
 
Cześć dziewczyny, również chciałam do Was dołączyć ❤️
Jestem aktualnie w 16 tc, termin mamy na 27 lipca.
Chciałam zapytać, czybktoras z Was miała sytuację, że lekarz pomylił się co do płci?
W styczniu mieliśmy badania prenatalne na których lekarz stwierdził, że na pewno chłopiec, po około 2 tygodniach miałam wizytę u lekarza, który prowadzi mi ciąże i ten na usg stwierdził, ze to za wcześnie jeszcze, ale on raczej widzi dziewczynkę. Następna wizyta 28 lutego, oby się maluszek pokazał, bo póki co nóżki ścisniete i za nic nie chce ujawnić się haha.
 
reklama
Cześć dziewczyny, również chciałam do Was dołączyć ❤
Jestem aktualnie w 16 tc, termin mamy na 27 lipca.
Chciałam zapytać, czybktoras z Was miała sytuację, że lekarz pomylił się co do płci?
W styczniu mieliśmy badania prenatalne na których lekarz stwierdził, że na pewno chłopiec, po około 2 tygodniach miałam wizytę u lekarza, który prowadzi mi ciąże i ten na usg stwierdził, ze to za wcześnie jeszcze, ale on raczej widzi dziewczynkę. Następna wizyta 28 lutego, oby się maluszek pokazał, bo póki co nóżki ścisniete i za nic nie chce ujawnić się haha.
Ja miałam identycznie. Na prenatalnych w 13 tygodniu lekarz powiedział że raczej chlopiec..w 16 tygodniu stwierdził że dziewczynka, i wczoraj w 20 tyg. Potwierdził to nadal. Także chyba będzie girl :)
 
Do góry