reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

dzisiaj pisałam ze znajoma która w każdej chwili może już zacząć rodzic i będzie w tym samym szpitalu co ja (pierwsze tez tam rodziła 2 lata temu)
I pytałam o kąpiel to powiedziała ze nie chciałaby ale ze kapią zaraz pierwszego dnia. Nie chciała się z nimi kłócić bo nie wiadomo jak by to się później odbiło na ich pomocy w razie czego. Ale powiedziała ze teraz poprosi żeby nie kapali. Ciekawe czy posłuchają. Tez wolałabym żeby nie kapali
 
reklama
ja wybrałam coslys do mycia (srokao) i linomag zielony na pupcię, w razie problemów zamierzam używać do kąpieli mąki ziemniaczanej, jak nie pomoże będę szukać czegoś mocniejszego, na ciemieniuchę olej ze słodkich migdałow, mam też lanolinę i maslo shea bo sama używam jeśli trzeba będzie coś dodatkowo natłuścić

gdzies właśnie słyszałam o tej stronie ze są tam opisane składy kosmetyków ale całkiem mi wyleciała. Dziękuje będę czytać ☺️
 
Dziewczyny a ja mam pytanie nie w aktualnym temacie 😀 jakie wybralyscie płyny i balsamy do pielęgnacji ? Ja kupiłam z emolium zanim dowiedziałam się ze lepiej nie używać go od pierwszych chwil tylko dopiero w razie problemów ze skóra. I teraz nie wiem na co się zdecydować tyle tego jest ze nie chce wybrać zle
Ja kupiłam same emolienty... I z kolei ja czytałam że dla delikatnej skóry niemowlaka są ok. Poza tym mój luby ma atopowe zapalenie skóry i jest ryzyko, że mały też będzie miał, no ale nawet jak nie będzie, to ja się decyduję na te emolienty, mam nadzieję że tego nie pożałuję. Mam płyn do kąpieli Oilatum Baby, oliwkę Linomag i krem z tlenkiem cynku też Linomag.
 
Mojemu mężowi załączył się syndrom wicia gniazda 🤣🤣 już mi rozstawił przewijak, wszelkie art. Pampersy, kremiki itp. W łazience kosmetyki poukladane.. wózek odkurzony wyjęty czeka na korytarzu i mówi, że jeszcze ubierze łóżeczko 🤣 mówi, że to jakieś przeczucia
my się w domu śmiejemy, ze mój mąż też bardziej w ciąży niż ja :) ma nawet zachcianki jedzeniowe :)
generalnie mamy już wszystko gotowe, przewijak, kosmetyki, ubranka w szafie, wózek w przedpokoju, łóżeczko jeszcze czeka, ale mamy małą sypialnię więc dopiero je wstawi jak będę w szpitalu, tak samo fotelik, walizka spakowana, nic tylko na bobasa czekać :) i muszę się pochwalić, że wybraliśmy w końcu imię, jeśłi nic się nie odwidzi to będzie Natalia :)
 
U mnie w szpitalu ogólnie nie kąpią ale ręcznik trzeba wziąć na wypadek gdyby okazało się że trzeba dłużej zostać w szpitalu :)
Weź na wszelki wypadek ręczniczek, bo to nigdy nie wiadomo, ale masz prawo poprosić aby nie kąpali. Maź plodowa naturalnie chroni skórę dziecka, szkoda byłoby tak od razu mydłem... Moja położna powiedziała mi że u nich w szpitalu kąpia tylko na życzenie matki. No ale jak widać różnie szpitale do tego podchodzą. Ja postaram.sie nie kapac w szpitalu, dopiero w domu z polozna ten pierwszy raz
 
reklama
Do góry