reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

HEJ @Martitta88 ! też tęskniłam 😁
Kochana nie martw się tym, my pierwsze posiłki dawaliśmy Kostkowi jak siedział na kolanach u nas i miał stabilny podpór plecków i nóżek, miał 6mi chyba tydzień lub dwa, teraz go wsadzam w krzesełko i za plecami kladę zwinięty w rulon ręcznik tak, ze otula go też po bokach i jedziemy z koksem 😁
Nadal sie nie obraca sam na plecy a za dwa tyg stuka nam 8! Także na spokojnie, każdy ma swoje tempo 😉
Uważajcie tam na siebie😘
 
reklama
Dziewczyny jak nauczyłyście pić dzieci z b box czy w ogóle ze słomki? Bo ja nie mam kompletnie pomysłu, Kostek szarpie tą słomkę zębami...🤣
 
Ja na pewno idę na rok wychowawczego, bo nawet jakbym chciała wracać do pracy, to nie mam z kim małego zostawić. Skończy 2 lata pójdzie do żłobka, wcześniej ni

Dziewczyny jak nauczyłyście pić dzieci z b box czy w ogóle ze słomki? Bo ja nie mam kompletnie pomysłu, Kostek szarpie tą słomkę zębami...🤣
natalka tez głownie gryzak ma :) ale tez pije, najpierw jej dałam butlę i podmieniłam szybko w trakcie picia na rurkę i zaciągnęła, ale można tez dać kartonik z soczkiem ze słomką i nacisnąć
 
natalka tez nie siedziała jak przyszedł czas na karmienie i zalecali mi tak jak niunia zrobiła czyli na kolanach dziecko trzymac i podeprzec plecki albo wrecz w lezaczku, ale ja zdecydowałam sie od razu na krzesełko i kupiłam za 15 zł w ikei taki wypełniacz do krzesełka antilop, zeby sie nie kiwała i na te kilka minut ja sadzałam, bo ona dosłownie polize troch i traci zainteresowanie, teraz, po 3 tygodniach jest troszke lepiej, 1 słoiczek je na 3 razy...w tym oczywiscie rozmazane wszystko wszedzie, wiec w zoładku nie wiele :) no ale ma próbowac smaków nowych. troche sama robie przeciery a troche słoiki daje, kazali mi minimum 2 dni dawac jeden składnik, wiec powoli to idzie, zaczełam jej dawac juz jedzonko 2x dziennie-rano owocki a póżnej warzywko ale pediatra mnie opieprzył, wiec znów 1x dziennie daje tylko jeden składnik, co 2 dni nowy. teraz juz bede podawac dwu składnikowe, a w przyszłym tygodniu zupkę chcę ugotować, po miesiącu chcę tez wieksze kawałki jej dac, bo teraz jak dałam z malusieńkimi kawałkami/9starte na najdrobniejszej tarce) to wszystkie te kawałki w pielusze wylądowały...jeszcze te jelitka sobie nie poradziły, więc tylko te papki i jeszcze jej czasami dodaje płatki jaglane lub ryzowe
 
dzieczyny jakie zabawki dajecie dzieciom po ty 6 miesiacu, bo u nas to same gryzaki, jakies grajace misie, miekkie klocki o natalka widze sie nimi nudzi, macie cos do polecenia?
 
Moja mała z bbox od razu załapała jak się pije. Ale z niej taki śmieszek ze bierze wodę do buzi i gada z nią wypluwając 🙈 przy jedzeniu daje jej wodę z doidy cup. Czasem na koniec (jak i tak jest mokra) daje jej do raczki i myśle pewnie wyleje wszystko na siebie a ona mnie wtedy zaskakuje i pije po troszkę 😳 oczywiście innym razem wylewa 🤣
Rozszerzanie zaczęłam jakoś chwile przed skończonym 6m ale średnio jej smakuje. Dzisiaj słoiczek marchewka ze słodkim ziemniakiem to wcinala jak nie wiem :)
Co do obrotów to zdazyla przed skończonym 6m i teraz jak szalona się kręci na brzuch i plecy (a matka się martwiła) na brzuchu od jakiegoś czasu pełza do tylu a teraz zauważyłam ze zaczyna się podciągać w przód. Czasem pupa w gorze wiec chyba tez się na raczkowanie szykuje.
W krzesełku nie siedzi-leci do przodu😅- ale mamy rozkładane wiec jest na pół leżąco, tak żeby główka nie była przechylona do przodu i jedzonko daje jej bardziej papkowate/wodniste. Bo gdzies czytałam ze tak trzeba jak dziecko nie siedzi.

Co do łóżka, to kupiłam barierkę składana i jak biorę mała do łóżka to biorę ja od tej barierki, wtedy wiem ze nie spadnie, a tez inaczej się śpi jak nie jest w środku. Fajna jest bo tak to jest złożona a w nocy jak ja biorę to bez problemu jedna ręka rozkładam.

jutro małej chyba ugotuje zupkę ze znanych warzyw (pietruszka seler marchew ziemniak kalafior) ale tym razem spróbuje z zielem angielskim i liściem laurowym bo słyszałam ze można to może lepiej jej posmakuje🙈
I może dodam trochę kaszy mamy żeby zobaczyć czy jest reakcja na gluten.

kiedy zaczęłyście wprowadzać owoce i proponować dwa posiłki ?
 
dzieczyny jakie zabawki dajecie dzieciom po ty 6 miesiacu, bo u nas to same gryzaki, jakies grajace misie, miekkie klocki o natalka widze sie nimi nudzi, macie cos do polecenia?

u nas w sumie podobne zabawki. Ale zauważyłam ze lepiej się bawi jak ma np 1 czy 2 i po jakimś czasie jej się zamienia na inna.
lepsze zainteresowanie. Lyzeczka silikonowa jest najlepszym gryzakiem 🤣(oczywiście tylko w krzesełku pod nadzorem jak Np muszę sobie zrobić śniadanie )
Pilot telefon masakra 🙈 ostatnio nawet dojrzała jak z pod poduszki wystawał róg tel i od razu wielki uśmiech 🤣
Pewnie dlatego ze często z tatusiem rozmawiamy przez kamerę.
male grzechotki to chyba najlepsza zabawka. Tak żeby mogła dobrze złapać i uderzając o coś hałasuje 🙈 albo szeleszczące. Lubi tez takiego jakby króliczka z canpol bo może go zjeść bo ma plastikowe kolka, szeleszczące uszka i delikatnie grzechoczę, to było najlepiej wydane 10zl😂Wczoraj kupiłam jej książeczkę ta taka śliska to ja zjada ( nie wiem jak ja nazwać. Jest z czegos takiego jak kółko do pływania 😂)
A i mamy taka pompowana matę z woda i pływającymi rybkami to czasem fajnie sobie łapie i puka w nie ręka.
w łóżeczku dalej króluje zjadanie karuzeli, a na przewijaku panienka częstuje się pampersami.
Ponoc najlepsza zabawka dla dzieci jest silikonowy pędzel z kuchni ale nie próbowałam
 

Załączniki

  • 32B4BAEB-4CB5-48AB-8A9A-08964EFD2743.jpeg
    32B4BAEB-4CB5-48AB-8A9A-08964EFD2743.jpeg
    928,1 KB · Wyświetleń: 63
  • DD5AF74E-39BA-405E-9153-D1CCA482C81D.png
    DD5AF74E-39BA-405E-9153-D1CCA482C81D.png
    124,4 KB · Wyświetleń: 61
reklama
u nas w sumie podobne zabawki. Ale zauważyłam ze lepiej się bawi jak ma np 1 czy 2 i po jakimś czasie jej się zamienia na inna.
lepsze zainteresowanie. Lyzeczka silikonowa jest najlepszym gryzakiem 🤣(oczywiście tylko w krzesełku pod nadzorem jak Np muszę sobie zrobić śniadanie )
Pilot telefon masakra 🙈 ostatnio nawet dojrzała jak z pod poduszki wystawał róg tel i od razu wielki uśmiech 🤣
Pewnie dlatego ze często z tatusiem rozmawiamy przez kamerę.
male grzechotki to chyba najlepsza zabawka. Tak żeby mogła dobrze złapać i uderzając o coś hałasuje 🙈 albo szeleszczące. Lubi tez takiego jakby króliczka z canpol bo może go zjeść bo ma plastikowe kolka, szeleszczące uszka i delikatnie grzechoczę, to było najlepiej wydane 10zl😂Wczoraj kupiłam jej książeczkę ta taka śliska to ja zjada ( nie wiem jak ja nazwać. Jest z czegos takiego jak kółko do pływania 😂)
A i mamy taka pompowana matę z woda i pływającymi rybkami to czasem fajnie sobie łapie i puka w nie ręka.
w łóżeczku dalej króluje zjadanie karuzeli, a na przewijaku panienka częstuje się pampersami.
Ponoc najlepsza zabawka dla dzieci jest silikonowy pędzel z kuchni ale nie próbowałam
Czyli Twoja córka też próbuje uciec z przewijaka? ja to już czasami zamiast się z nią szarpać to na podłodze przewijam... :) śliczny Bąbelek!
 
Do góry