reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Dziewczyny, to mój ulubiony filmik. Taki rytuał wyobrażam sobie z maleńką.
Ja tez lubie ten filmik 😁ja kupiłam mydło do kąpieli derma , olejek ze słodkich migdałów ,a czy to bedzie dobre to sie okaże jak dzidzia juz bedzie :) tez bym chciała pierwsza kąpiel w domu , położna mówiła ze nam pomoże , jeśli nie to liczę na pomoc mamy 😁w koncu czwórkę Nas wykąpała i wszyscy żyjemy 🤪
 
reklama
Dziewczynki, jestem już po wizycie i po pierwszym KTG.
Lekarz powiedziała, że wszystko dobrze, nie miała czasu mi to wytłumaczyć (straszne opóźnienia dziś w placówce i tłok), ale nie rozumiem do końca jak ten zapis KTG odczytać jeśli chodzi o czynność skurczowa (z serduszkiem i ruchami to łatwiej 🙂).
W ciągu 30 minut widać 1 skurcz stopnia 60, 1 na 80 i 3 na 100. Czy to dobre /słabe? 🙈
Wiecie, jak te liczby odczytywać? 🙈

P.S. Dziś już 38+2, szyjka jest już miękka i przygotowana do porodu, ale jeszcze zamknięta i trzyma nacisk główki Małego. Więc czekam ile tak jeszcze potrwa😅
 
Dziewczynki, jestem już po wizycie i po pierwszym KTG.
Lekarz powiedziała, że wszystko dobrze, nie miała czasu mi to wytłumaczyć (straszne opóźnienia dziś w placówce i tłok), ale nie rozumiem do końca jak ten zapis KTG odczytać jeśli chodzi o czynność skurczowa (z serduszkiem i ruchami to łatwiej 🙂).
W ciągu 30 minut widać 1 skurcz stopnia 60, 1 na 80 i 3 na 100. Czy to dobre /słabe? 🙈
Wiecie, jak te liczby odczytywać? 🙈

P.S. Dziś już 38+2, szyjka jest już miękka i przygotowana do porodu, ale jeszcze zamknięta i trzyma nacisk główki Małego. Więc czekam ile tak jeszcze potrwa😅
Mi położna tłumaczyła , że od 100 to takie już bliskie porodu
 
ja dziś po wizycie, 35+3, same dobre wieści, szyjka zmiękła, bo się martwiłam, że mimo 1 cm była bardzo twarda, nawet się lekarz zgodził, żebym domowymi metodami ją zmiękczała do porodu, mała leży główkowo, badania idealne, już nie muszę ich więcej powtarzać, tylko brzuch z przyczyn niewiadomych mam ogromny, chyba taka moja natura i od miesiąca przytyłam tylko 200 gramów, więc może nie stanę się wielorybem do porodu, zostanę w wersji słonia :) dopakuję świeże badania do teczki i jestem gotowa!
 
reklama
@Maria_0701 a czułaś różnice między tymi skurczami? Te na 100 były bardziej odczuwalne/bolesne niż te 60?
Nie zauważyłam różnicy, byłam chyba bardziej skupiona na ruchach dziecka, żeby je nie przegapić i nacisnąć przycisk 🙂 te skurcze nie przynoszą mi żadnego dyskomfortu.
Dlatego właśnie myślę, jaka intensywność mają te skurcze porodowe, 1000, 5000 w tej skali? 😬🙈🙈😅 Ciekawe to jest.
Spróbuje jeszcze położnej zapytać, albo może ktoś z dziewczyn pamięta i podpowie 🙂
 
Do góry