reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

reklama
Katanka ja pisalam o Jagodzie:-) Agi corka tak tez sie nazywa.

Pumelowa lubie czekolade oreo milki mhmm



010igov35ye70zfx.png
 
Dziewczynki, help! Za 2,5 godz jadę na lotnisko, a wstałam z tak paskudnym suchym kaszlem, że zaraz płuca wypluję... Wiem, że pisałyście sporo o syropkach, ale mnie wtedy nie dotyczyło i nie zapamiętałem nazw. Kupię coś dla ciężarnych bez recepty? Przecież u tych Żabojadów to w ogóle już nic nie dostanę... :(
 
Sylver są w aptece bez recepty specjalne syropy i tabletki do ssania dla kobiet w ciąży. Nazywają się *spam*
 
Jest syrop *spam*, pastylki tez do ssania, to seria dla ciezarnych, tylko nie wiem czy zadzialana suchy kaszel? Ten syrop pastylki oprocz apteki widzialam tez np w rossmanie.

Na suchy kaszel swietnie dziala (lagodzi) syrop prawoslazowy (to trzeba doczytac czy mozna w ciazy, bo nie jestem pewna). I do ssania mozna tez lagodzaco isla moos pastylki.
Sylver udanego wyjazdu mimo kaszlu! Oby szybko minal.
 
Tak na szybko:
sylver80 - Ja na taki suchy kaszel, gdzie myślałam, że płuca i dzidźkę wypluję, który nieraz kończył się wymiotami dostałam syrop Supremin (wg mojej lekarki bezpieczny w ciąży), który miał mi go trochę wyciszyć i faktycznie pomógł. A dla złagodzenia bólu podrażnionego gardła mogłam ssać pastylki Fiorda.
 
Sylver doczytuje ze prawoslazowy chyba mozna, dopytaj jeszcze w aptece. Kup sobie moze prewencyjne jeszcze tantum verde w sprayu, jakby od kaszlu gardlo zaczelo Cie bolec-to mozna. Moze w aptece cos jeszcze doradza?
Acha jeszcze swietnie na kaszel dziala imbir. W warzywniaku trzeba kupic korzen imbiru, pare plasterkow zalac goraca woda/herbata i wypic, tez mozna ssac taki plasterek imbiru (dziala przeciwkaszlowo).
 
@pumelova znam Twój ból. U mnie w rodzinie każdy chce żebym wybrała jego imię :D
Bo przecież po dziadku, babci, cioci, bracie... itd itp. Więc posypały się propozycje Bronków, Bożen, Krystyn Eugeniuszy.... Chyba pójdę na kompromis i powiem, że drugie imię takie może być :)

dzisiaj miałam dość udany początek dnia haha, otworzyłam oczy i ujrzałam mojego pasierba nade mną, jakieś 4 cm... patrzył jak śpię... czekał aż się obudzę żeby spytać czy może dostać tablet...
dziewczyny, urwanie głowy z tym tabletem. chłopak ma 4 lata i już kwadratowe oczy od tygodnia. u mojej kuzynki siedzi pol dnia na xboxie, meczy króliki i koty... na szczęście już jutro wracamy do domu i elektronika się skończy i zacznie się szkoła i malowanie, budowanie z klocków etc.
ale wracając do mojego początku dnia.
Wstałam, zrobiłam śniadanie dla wszystkich... dla siebie oczywiście śledzie w śmietanie z lodówki wygrzebałam bo moje chłopaki nie jedzą takich rarytasów...
Ale mój m stwierdził, że może by małemu dać spróbować bo przecież on lubi ryby....
No i dałam... Nigdy w życiu nie widziałam serii takich min... zrobił się blady, zaczęło go szarpać i prawie puścił pawia na stół. niestety śledzie nie dla niego haha. ubaw miałam po pachy bo kilka tygodni temu dałam mu spróbować śledzie i się zajadał, nie wiem co się stało tym razem.:D:D

A to moja cała banda :)
Ale ju niedługo będziemy mieć przewagę w ludziach :D

13765927_996178233829111_5553522712376376968_o.jpg
 
reklama
Dziękuję Mamusie za szybką reakcję :) Wysłałam rano mojego K do apteki, farmaceutka dała mu Stodal, bo honeopatyczny... A nie słyszałam, żeby którejkolwiek z Was lekarz go zalecił :\
 
Do góry