reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Nie można dać wypowiedzenia ani zwolnić kobiety w ciąży i w okresie urlopu macierzyńskiego. Jeśli miałabyś umowę o pracę terminową, której koniec przypada po 3 miesięcu ciąży to ulega ona automatycznemu przedłużeniu do dnia porodu.
No i pracodawca ma oczywiście obowiązek dopuścić do pracy na tym samym lub podobnym stanowisku osobę wracającą po macierzyńskim. Ale w praktyce często się zdarza, że po kilku dniach dostaje się wypowiedzenie. Nie wiem czy to jest aktualne (przepisy w ostatnich latach strasznie się pozmieniały), ale kiedyś można było złożyć wniosek o obniżenie wymiaru pracy i wtedy przez kolejne 12 miesięcy było się chronionym przed zwolnieniem.
W razie obawy warto skorzystać z jakiejś porady prawnej i mieć plan "na wszelki wypadek".
Dałam wszystkie kody itd pousuwałem się z tych grup wszystkich służbowych. Regionalny mnie usunął z kierowniczej . I chyba poblokuje ich numery żeby nikt mnie nie stresował.

A orientujecie się może bo ja od wczoraj mam chorobowe ale wczoraj i dzisiaj i jutro miałam być na urlopie. Gadałam z księgowa ze chorobowe wypiera urlop. Ja pierdziele nie awidze takich sytuacji
 
reklama
Wiesz co? Może nie denerwuj się na zapas. Sama piszesz, że są pewne procedury.
Poza tym jesteś na L4 i pracodawca też nie może sobie pozwolić, żeby był jakiś "ślad", że nadal jesteś w pracy. A logowanie się na firmowe grupy może być odebrane jako praca.

U mnie w poprzedniej pracy było trochę stresu jak koleżanka w ciąży (na l4) przychodziła nas odwiedzić na kawkę i właściciel mówił, że jakby wpadła kontrola to ciężko byłoby się z tego wytłumaczyć.
W sumie tak o tym nie pomyślałam . Nie ja odwiedzać nie mam zamiaru muszę jedynie klucze zanieść i opróżnić szafki swoje. Ale po poprzedniej pracy jak mnie chciecie zwolnić to taki uraz mi został ☹️
 
Paulina nie mogą cię teraz zwolnić. Uspokoj się do jasnej stodoły! Jesteś na długotrwały L 4. Ja swoje biurko sprzatnelam, graty do pudełka i wogole przywiozła do domu. Blacha. mi już pewnie nie działa na drzwiach i jakbym chciał ich odwiedzić to ktoś. by mi musiał otworzyć.
To normalne.
Pracodawca musi się zabezpieczyć, skoro wie że nie będzie Cię długo, to logiczne że odbiera ci dostępy (zgodnie z zasadami bezpieczeństwa masz dostęp do pewnych danych wyłącznie ze względu na zakres obowiązków, nie masz obowiązków - nie masz dostępow- proste i logiczne).
Kogoś już musiał powołać na Twoje stanowisko, bo nie może być dziury, bo życie w firmie toczy się dalej i ktoś na już musiał przejąć twoje obowiązki.
A ze se tak powiedziała że ona już jest kierowniczka? może to dla niej awans społeczny że szczura. na króla. to się sadzi.
Co cię to obchodzi? idź na spacer
 
Jeju dziewczyny od 8 z przerwami próbowałam Was nadrobić. I tak musiałam dużo opuścić przez mojego brzdąca, chyba bunt dwulatka zaczął się wcześniej.
Ja dziś wizytę mam, ale dopiero po 14 a potem szczepienie Młodego. Jestem ciekawa co tam słychać.

Bardzo współczuję Zabajona, widziałam wpis, dużo zdrowia i sił.

Nie wiem jak Wy obczajacie tą owulacje i cykle. Ja przez policystyczne jajniki nigdy nie mogłam sobie nic wyliczyć, a i owulacje były bez jajeczka często.
 
Dziewczyny czy ktoras z Was bierze Euthyrox?
Powiedzcie mi jak go stosujecie? Rano na czczo i ile nie jecie? No i pytanie czy jak bede badac TSH przed badaniem to mam zazyc tabletke czy nie?
 
Paulina nie mogą cię teraz zwolnić. Uspokoj się do jasnej stodoły! Jesteś na długotrwały L 4. Ja swoje biurko sprzatnelam, graty do pudełka i wogole przywiozła do domu. Blacha. mi już pewnie nie działa na drzwiach i jakbym chciał ich odwiedzić to ktoś. by mi musiał otworzyć.
To normalne.
Pracodawca musi się zabezpieczyć, skoro wie że nie będzie Cię długo, to logiczne że odbiera ci dostępy (zgodnie z zasadami bezpieczeństwa masz dostęp do pewnych danych wyłącznie ze względu na zakres obowiązków, nie masz obowiązków - nie masz dostępow- proste i logiczne).
Kogoś już musiał powołać na Twoje stanowisko, bo nie może być dziury, bo życie w firmie toczy się dalej i ktoś na już musiał przejąć twoje obowiązki.
A ze se tak powiedziała że ona już jest kierowniczka? może to dla niej awans społeczny że szczura. na króla. to się sadzi.
Co cię to obchodzi? idź na spacer
A w sumie masz racje. I to bardzo racje :) jutro zaniosę klucze i z głowy :)
 
Chorobowe już bierz do końca ciąży, w takiej sytuacji nawet nie ma co się wyglupiac i chodzic do pracy.
Wzięłam dwie tabletki aparatu nikt mnie nie chce przyjąć [emoji2356]

kurde bo powyrzucali mnie ze wszystkich grup tak trochę przykro i dziwnie.
Nie wiem czy dzwonić do księgowej coś dopytać czy olać i czekać. Na chorobowym jestem do 9 grudnia i później na bank mi gin przedłuży
 
Wiesz są typy ludzi którzy tylko czekają aż druga osoba pójdzie na dłuższy urlop czy też chorobowe i w tym momencie potrafia posunąć się do różnych rzeczy zeby zająć miejsce tej osoby. Nie martw się na zapas, może po macierzyńskim bez problemu wrócisz do pracy na to samo stanowisko.
Niby wiem ze takie są procedury ze musza pozmieniać hasła kody dostęp do wszystkiego . Ale no nie zwolniłam się ani mnie nie zwolnili jestem na chorobowym
 
reklama
Przed badaniem nie zazywasz leku. Teoretycznie tabletkę powinno się zjeść na 30 min przed posiłkiem, jednak lepiej gdy zażywa się ja na godzinę przed posiłkiem. Mi lekarka polecila zażyć w nocy jak się budze na siku, i tak też robię, lek koło 3-4 i siup pod kołdrę dalej spać :)
Dziewczyny czy ktoras z Was bierze Euthyrox?
Powiedzcie mi jak go stosujecie? Rano na czczo i ile nie jecie? No i pytanie czy jak bede badac TSH przed badaniem to mam zazyc tabletke czy nie?
 
Do góry