reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
Dzień dobry:)
kati83 tylko ja się na tym nie znam - ty jako jeden z administratorów forum to założysz??

A mam do was jeszcze jedno pytanie- pracujecie czy jesteście już na L4. Ja usłyszałam ostatnio, że najlepiej jak bym poszła na L4 dopiero od 1 lipca :). Dużo pewnie zależy od samopoczucia na razie nie jest źle.

W pierwszej ciąży pracowałam do ósmego miesiąca, byłam instruktorem plastycznym w Miejskim Ośrodku Kultury - dużo chodzenia, robienie dekoracji teatralnych, malowanie reklam wielkoformatowych (tak, u nas jeszcze niedawno robiło się to ręcznie), jeszcze w połowie ósmego miesiaca zorganizowałam sama konkurs plastyczny i jarmark rękodzieła, do pomocy miałam tylko własną siostrę. Dzisiaj żałuję że nie poszłam wczesniej na L4, moja ciężka praca ze świetnymi wynikami została oceniona wypowiedzeniem w dniu porodu - byłam na stażu więc macierzyński się nie należał. Trzeba było sobie wziąć zwolnienie i spokojnie przygotowac się na przyjście dziecka na świat i przyzwyczajać sie do siedzenia w domu.

Odebrałam dziś wyniki testu obciążenia glukoza - ewidentna cukrzyca :baffled: Musze iść jak najwczesniej na wizytę, a w przychodni nie odbieraja...
 
Jeśli chodzi o pielęgnację stosuję balsam Palmers dla kobiet w ciąży, świetnie nawilża, skóra nie jest napięta ani nie swędzi. Ma specyficzny dosyć mocny zapach kakaowy co nie każdemu może odpowiadać, dla mnie jest ok. Smaruję się raz dziennie po kąpieli. Polecało mi go wiele koleżanek którym pomógł zachować brzuszki bez roztępów.
A co do aktywności fizycznej to chciałam tak jak ty aneczka771 chodzić na basen, niestety infekcje. W domu masz racje trudno się zmobilizować, a jeśli chodzi o mieśnie kegla trenuję jak mi się przypomni czyli rzadko.
 
u mnie jeszcze rozstępów nie widać, ale brzusio się dosyć szybko zaokrąglił, więc staram się go intensywnie smarować olejkiem z migdałów :-)
 
mig, cudowna fotka!!!
Nikita, okropnie, wstrętnie, wrrrrr:angry::angry::angry: Cię potraktowali....teraz musisz patrzeć na swoje zdrowie i zdrowie dziecka....
A jakie badanie kokretnie robiłaś, że potwierdziło Ci cukrzycę?
 
Kurde ja w pierwszej ciazy chodzilam do 9 miesiaca do pracy bez dnia zwolnienia. Ale nie tym razem. Planowalam najpozniej do kwietnia ale coraz kiepsciej sie czuje i mam ochote isc jesxcze szybciej. Tyle ze wiem ze bedzie wielki szum i "kłopot" :mad:
 
ja tez caly czas pracuje co prawda tylko 6 godzin dziennie i 1 dzien w tygodniu mam wolny ale tez juz coraz gorzej mi, jestem fryzjerka i a to schylic do dziecka sie trzeba, a to wyciagnac do wyzszego pana, rece caly czas w gorze, stac trzeba cale 6 godzin, chcialabym pojsc na wolne po wielkanocy ale nie wiem czy dam rade
 
reklama
Ja właśnie od dziś jestem na L4, i pomimo że mialam prace siedząca to nie miałam siły, bolał mnie kręgosłup, po nocach nie mogłam spać a na 6 trzeba było pójść do pracy. dzisiaj dzień leniwy rano na zakupy, a potem wpadła szwagierka i tak przez 4 godziny pilysmy kawę i dopiero teraz chciałam się wziąść za obiad ale.. zaczęłam wszystko szykować, położyłam mięso na patelnie i nie mogłam wytrzymać ten zapach smazacego sie mięsa doprowadził mnie do intymnej rozmowy z WC :o wiec mięso w śmietniku, mieszkanie się wietrzy a ja wolę bułkę ..
 
Do góry