reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

reklama
To tak nie do końca prawda, ostatecznie decyzje podejmuje dyrektor szpitala co do powrotów porodów rodzinnych. Dlatego gdzieś mogą już być dozwolone, gdzie indziej jeszcze nie. W niektórych placówkach wymagają też od ‚osoby towarzyszącej’ aktualnego, nie dalszego niż 3 dni wstecz wyniku badania co do COVID, oczywiście tez maseczkę, rękawiczki i gdzieniegdzie kombinezon.
 
Cześć Wszystkim :-) mam pytanie do dziewczyn, które mają zwierzaki :-) czym zabezpieczacie je przed kleszczami? Zastanawiam się nad foresto, ale czy to może mieć wpływ na ciążę?


Ja moim psom daje tabletki simparica. Działają min 5 tyg. Jak kleszcz się tylko wbije do skory to od razu usycha. Ona jest ten na pchły i inne.
 
Ja moim psom daje tabletki simparica. Działają min 5 tyg. Jak kleszcz się tylko wbije do skory to od razu usycha. Ona jest ten na pchły i inne.
I Twoje psy zjadają bez problemu taką tabletkę? Mój przez 3 lata dostawał bravecto (lubił ją), a ostatnio jej nie zjadł i dlatego zastanawiam się nad foresto.
 
Ja też mam psa. My naszej dajemy też tabletkę raz na trzy miesiące, obroża nie działała bo Nala ma bujną sierść a taka obroża musi przylegać bezpośrednio do skóry. Nie wydaje mi się jednak żeby było to szkodliwe dla ciąży... Mi się wydaje, że to tylko na psa działa i nie dociera w żaden sposób do człowieka.

Co do podawania tabletek, to my wcześniej zawsze jej pakowaliśmy w jedzenie to, i raz zjadła, raz nie, ale ostatnio jej wcisnęłam bezpośrednio do pyska, oczywiście bez agresji, i troszkę się stawiała, ale zaraz połknęła i wszystko git. Czytałam gdzieś na jakimś forum o cockerach że najlepiej tak podawać te tabletki.
 
I Twoje psy zjadają bez problemu taką tabletkę? Mój przez 3 lata dostawał bravecto (lubił ją), a ostatnio jej nie zjadł i dlatego zastanawiam się nad foresto.

Tak bez problemu ją zjadają wiec coś musi musi w sobie mieć jakoś zapach czy smak. Zjadają ja jak przekąskę. Mam dwa shih tzu z czego mała suczka jest okropnie wybredna i nawet kiełbasy nie chce 😂
 
dziewczyny co słyszałyście o poduszkach kształtujących główki niemowlaków, żeby płaskie z tyłu nie były? będziecie używać czegoś takiego?
Raczej nie, wyznaje zasadę, raz na lewym boku raz na prawym i myślę, że to będzie wystarczające. A noworodkom nie są wskazane żadne poduszki mimo wszystko, ze względu na kręgosłup :)
 
Słyszałam, jednak nic takiego nie planuję. Odpowiednie ułożenie, pielęgnacja dziecka powinna wystarczyć. Dopiero gdy coś się będzie działo z głową nie tak (spłaszczenia nie zanikające po kilku miesiącach) to wg mnie należy coś takiego rozważyć z fizjoterapeutą, nigdy profilaktycznie :) w mojej rodzinie dzieci za to były z tych ulewających i sprawdzała się poduszka-klin. Jeżeli będzie potrzeba to coś takiego zakupię :)
dziewczyny co słyszałyście o poduszkach kształtujących główki niemowlaków, żeby płaskie z tyłu nie były? będziecie używać czegoś takiego?
 
Dziewczyny, a kupujecie do wózka prześcieradło z gumką na materacyk? Pytanie zwłaszcza do posiadaczek Tutis Uno. Jak patrzę na amazonie (bo ja tam dużo rzeczy zamawiam), to widzę tylko prześcieradła na max. 80 cm a w Tutisie są 84... Można w sumie pieluszkę kłaść ale wydaje mi się, że takie prześcieradło z gumką będzie stabilniejsze...
 
reklama
Raczej nie, wyznaje zasadę, raz na lewym boku raz na prawym i myślę, że to będzie wystarczające. A noworodkom nie są wskazane żadne poduszki mimo wszystko, ze względu na kręgosłup :)
właśnie kręgosłupem się martwię, słyszałam, że te poduszki się podkłada na trochę, nie na noc lub nie na cały czas, ale jednak nie planowałam nic takiego i ciekawa byłam czy macie jakieś racjonalne informacje
 
Do góry