reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

A ja mam pytanie o suplementy jakie przyjmujecie w ciąży? Ja z suplementow biorę prewenit intensive, Wit D3 2000j, magneB6.
Zastanawiam się nad włączeniem jeszcze czegoś z zelazem i kwasami DHA. Wiem, że zalecają też jod, chociaż ja akurat mieszkam nad morzem. Bierzecie coś jeszcze?
Mnie dosyć mocno męczą mdłości i wymioty, więc mam problem z utrzymaniem dobrej diety :(
Mi lekarz powiedział, że mam bardzo dobre wyniki z krwi i lepiej nie brać za dużo chemii czyli suplementów. Zalecił tylko kontynuować kwas foliowy i włączyć DHA.
 
reklama
@Korbisia ja tylko kwas foliowy. W poprzednich ciąża h też brałam tylko to. Czy masz niski poziom vit d3, że suplementujesz? Za wysokie stężenie tej Wit we krwi jest toksyczne. Ja sprawdzałam niedawno i mam w normie.
 
A mam pytanie, czy USG prenatalne miałyście już robione przez brzuch czy jeszcze „od środka”? I czy można zabrać ze sobą męża żeby sobie pooglądał dzidziusia?
 
A mam pytanie, czy USG prenatalne miałyście już robione przez brzuch czy jeszcze „od środka”? I czy można zabrać ze sobą męża żeby sobie pooglądał dzidziusia?
Ja miałam przez brzuch i Mąż był obecny. Podczas wcześniejszej wizyty zapytałam lekarkę czy mogę Go wziąć ze sobą i oczywiście nie było problemu. Wątpię, żeby w dzisiejszych czasach lekarz miał problem z obecnością partnera.

@Korbisia ja tylko kwas foliowy. W poprzednich ciąża h też brałam tylko to. Czy masz niski poziom vit d3, że suplementujesz? Za wysokie stężenie tej Wit we krwi jest toksyczne. Ja sprawdzałam niedawno i mam w normie.
Spokojnie :) Dopiero dawki na poziomie 10 000 brane regularnie przez dłuższy czas mogą doprowadzić do toksycznego stężenia tej witaminy. W suplementach jest zazwyczaj 2000.
 
Hej Dziewczyny dziecko praca święta i ominęło mnie 50 stron wpisów może uda się nadrobić ;) muszę znaleźć więcej czasu dla siebie. Wymioty biegunka ustąpiły mdłości i zgaga jeszcze nie. Na wizycie po świętach okazało się ze mam infekcje pani doktor była zdziwiona ze nic nie zauważyłam dostałam lek. Wczoraj po pracy leciałam na prenatalne wg wyliczeń 11+4 wg usg wychodziło 12+0. Nie robiłam pappy wcześniej. W pierwszej ciąży zrobiłam usg rozszerzone lekarz powiedział ze wszystko w jak najlepszym porządku i badania z krwi już nie robiłam i tak chciałam tez zrobić tym razem. Ale.. przeziernosc karku 2,2 w moim wieku 32 lata już do dalszej diagnostyki i dzisiaj lecę na pappe. Pokazał się tez mały krwiaczek lekarz powiedział ze przy kształtowaniu się łożyska czasem się tak dzieje kazał się kompletnie tym nie przejmować przepisał duphaston. musze znaleźć więcej czasu dla siebie :)
Z witamin biorę tylko pregna plus tam jest ten lepszy kwas foliowy już nie pamietam o co chodzi ;) w pierwszej ciazy lekarz polecił i tak już zostało.
milego dnia!
 
To nie do końca tak ...Wit D żeby przedawkować trzeba by brać codziennie po 20 000 jednostek toksyczna się staje jak ją bez odpowiedniej wiedzy suplementujesz z wapniem w dużych ilościach. A takie 3-4000 na codzień bezpieczne.
Podobnie magnez trzeba go brać bo pomaga przy skurczach łydek czy brzucha który lada chwila zaczynie się lekko spinać i ćw. Skurcze przedporodowe.
@Korbisia ja tylko kwas foliowy. W poprzednich ciąża h też brałam tylko to. Czy masz niski poziom vit d3, że suplementujesz? Za wysokie stężenie tej Wit we krwi jest toksyczne. Ja sprawdzałam niedawno i mam w normie.
 
Mi lekarz powiedział, że mam bardzo dobre wyniki z krwi i lepiej nie brać za dużo chemii czyli suplementów. Zalecił tylko kontynuować kwas foliowy i włączyć DHA.
Właśnie ja chyba też włączę DHA samo. Wiekszosc suplementów ma kwas foliowy, który już przyjmuje z prewenitem. Prewenitu Nie chce zmieniać jako że ma więcej kwasu foliowego i witaminy z grupy B. Ja po poronieniach mam zalecenie do stosowania.
Dzięki :) bierzesz pregna DHA może?
 
To nie do końca tak ...Wit D żeby przedawkować trzeba by brać codziennie po 20 000 jednostek toksyczna się staje jak ją bez odpowiedniej wiedzy suplementujesz z wapniem w dużych ilościach. A takie 3-4000 na codzień bezpieczne.
Podobnie magnez trzeba go brać bo pomaga przy skurczach łydek czy brzucha który lada chwila zaczynie się lekko spinać i ćw. Skurcze przedporodowe.
Dokładnie.
Mi lekarz kazał brać magnez, bo w ciąży na pewno nie zaszkodzi, a poza tym wpływa na zmniejszenie stresu.
Witamina D to jedyna której nie da się suplementowac naturalnie, a czerpiemy ja jedynie ze słońca. Odpowiednią dawkę w naszym klimacie jesteśmy w stanie przyjąć naturalnie tylko w okresie kwiecień- wrzesień. W zimie zaleca się suplementowac - te 2000j. to nie jest dawka toksyczna, a wpływa korzystnie na nasz organizm i samopoczucie. Mi poza ciaza lekarz zalecal brac Wit. D żeby zmniejszyć skutki 'szalejacej' tarczycy (spadki energii, senność itd.). Gdyby Wit. D było tak łatwo przedawkowac to mielibyśmy limity przebywania na słońcu latem, a tak nie jest.

Chociaż sama jestem zwolenniczką naturalnych produktów, dobrej diety itd., to niestety nie wszystko się da. Oczywiście wszystko wg zaleceń lekarzy, a mniej na własną rękę :)
 
Ja na razie nie suplementuje magnezu. Zapytam na kolejnej wizycie, bo lekarka poprzednio powiedziała, że będziemy rozważać magnez po badaniach krwi i na dalszym etapie ciąży.
Dziś robiłam badania i magnez mam w normie, więc możliwe, że to co jem jest wystarczające i dopóki nie pojawią się jakieś nieprzyjemne skurcze to nie będę zażywać.
 
reklama
Ja na razie nie suplementuje magnezu. Zapytam na kolejnej wizycie, bo lekarka poprzednio powiedziała, że będziemy rozważać magnez po badaniach krwi i na dalszym etapie ciąży.
Dziś robiłam badania i magnez mam w normie, więc możliwe, że to co jem jest wystarczające i dopóki nie pojawią się jakieś nieprzyjemne skurcze to nie będę zażywać.

Też jestem tego zdania, nie ma co się zbędne faszerować suplementami.

Ja póki co biorę tylko kwas foliowy. Przy pierwszej ciąży witaminy miałam zalecane od 2 trymestru. Brałam Pregne.
 
Do góry