reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Cześć, podczytuję Was od jakiegoś czasu bo też jestem w ciąży i termin mam na lipiec, ale narazie jeszcze nie mialam okazji nic pisac.

Jeśli chodzi o Twój wynik martyska1223 to S. saprophyticus to gronkowiec, który może być faktycznie przyczyną zakażeń układu moczowego, szczegolnie u mlodych kobiet. Powoduje najczęściej zapalenia pecherza moczowego. Z tego co widzę to wzrost jest dość obfity. Co do leczenia to wszystko zalezy od tego jakie masz objawy i wyniki badania ogólnego moczu. Najważniejsze ze ten gronkowiec jest wrażliwy na metycylinę, ale ogolnie tez na wszystkie antybiotyki oznaczone w wynikiu wiec nie powinno byc problemu z leczeniem. Chodzisz na basen? bo tam mozna zlapac tego gronka i szczegolnie lubi warunki z mala dostępnością tlenu (powietrza). Najlepiej pytac lekarza co z tym robicie, ale mysle ze bez nerwow, napewno bedzie dobrze. Pozdrawiam

Kaatka dziękuję za wyczerpująca odpowiedz. Stresuje się takich sytuacji, bo odrazu mam wrażenie, że to coś groźnego. Tym bardziej, że na baseny niechodze.. napisałam juz do mojej Pani doktor i kazała mi jutro przyjechać po receptę to dowiem się coś więcej. A powiedz nam kochana, córcia czy synek czeka w brzuszku u Ciebie, i skąd jesteś i ile masz lat :) no i przedwszystkim WITAMY ;)
 
reklama
Kaatka dziękuję za wyczerpująca odpowiedz. Stresuje się takich sytuacji, bo odrazu mam wrażenie, że to coś groźnego. Tym bardziej, że na baseny niechodze.. napisałam juz do mojej Pani doktor i kazała mi jutro przyjechać po receptę to dowiem się coś więcej. A powiedz nam kochana, córcia czy synek czeka w brzuszku u Ciebie, i skąd jesteś i ile masz lat :) no i przedwszystkim WITAMY ;)

A masz jakieś objawy? albo wyniki badania ogolnego moczu?
 
No właśnie niemam żadnych objawów, jakiś tydzień czy dwa temu bolały mnie nerki.. no ale już przeszło. W wynikach ogólnych moczu miałam zbyt dużo leukocytow bo 15-17

Taka ilość leukocytów napewno świadczy o zakażeniu i dodatkowo takie miano S. saprophyticus (ta bakteria rozmnaża się dość długo więc musi to trwać już od jakiegoś czasu i mogłoby to właśnie być związane z bolem nerek bo ten gronek może też powodować ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek,ale dobrze ze nie masz objawow bo przy tym jest duza bolesnosc i temperatura.
Zanim uda Ci się skontaktować z lekarzem to postaraj się zakwasić mocz- najlepsza żurawina i duża ilość witaminy C. Dużo płynów, żeby przepłukać nerki. Spróbuj się skontaktować z lekarzem i zapytać czy przepisze antybiotyk (penicylinę albo cefalosporyne najpewniej bo pozostałe z tego antybiogramu to w ciązy lepiej nie)
 
Ostatnia edycja:
Też się martwię tymi moimi bólami lewej nerki .. być może okażę się że mamy to samo...
Krzywą będę robić około 20 marca więc zaraz i mocz sobie zrobię .
Jak powiedziałam o problemie nerki na wizycie gdy zaczęłam plamić to lekarz odparł "nie wszystko na raz.. "
Ale staram się dużo pić wody niegazowanej , najlepiej ustronianki z magnezem i jodem .
Po 10 marca znów wybieram się do kopalni soli dotlenić swoje dzieciaczki no i maluszka :)
Kurcze nie pamiętam jak to było z tą aktywnością w poprzednich ciążach ... wiem że córka bardzo spokojna za to synio dał mi popalić..
Teraz mój maluch duuużo śpi , wiem że na tym etapie dzieciaczki śpią 20 h . U mnie się zgadza , bo aktywny jest wieczorami a w ciągu dnia często ma czkawkę .
A wyprawki na razie nie kompletuje... za wcześnie...
 
angi morfologię masz w normie. Leukocyty mogą być w ciąży podwyższone (ja np. mam cały czas 12-14 i tak samo było w pierwszej ciąży), a Ty w sumie to masz je prakycznie w normie. Niestety niepokojące jest białko w moczu.

Mój syn był baaaardzo spokojny w brzuchu a po porodzie całkowita odwrotność. Ciągłe płącze, wrzaski. Jest bardzo ruchliwy i aktywny.
 
ja też jakos nie mam przekonania do trojkolowcow, ja musze miec stabilny wozek bo duzo jezdzę
No mnie ciotka opowiadała jak widziała wywrotkę takiego wózka. Starsze dziecko, ok 2 latka się oparło i wózek od razu poleciał. brrr.

Nic z tego nie rozumiem. A jak wpisałam nazwę bakterii w Google to ręce mi opadły :o
Spokojnie, na szczęście wrażliwe na wszystko więc powinno się dobrze wyleczyć.

Jestem załamana. Dostałam wyniki dopiero je na mailu sprawdziłam Mam białko w moczu norma do 10 ja mam 21, puchną mi ręce rano :( boje się gestozy :( Morfologia tez do bani kwinki białe norma do 10 ja mam 10,6, neurocyty norma do 70 ja mam 75,1, hematokryty 33,5 :( któraś coś może powiedzieć na ten temat? :( Mój gin nie odbiera, napisałam mu smsa cisza :( ehh w pon wizyta :/
A jak cisnienie krwi? w normie czy podwyższone?
Ja bym chyba próbowała jednak to skonsultować wcześniej... próbuj jutro dzwonić do lekarza, a jak się nie uda to bym gdzieś próbowała się kogoś innego poradzić jednak. Morfologią tak jak ktoś już pisał bym się tak nie przejmowała, masz prawie w normie, ja też mam prawie zawsze coś na "czerwono" czy na granicy i lekarze mówili, że ok.
 
reklama
Ewcia tez mam takie wrażenie od 3 dni :)

Byłam dzisiaj z córką u pediatry znowu oskrzela :/ była tam kobieta z córcia która ma 4 miesiące jakie to slodziutkie :) pytała się mnie czy znam już plec drugiego dziecko to jej mowie ze może za tydzień się dowiem na polowkowym a ona mówi ze jej córcia pokazała się dopiero w 9 miesiącu !!!!!! :D O matko szok ja bym chyba co tydzień prywatnie jeździła żeby w końcu płeć poznać :D

Miłego wieczoru :)
 
Do góry