reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

U nas tez bedzie muvoo slick [emoji854]
My w sumie od samego początku zaczeliśmy temat wózka.. Na początku chcieliśmy bebetto, jednak po wielu ogloszeniach gdzie okazało się, że spacerówka jest krótko użytkowana i wózek sprzedawany zaczełam się zastanawiać poważniej o co kaman.
Porównałam jego prowadzenie z innymi wózkami i dla mnie bebetto to czołgi.. Zresztą jest spora grupa wózków które są sprzedawane zaraz po etapie gondoli... Warto zastanowić się dlaczego.


Zaczeliśmy przeglądać oferty wózków i na 99% stanie u nas na muuvo quick 2.0 lub slick. Prowadziłam quick w terenie, slick jednak ma lepsze skladanie.
Jaki wózek powinniśmy się zastanowić przede wszystkim jakie mamy oczekiwania. Jeden będzie potrzebował mega amortyzacji inny lekkości i zwrotności.
Dla nas wózek ma być jest typowo miejski, z powiększaną budą i dobrą wentylacją, lekki, zwrotny, składany jedną ręką. Gondola ma być średniej wysokości bo mamy duże różnice wzrostu. Kosz ma być otwarty i z łatwym dostępem.



-Nie dokońca zgadzam się z kwestią wagi. Do 10kg można kupić całkiem niezły wózek 2w1.
Inne kryteria będzie mieć osoba mieszkająca na 4 piętrze bez windy, inna w domku jednorodzinnym. Mimo mieszkania na 1p w kamienicy, gdzie mogę na parterze zostawić wozek waga i skrętność jest dla mnie bardzo istotna. Dziecko z wiekiem waży co raz więcej, więc wózek musi być skrętny i w miarę lekki. Mam bez problemu gondolę prowadzić jedna ręką, bez wysiłku.
- Podbijanie wózka na krawężnikach itp. Warto sprawdzić jak jest środek ciężkości ustawiony, w jednych wózkach łatwiej się podbija, w innych znacznie ciężej.
-Regulowana rączka to chyba standard, jednak jeśli obydwoje jesteście bardzo wysocy/niscy powinniście obowiązkowo się przymierzyć czy będzie wam wygodnie.
- żelowe zdecydowanie mniej obsługowe, nie pękną po drodze i nie zejdzie powietrze. Pompowane to lepsza amortyzacja. Znowu trzeba się zastanowić na jakie drogi i warunki potrzebujesz wózek.
- Systemy składania. Czy spacerówka składa się ze stelażem czy nie? Czy obojętny jest kierunek ustawienia spacerówki? Wymiary po złożeniu, ciężar, łatwość składania.
- siedzisko spacerówki- WYMIARY i rodzaj, Często w 2w1 są małe siedziska. Czy można regulować na każdej płaszczyźnie czy spacerówka jest tzw kubełkowa. Czy jest wkładka dla drobniejszych dzieci?
- nie napalać się szalenie na akcesoria, często gęsto torba z zestawu jest wymieniana na inna ze względu na średnią funkcjonalność, a z uchwytu na kubek skorzystasz 3 razy w ciagu 2 lat.
-powiększana buda na miesiące gdzie słońce jest nisko/wieczory i wentylacja na lato.
- Kosz pod wózkiem. Wolisz zamykany/w formie torby/ czy otwarty? Wymiary kosza. Większość z nich wytrzymuje obciążenie do 3kg
- hamulec - duży/mały, czy nie poobdzierasz sobie balerin odblokowując?
 
reklama
Hej dziewczynki :)
Nie pisałam parę dni, ale was podczytuję, rozłożyło mnie przeziębienie. Dziś idę do lekarki, żeby mi coś przepisała na ten cieknący katar i męczący kaszel.
Jutro wizyta u gina...
Pozdrowionka :)
 
Hej dziewczynki :)
Nie pisałam parę dni, ale was podczytuję, rozłożyło mnie przeziębienie. Dziś idę do lekarki, żeby mi coś przepisała na ten cieknący katar i męczący kaszel.
Jutro wizyta u gina...
Pozdrowionka :)

Mi też się przyplątał katar, ale delikatny, powoli przechodzi. Daj znac co zalecil lekarz. Jutro masz wizytę kontrolną, czy z usg? :D
 
Ale fajnie, u mnie jeszcze trochę do wizyty i czekam z utęsknieniem na usg 😄 dziś okropny wiatr i deszcz to nigdzie nawet nie wyściubiłam nosa, mam nadzieje ze jutro będzie troszkę lepiej
 
Dzisiaj byłam na badaniach kontrolnych. Myślałam, ze poznam już płeć, ale niestety...bąbel tak ścinał nogi, ze nie było nic widać [emoji19] Muszę czekać do II prenatalnych [emoji20]
 
Cześć Dziewczyny 😊Chciałabym do Was dołączyć 😊Mam na imię Agnieszka i jestem prawie na półmetku ciąży 😊Termin na sam początek lipca. Spodziewamy się Synka ❤️To nasze pierwsze dziecko. Niedługo 19.02 badanie połówkowe i mam nadzieję że będzie wszystko ok. Niestety nie dam rady nadrobić waszych postów bo za dużo tego jest. 😊
 
Dzisiaj byłam na badaniach kontrolnych. Myślałam, ze poznam już płeć, ale niestety...bąbel tak ścinał nogi, ze nie było nic widać [emoji19] Muszę czekać do II prenatalnych [emoji20]
A jak Ci podpowiada intuicja? ;) w sumie jeśli bardzo bardzo bardzo chcesz wiedzieć, chyba można umówić się na jeszcze jedna wizyte z usg? Czy to juz raczej nie wskazane? U mnie dr zerknał na obraz , a mieliśmy tylko słuchać serca (nie bylo planownaego usg)akurat trafił wprost na siusiaka , i mówił, że jakby specjalnie chciał zobaczyc to pewnie by się Młody schował, tak zazwyczaj ma na wizytach :)
 
Dziewczyny a jak ugryźć temat położnej środowiskowej? Jestem kompletnie zielona...
Czy z automatu jestem przypisana tam gdzie mój lekarz rodzinny, czy jest rejonizacja, czy można wybrać inna z innego terenu, gdzie w ogóle szukać informacji o tym jakie położne są w okolicy, akurat nie mam w moim otoczeniu żadnej świeżo upieczonej mamy by dopytać....
 
Dziewczyny a jak ugryźć temat położnej środowiskowej? Jestem kompletnie zielona...
Czy z automatu jestem przypisana tam gdzie mój lekarz rodzinny, czy jest rejonizacja, czy można wybrać inna z innego terenu, gdzie w ogóle szukać informacji o tym jakie położne są w okolicy, akurat nie mam w moim otoczeniu żadnej świeżo upieczonej mamy by dopytać....
Znajoma poleca grupę na fb hallo gdzie rodzić, tylko nie wiem czy akurat jest taka w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Ale do rzeczy ona (rodziła w grudniu) sama wybrała sobie położna, skontaktowała się z nią i ta ją odwiedzała , na pewno warunkiem jest kontrakt z NFZ. Także jak masz kogoś w pobliżu to śmiało się kontaktuj i umawiaj na przyszłe wizyty :)
 
reklama
Do góry