reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Nie robiłam pappy wcześniej. W pierwszej ciąży zrobiłam usg rozszerzone lekarz powiedział ze wszystko w jak najlepszym porządku i badania z krwi już nie robiłam i tak chciałam tez zrobić tym razem. Ale.. przeziernosc karku 2,2 w moim wieku 32 lata już do dalszej diagnostyki i dzisiaj lecę na pappe.

Ja też miałam 2,2 i lekarz powiedział, że wszystko w najlepszym porządku i nie ma potrzeby robić pappa... Podobno norma jest do 2,6. Mam 30 lat. To jak to w końcu jest?
 
reklama
Ja też miałam 2,2 i lekarz powiedział, że wszystko w najlepszym porządku i nie ma potrzeby robić pappa... Podobno norma jest do 2,6. Mam 30 lat. To jak to w końcu jest?
Te normy się różnią o pół milimetra w zależności od wielkości dziecka. Możliwe, że w Twoim przypadku 2,2 było w normie dla wymiarów CRL, a u koleżanki jest to już górna granica i chcą potwierdzić badaniem krwi.

Trzeba tylko pamiętać, że test podwójny Papp-a to tylko szacowanie ryzyka. Nie powie na 100% czy wszystko jest ok lub czy nie jest. Trzeba się odpowiednio nastawić zanim odbierze się wynik, żeby uniknąć stresu przez całą ciążę.
 
Ja też miałam 2,2 i lekarz powiedział, że wszystko w najlepszym porządku i nie ma potrzeby robić pappa... Podobno norma jest do 2,6. Mam 30 lat. To jak to w końcu jest?
Właśnie wyjątkowo liczę ze tylko próbowali mnie naciągnąć na kolejne 250 zł ;) w pierwszej ciazy jak miałam 30 lat nt było 1,6 i temat był mi obcy. Teraz staram się nie czytać za dużo żeby się nie stresować. Kość nosowa widać, pamietam ze to było jakos powiązane. Wyniki pappy pod koniec przyszłego tygodnia grzecznie poczekam.
 
Te normy się różnią o pół milimetra w zależności od wielkości dziecka. Możliwe, że w Twoim przypadku 2,2 było w normie dla wymiarów CRL, a u koleżanki jest to już górna granica i chcą potwierdzić badaniem krwi.

Trzeba tylko pamiętać, że test podwójny Papp-a to tylko szacowanie ryzyka. Nie powie na 100% czy wszystko jest ok lub czy nie jest. Trzeba się odpowiednio nastawić zanim odbierze się wynik, żeby uniknąć stresu przez całą ciążę.
Tak tez lekarz mi tłumaczył prosił żeby „podejść do tego na chłodno” bo widział większe ryzyka a dzieci całe i zdrowe :)
U nas crl 54mm
 
Ja miałam na prenatalnych CRL 75 mm i NT 2,2. Może mi ktoś potwierdzić, że nie mam się czym martwić? A może macie rozpiskę z normami dla poszczególnych CRL?
 
Ja miałam na prenatalnych CRL 75 mm i NT 2,2. Może mi ktoś potwierdzić, że nie mam się czym martwić? A może macie rozpiskę z normami dla poszczególnych CRL?

Kochana poczekaj na to co powie lekarz. Usg prenatalne robiłaś? Pytaj lekarZa proszę jeśli chodzi o coś co Cię martwi
 
Kochana poczekaj na to co powie lekarz. Usg prenatalne robiłaś? Pytaj lekarZa proszę jeśli chodzi o coś co Cię martwi
No właśnie miałam usg i lekarz powiedział, że wszystko jest ok i nie trzeba robić pappa. Kość nosowa jest, wszystkie narządy w porządku, gin oglądał mózg, serce itp. NT wyszło 2,2 przy crl 75. A teraz widzę, że niektórzy przy takim NT mają obawy i robią jednak pappa 😕
 
No właśnie miałam usg i lekarz powiedział, że wszystko jest ok i nie trzeba robić pappa. Kość nosowa jest, wszystkie narządy w porządku, gin oglądał mózg, serce itp. NT wyszło 2,2 przy crl 75. A teraz widzę, że niektórzy przy takim NT mają obawy i robią jednak pappa [emoji53]

To zależy od lekarza , od wieku matki, od wielkości maleństwa. Jeżeli u Viebie wszystko było wszystko ok to po co się nakręcasz ? :)
Nie interpretuje nigdy swoich wyników z wynikami innych :) a już wogole maleństwa :)
Opieraj się na tym co mówi lekarz :)
 
Ja miałam na prenatalnych CRL 75 mm i NT 2,2. Może mi ktoś potwierdzić, że nie mam się czym martwić? A może macie rozpiskę z normami dla poszczególnych CRL?
Nigdzie nie znalazłam typowej "normy". Pewnie dlatego, że te dane analizowane są przez lekarza lub program.
Ale czytałam artykuł, gdzie była podana rozpiętość NT uzależniona od wymiaru CRL. Jeśli Cię to trochę uspokoi, poniżej cytat:
Normy NT obejmują ciąże od początku 11 tygodnia do końca 13 tygodnia ciąży:
Dla CRL=45mm (11 t. c.) mediana wynosi 1,2 mm, a 95 centyl 2,1 mm.
Dla CRL=84mm (14 t. c.) mediana wynosi 1,9 mm, a 95 centyl 2,7 mm.

Zgadzam się z Pauliną, że lekarz wie co mówi. Nie ma sensu porównywać swoich wyników z innymi, bo przy prenatalnych wchodzi w grę dużo czynników.
 
reklama
Pewnie macie rację, ale trochę się zestresowałam bo czas na pappa już mi minął. Dopytam lekarza na następnej wizycie ;)
 
Do góry