reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Ja ogólnie ciężkiej pod względem fizycznym pracy nie mam bo przed komputerem siedzę tylko już widzę krzywe spojrzenia jak co 2 h wstaję na 10-15min się rozprostować. Nic mu na to nie odpowiedziałam a jak już nie będę mogła wytrzymać to pójdę na L4 bo jednak zdrowie jest najważniejsze a nie chciała bym przed terminem urodzić (tak jak moja mama mnie i moje rodzeństwo).
ewczis76- to twoja praca jest bardzo ciężka patrząc na to że jesteś drobniutką osobą.
kati83- doczytałam o twojej amnio. Jak mogę coś powiedzieć to głowa do góry. Moja bratowa też przez to przechodziła przy drugiej ciąży. Ginekolog miał dwa podejrzenia po usg a po amnio okazało się że dziecko zdrowie i na dodatek z chłopaka zrobiła się dziewczynka:)
Co do ruchów to ja ani raz jeszcze nie czułam ale pewnie przez to że między nami jest spora różnica bo ja mam termin dopiero na 30lipca:).
 
reklama
Hej dziewczyny :)
Ja dzisiaj wyspałam się bo spałam aż do 11 ale w nocy dopadła mnie jakaś bezsenność i kręciłam się z jednego boku na drugi...
Mój dziudziulek nie spał ze mną bo cały czas mnie kopał :tak: codziennie mam wrażenie że mocniej kopie:-D
niech zdrowo rośnie żabcia moja ;-)
Teraz śniadanko i oczywiście chlebek z szyneczką a na to duuużo pomidoru i szczypiorku :tak::-D bez tego nie mogłam się obejść .
Ale zauważyłam że odkąd raz w nocy łapały mnie skurcze nóg i łydek i zaczęłam jeść dużo pomidorów skurcze ustały... być może brak potasu...A tak to świetnie się czuje ... lekko mam zatkany nos... żadnych bóli głowy od dłuższego czasu...
Ale śnieżyca u nas w Zabrzu zabójcza :szok: aż boję się wyjść do sklepu... :no:

kati83 - to jest nas już trzy na 16 lutego :-p
angi-wawa1988 - mam nadzieję że się w końcu dowiemy jakiej płci mamy te nasze bobaski he he ;-):tak:
Może swojej córeczce zrób badanie moczu ? Ja długo na nerki chorowałam... no i częste bóle brzucha i nerki mnie łapały ..
ewelak- zdrówka dla córeczki . Taka paskudna pogoda że dużo dzieci teraz choruje . Moje chorowały razem ze mną i R a synek też miał jednodniową gorączkę i wciąż męczy go kaszel .. :crazy:
ninex - witaj w klubie . Zażywamy takich samych witaminek :-D ja też jestem z nich zadowolona :tak:
 
enter dzięki, też miody mmmmmm uwielbiam - w ciąży ponoć najlepiej działa akacjowy, teraz używam :-) citrosept, zakwas buraczany i propolis też używam jak mnie coś bierze. A inne muszę poczytać i ewewnt. dokupić :-)
A srebro koloidalne w ciąży mozna?
Ja polecam bardzo maca czerwona o ja mam taką:
Maca CZERWONA w proszku (Peru) BIO - 0.25 kg NOWOŚĆ
tylko tam piszą 1- 2łyzek dziennie - mi zielarz zalecił, pół łyżeczki dwa razy dziennie podczas śniadania i obiadu.
Angi dobrze, ze Oliwce nic nie jest zawsze jak dzieciaczki chorują to mi wszystkich zal...
Ja też nie wyobrażam sobie z opuchniętymi nogami w biurze siedzieć...
Aneczka ja pierniczę sorki ale kij mu w oko jak ty sie rozprostować nie możesz!!! niech sam sobie robi w takim razie. Ja bym najpóźniej poszła na L4 od początku czerwca.
Dzięki zaw wsparcie, dużo osób mi pisze, ze mam się nie martwić, ze będzie dobrze i dużo mi to daje. Ale co nerwów przeżywam to moje. Choć już tydzień przeleciał. Jeszcze dwa...
 
A wiesz co Karola mniej więcej w jej wieku wylądowałam w szpitalu na nerki, to bylo z 24 lata temu i co prawda żaden lekarz nie wiedział o co chodzi i samo przeszło może faktycznie z tym moczem to nie był by zły pomysł... hmmm...
 
Dzień dobry poniedziałkowo :)

Angi
dobrze, że córci już nie boli, ale warto sprawdzić na wszelki wypadek :p a zrobienie wyników może się przydać :))

Zdrówka dla chorych dzieciaczków! :)

Aneczka - ja też bym na twoim miejscu się wcześniej zerwała na L4 :), Wasze zdrowie najważniejsze :)

Kati - będzie dobrze!! :) Wytrzymasz, jak ten tydzień minie to próbuj zadzwonić, czasem są wcześniej wyniki :)
 
To ja zacznę :) Czy używacie jakiś specyfików na rozstępy, bo mi niestety już kilka wyszło na dole brzucha :( 2 razy dziennie smaruję się oliwką na zmianę z balsamem na rozstępy i balsamem nawilżającym, a skóra i tak sucha i swędzi czasem.... muszę chyba zwiększyć częstotliwość albo jakiś lepszy krem zakupić....
 
kati,srebro można, ale ostrożnie, ja przeważnie do przemywania twarzy, a gdy słabo się czuję to wtedy łyczek.
nic nie słyszałam o tej maca czerwona, co to i na co jest dobre??
każdy miód jest dobry w konkretnej potrzebie....ja głównie mam malinowy, gryczany, spadziowy, lipowy, akacjowy mi się kończył:szok:...
 
Zrobiłam przegląd listy lipcówek jeszcze nie wstawiam nowej zobaczymy czy odpiszą dziewczyny ;) ale wstępnie mogę napisać że z 57 zrobiło się 44 ;) zobaczymy pod koniec tygodnia ;)
 
Jeśli chodzi o kosmetyki to ja postawiłam na najzwyklejszą oliwkę dla niemowląt i olejek ze słodkich migdałów. Jak na razie rozstępy się nie pojawiają ale może przez to że brzuszka nie mam dużego. Chciałam właśnie zasięgnąć porad innych mam co stosują bo nie wiem czy sama oliwka wystarczy przez całą ciążę.
Moja bratowa stosowała bardzo drogie preparaty na rozstępy zakupione w aptece ale niestety w 7 miesiącu wyszły jej fioletowe i niestety nic już nie pomogło także chyba reguły nie ma i dużo zależy od naszej skóry...

A co do aktywności fizycznej to ćwiczycie? chodzicie na jakieś zajęcia?
Ja staram się 2-3razy w tyg iść na basen. Na szczęście nie dostaję żadnych infekcji więc lekarz nie widział przeciwskazań. W domu samej ciężko mi się zebrać do ćwiczeń. Próbuję też ćwiczyć mięśnie kegla ale nie wiem czy dobrze je napinam :D
 
reklama
miq ja juz od 6 na nogach.... przynies, podaj, pozamiataj ://// i spac juz nie moge ehhh łącze się w bólu. A Twoja corcia ma wszystkie ząbki?
tak mamy już komplet
Ale jakąą nieznośna jest ostatnio, marudna strasznie...

a ja już po wizycie, mała dalej nieśmiała, nie chciała pozować do zdjęcia, coś tam udało się pstryknąć :) Emilka została dalej Emilką, serduszko ładnie biło, ma 11.8 cm
 

Załączniki

  • 10958771_611798438921264_11870372_n.jpg
    10958771_611798438921264_11870372_n.jpg
    13 KB · Wyświetleń: 48
Do góry