reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Cześć kati83, cześć enter, witam też pozostałe dziewczyny cieplutko. Mam nadzieję, że spędzę tu z Wami miło czas, no i w miarę możliwości postaram się regularnie udzielać. Właśnie – przy okazji: macie jakieś sprawdzone sposoby na mdłości? Wcześniej jeszcze jako tako u mnie było, ale teraz, mam wrażenie, że z dnia na dzień jest coraz gorzej. Całe szczęście, że mam ten komfort i pracuję w domu, bo nie wyobrażam sobie teraz, że ślęczę nad ubikacją w pracy pół godziny. Niemniej jednak jest to dokuczliwe i męczy mnie, także jak macie jakieś sprawdzone sposoby na mdłości, to podzielcie się, proszę ;).

Witam nową mamę. Na mdłości mi pomagał napar z rumianku z kawałkiem wkrojonego imbiru. Duuużo tych herbatek wypiłam, ale pomagały.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć kati83, cześć enter, witam też pozostałe dziewczyny cieplutko. Mam nadzieję, że spędzę tu z Wami miło czas, no i w miarę możliwości postaram się regularnie udzielać. Właśnie – przy okazji: macie jakieś sprawdzone sposoby na mdłości? Wcześniej jeszcze jako tako u mnie było, ale teraz, mam wrażenie, że z dnia na dzień jest coraz gorzej. Całe szczęście, że mam ten komfort i pracuję w domu, bo nie wyobrażam sobie teraz, że ślęczę nad ubikacją w pracy pół godziny. Niemniej jednak jest to dokuczliwe i męczy mnie, także jak macie jakieś sprawdzone sposoby na mdłości, to podzielcie się, proszę ;).

A mi na mdłości pomagały pomarańcze i mandarynki ;)
 
Witam się
Cześć kati83, cześć enter, witam też pozostałe dziewczyny cieplutko. Mam nadzieję, że spędzę tu z Wami miło czas, no i w miarę możliwości postaram się regularnie udzielać. Właśnie – przy okazji: macie jakieś sprawdzone sposoby na mdłości? Wcześniej jeszcze jako tako u mnie było, ale teraz, mam wrażenie, że z dnia na dzień jest coraz gorzej. Całe szczęście, że mam ten komfort i pracuję w domu, bo nie wyobrażam sobie teraz, że ślęczę nad ubikacją w pracy pół godziny. Niemniej jednak jest to dokuczliwe i męczy mnie, także jak macie jakieś sprawdzone sposoby na mdłości, to podzielcie się, proszę ;).

Mi pomagały migdały i inny sposób picia - robiłam sobie herbatke z imbirem jak Ewczis albo rumianek, ale piłam po jednym lyku co kilka minut. Gdy piłam więcej na raz to za chwilę ślęczalam nad wc:sorry2:

Cały problem w tym że mojego ginekologa nie było i miałam inną kobietę w zastępstwie. Podczas usg powiedziała mi że ciąża starsza o 3tyg i czy do tej pory się zgadzało. Mówię że na wcześniejszym usg było idealnie co do dnia. Sprawdziła wymiary na nowo i się okazało że coś ona źle wpisała i że rzeczywiście ciąża się zgadza z tym co było zakładane... może po prostu nie skorygowała na nowo wagi dzidziusia tylko podała tą z błędem.. już sama nie wiem. Na szczęście za 2 tyg mam już wizytę u mojego lekarza i mam nadzieję że mi wszystko wyjaśni...
Niestety to tylko pokazuje że są lekarze i lekarze.. wiem nikt nie jest nieomylny ale wydaje mi się że to są poważne sprawy...
Na pewno źle Ci powiedziała i tyle. Od zmierzenia duzo zależy. Wagę dzidziusia oblicza się z wymiarów obwodu głowki, klatki piersiowej i dlugości kości udowej. Wystarczy ze niestarannie zaznaczyła jeden wmiar i już inne rzeczy wychodzą.
Jak poszłam rodzić starsze dziecko, to zrobiono mi usg z prawie pełnym rozwarciem i wyszło z niego że urodzę kolosa 5200g i mnie szykowano do cesarki. A ja tymczasem bez zbyt wielkiego wysiłku sama urodziłam synka 3750, tak że różnica niemal półtora kilograma:sorry2:Miał sporą główkę i nogi długie, dlatego tak pokazało.
 
Kati83- piękny ten wpis o kobiecie..
A ja wczoraj nic się nie dowiedziałam:) moja pociecha jak na złość całe usg przespała z pupcią wciśniętą w mój kręgosłup oraz zasłoniła krocze nóżkami:) hehe już nas uczy cierpliwości...
Na szczęście 10marca mam usg połówkowe to może tym razem będzie lepiej.
Poza tym wszystko z dzieckiem ok zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Mój ginekolog miał wolne i miałam wizytę u innej w zastępstwie i powiedziała mi że dzidzia waży już 600g jest to możliwe?? patrząc że termin mam na koniec lipca?

Mi sie wydaję że źle zmierzyła, ale oczywiście przyciśnij lekarza o to by 2x sprawdził. Wg mojej apki 600 gr to 24tc, a wiesz kiedy mniej więcej zaszłaś w ciąże? No i jeśli by się potwierdziło, co prawda i tak się to pewnie w czasie zgra ;) możesz zrobić badanie na cukrzycę. Pulpety są przy nie pilnowanej cukrzycy ciążowej raczej ale też tego pewna nie jestem :/
 
Cześć kati83, cześć enter, witam też pozostałe dziewczyny cieplutko. Mam nadzieję, że spędzę tu z Wami miło czas, no i w miarę możliwości postaram się regularnie udzielać. Właśnie – przy okazji: macie jakieś sprawdzone sposoby na mdłości? Wcześniej jeszcze jako tako u mnie było, ale teraz, mam wrażenie, że z dnia na dzień jest coraz gorzej. Całe szczęście, że mam ten komfort i pracuję w domu, bo nie wyobrażam sobie teraz, że ślęczę nad ubikacją w pracy pół godziny. Niemniej jednak jest to dokuczliwe i męczy mnie, także jak macie jakieś sprawdzone sposoby na mdłości, to podzielcie się, proszę ;).

A mi nic nie pomoglo jakos przezylam..... do teraz mecze sie z rana I w ciagu dnia jak troche glodna jestem ale jak zjem to przechodzi. W pierwszym trymestrze troche cola mi pomogla
 
Agniesik,imbir jest świetny na mdlosci

Ja dziś mialam fatalną noc......ciągle mi było zbyt ciepło,wszystko mnie draznilo,musiałam rozebrac sie do rosołu,a i tak było źle.....

Dzis pogoda do bani....zimno,pochmurno i mokro....za to USG dzisiaj.....bardzo liczę na to,że w końcu poznamy płeć,wszystkie parametry będą w normie i żadna wada nas nie obejmie.....
 
angi-wawa1988- ostatni okres miałam 23października co prawda ja miewam nieregularne ale do tej pory wyznaczona data z okresu plus usg się zgadzało co do dnia że dzidzia ma się urodzić 30lipca. Już się trochę uspokoiłam bo też mi się wydaje że coś źle pomierzyła. Na szczęście do kolejnego badania 2 tyg to tyle wytrzymam. Co do cukrzycy to ogólnie miałam glukozę robiona ale bez obciążenia( z obciążeniem mam zrobić na kolejną wizytę to będę miała też dla porównania). Ten mój lekarz wydaje mi się dokładniejszy a jak ona już raz się pomyliła przy badaniu to pewnie to też pomyłka i tyle..
 
reklama
Do góry