reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Matko cholerne spojenie,nie mogłam w nocy wstać z łóżka,tak bolało,że ryczeć mi się chciało
U mnie wyprawka...w sumie jej brak
Mam parę ciuszków,wózek i łóżeczko w piwnicy. Jak mała się urodzi to bodów nawet nie ma,nosidełka,pościeli,apteka nie ruszona...boje się,że nie zdążę,auto pochłonęło masę pieniędzy...
 
reklama
A ja dzisiaj jade ze szwagierką na badania prenatalne II trymestru.
Pogoda taka śliczna, mam nadzieje że nie będzie zbyt gorąco..
A co do spojenia, ból okropny - a najgorszy jest właśnie jak poleże i chcem wstać .. :-( to po porodzie od razu przejdzie??
 
A ja dzisiaj jade ze szwagierką na badania prenatalne II trymestru.
Pogoda taka śliczna, mam nadzieje że nie będzie zbyt gorąco..
A co do spojenia, ból okropny - a najgorszy jest właśnie jak poleże i chcem wstać .. :-( to po porodzie od razu przejdzie??

Ja w pierwszej ciąży nie miałam,czegoś takiego,a czy odrazu przejdzie to nie byłabym pewna,w końcu te kości muszą wrócić na swoje miejsce
 
Martyska,w pierwszej ciąży w ogóle mnie nie bolało,w drugiej pod koniec i po porodzie ten ból już nie wrócił.w tej mnie bolało i przeszło niedawno.
 
No najlepiej zapytaj go o posiew na GBS.

Na szkole rodzenia też nam o tym mówili, bo jeśli GBS jest dodatni to po odejściu wód należy jechać natychmiast do szpitala (dziecko przestaje być chronione przez pęcherz płodowy) i podawać antybiotyki.

No to ja sie wypowiem bo miałam GBS dodatni.
Mi robiła położna wymaz z pochwy i z tego posiew był robiony, jak piszesz jest to niezbędne i bez tego ani rusz z sn ponoć. Mi odeszły wody jechałam od razu na IP, dostałam antybiotyk o 8 rano a poród skończył się o 12.35 wiec mały już nie dostał nic, jakby poród skończył sie szybciej niż 4 godz od podania antybiotyku to by mały musiał też go dostać.

Martyska a jak leżysz i jak wstajesz? bo to ważne dla bólu spojenia, mi przeszło odpukać - ale staram sie mniej aktywny tryb prowadzić i nie dzwigam rzeczy ciężkich - a teraz po wypadku w szczególności.

Enter ja zamawiałam w aptece gemini jak większość dziewczyn, zostało mi do kupienia żel do mycia itp dla dzidzi ale to rossmann a tak ogólnie to bym była ogarnieta. Wózek i nosidełko wyprane i zabezpieczone, ciuszki poprane a moja mama mi je poprasowała bo akurat wyprałam je dzień przed wypadkiem...
Jedynie łóżeczko i wanienka stoją u mamy mojej ale nawet jeśli urodzę, to mogą to w jeden dzień zrobić.

No ale my jesteśmy w ciemnej du... z kredytem czekamy na odpowiedz od 8 kwietnia a oni ciągle coś - masakra jakaś, tym bardziej że wszystkie kryteria spełniamy. Teraz już wiemy ze nie damy rady wyremontować i przeprowadzić sie do porodu więc tu też musimy potem ogarnąć sypialnie (poprzemieniać łóżka itd.)
 
thriade ja na szkole rodzenia dostałam kartkę co trzeba do porodu i tam pisze tylko aktualne wyniki badań i oryginał grupy krwi a jakich badań to już nie wyszczególnione także nie wszędzie tak o tym informują gin mój też jeszcze nic nie mówił tak więc jak pójdę na KTG za 2 tygodnie to zapytam o to..... szczerze pierwsze słyszę dlatego się pytałam czy to jakiś specjalny posiew........

klaudia powodzenia na wizycie :-)

ja wszystko co potrzebne przynajmniej tak mi się wydaje dla małej i dla siebie zamówiłam w gemini wszystko stoi całe wielkie pudło i cieszę się bo jak teraz na to patrze że miała bym latać po aptekach bo znając życie w jednej nie było by wszystkiego co sobie wybrałam to maskara a tak wszystko klik klik i jest :-)

spojenie te z mnie boli jak się zasiedze w jednej pozycji lub w nocy zależę ale nie jakoś tak masakrycznie da się żyć za to ten ból kręgosłupa nie odpuszcza właściwie to boli mnie prawy bok jak by mi ktoś szpile wbijał pod zebra z tyłu jazda samochdem to udręka tak boli a i w domu ciezko znalezć odpowiednią pozycję mąż trochę mi masował ale to ulga na chwile próbóje troche ćwiczyć ale też nic to nie daje żaluje że nie umiem pływać pewnie basen przyniółś by mi ulge.....
 
reklama
Madziula jak coś to zrób prywatnie ten posiew. Moim zdaniem warto. Dziś mi gin jeszcze o tym mówiła i użyła słowa że to jest obowiązkowe.

Co do samej wizyty to mala waży 1.8kg i co najważniejsze jest już główką w dół! !! Musiała się dosłownie wczoraj przekręcić bo rano jeszcze z upodobaniem kopala w mój pęcherz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry