reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

zazwyczaj poleca się na początek laktator manualny, bo nie wiadomo czy będzie Ci na dłużej potrzebny, a elektryczne są znacznie droższe, idealnie jakbyś od kogoś dostała/pożyczyła na początek, a potem zdecydujesz czy kupować dla siebie, ja kupuję bo w mojej rodzinie są problemy z nadmiarem pokarmu, będę go potrzebować na początku do nawału, później do odciągania na wypadek wyjść z domu i później do unormowania laktacji przy odstawianiu, ten jest polecany bo jest dwufazowy, ale biorę pod uwagę wszystkie niespodzianki, to że go sprzedam ze stratą jako nieużywany też :)

Tak szczerze to nie wiem czy będzie mi potrzebny ale wiem ze bywają sytuacje ze może być potrzebny na już. Wiec chyba lepiej się zabezpieczyć na przyszłość, ewentualnie spróbować później sprzedać jak będzie nie używany. Ciężkie wybory 😀
 
reklama
Czesc dziewczyny. Od jakiegoś czasu tak cicho Wam się przyglądam i sobie czytam :)
Jesteście trochę dalej niż ja, bo ja mam termin na 30 lipiec. Ale jak patrze na swoj brzuch to mam wrażenie ze jestem dalej w ciąży niż faktycznie 🙈 mam podejrzenie cukrzycy bo po godzinie krzywej cukrowej miałam podwyższony wyniki. Lekarz kazał mi wprowadzić dietę i zrobić profil glikemiczny. Ale chyba nie potrafię ogarnąć tego dieta bo potrafię mieć cukier poniżej 90 a po kolacji już np 150. Albo cały dzień mam ponad 100. Martwi mnie to. Jak sobie radzicie w tej cukrzycy? Czasem mam chęć na coś słodkiego typu chociaż sok. Czy macie jakieś sposoby?
Hej. I u mnie cukrzyca ciążowa , ze zlym wynikiem po godzinie. Aktualnie mierze cukier 4 razy dziennie. Na czczo i 1 godz.po głównych posiłkach. Słodycze ograniczyłam do minimum (tylko galaretka lub małemy kawałek ciasta typu sernik) A z diety wyleciał chleb biały na rzecz razowego , makaron i ziemniaki na rzecz kaszy lub ryżu i pomiary są super. Jak zaszaleje z lodami (naturalnymi) to cukier tez jest ok, wiec nie ma tragedii. Najgorzej , że zanim wyszła cukrzyca zdążyłam przytyc 20 kg. 🙄
 
Hej. I u mnie cukrzyca ciążowa , ze zlym wynikiem po godzinie. Aktualnie mierze cukier 4 razy dziennie. Na czczo i 1 godz.po głównych posiłkach. Słodycze ograniczyłam do minimum (tylko galaretka lub małemy kawałek ciasta typu sernik) A z diety wyleciał chleb biały na rzecz razowego , makaron i ziemniaki na rzecz kaszy lub ryżu i pomiary są super. Jak zaszaleje z lodami (naturalnymi) to cukier tez jest ok, wiec nie ma tragedii. Najgorzej , że zanim wyszła cukrzyca zdążyłam przytyc 20 kg. 🙄
To ja miałam dokładnie tak samo ze po godzinie zbyt wysoki wynik. A teraz mi skacze różnie.slodyczy nie jem wogole i tak samo biały chleb zastąpiłam ciemnym, makaron tez jem ciemny. Jakiej wysokości mniej więcej masz cukier godz po posiłku ? Profil glikemiczny miałam zrobić raz ale zrobiłam kilka razy i jest różnie. W czwartek mam wizytę to zobaczymy co lekarz na to powie. Ja dotychczas przytyłam ok 8 kg a zaczęłam 28 tydzień
 
Ja kupiłam elektryczny Canpola przy synku się sprawdzil. Wolę mieć w szpitalu zwłaszcza w tych czasach.
Monitora nie kupujemy i wcześniej też nie mieliśmy pomimo, że synek jest wcześniakiem.
 
To ja miałam dokładnie tak samo ze po godzinie zbyt wysoki wynik. A teraz mi skacze różnie.slodyczy nie jem wogole i tak samo biały chleb zastąpiłam ciemnym, makaron tez jem ciemny. Jakiej wysokości mniej więcej masz cukier godz po posiłku ? Profil glikemiczny miałam zrobić raz ale zrobiłam kilka razy i jest różnie. W czwartek mam wizytę to zobaczymy co lekarz na to powie. Ja dotychczas przytyłam ok 8 kg a zaczęłam 28 tydzień
Zazwyczaj około 120, tak średnio :) o kochana to dobra waga, u mnie już 32 tydz. i 25kg na plusie, normalnie wierzyć mi się nie chce 😂
 
reklama
Jeszcze chciałabym zapytać jakie wybraliście laktatory i czym głównie kierowałyście się przy wyborze. I czy kupowalyscie monitory oddechu ?
Ja dostanę jakiś elektryczny od bratowej, taki z niższej półki, ale zobaczymy czy w ogóle będzie potrzebny. Ale chciałabym coś mieć ze sobą w szpitalu gdyby była taka potrzeba. A jakbym sama miała wybierać to lansinoh ze względu na opinie mam i położnych. Chyba nawet mamaginekolog je poleca i ma w swoim sklepie.
Jeżeli będzie potrzeba częstego odciągania pokarmu to pewnie będę kupować właśnie ten. Jeżeli będzie to raz w czas to skorzystam z tego, który dostanę.
Monitoru oddechu nie planuje póki co kupować. Ale zobaczymy jak jeszcze będzie.
 
Do góry