reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Dziewczynki,nie było mnie kilka dni bo miałam małą zawieeuchę w domu :)

Laseczki, czuje już któraś ruchy dziecka? Zwłaszcza tyczy to kobitek nie w pierwszej ciąży. Zastanawiam się kiedy poczuje. W pierwszej ciąży to był 20-21 tydzień....

a
hej ja już czuję ruchy dziecka ponad tydzień i robią się coraz intensywniejsze.. szczególnie wieczorem.. ale to moja trzecia ciąża.. A z Krystianem koło 18tygodnia czułam.. Więc jeszcze trochę i ty poczujesz:)
 
reklama
Szybkie pytanie do dziewczyn z wysokim TSH, tabletki może przepisać rodzinny czy tylko endo?Znajoma ma termin na sierpień i wysokie tsh jej wyszło, gin kazał iść do endo

Może iść po receptę do rodzinnego, z tym ze rodzinny niekoniecznie będzie potrafił ustawić dobra dawkę leku. Oprócz TSH, Twoja znajoma powinna również sprawdzić FT3 i FT4. Od stycznia skierowanie na trójce może również wystawić lekarz rodzinny.
 
miq dziwne, bo gin też może euthyrox wypisać, tylko jak nie ma udokumentowanej niedoczynności to na 100% płatne, ale ten lek jest tani. U nas tak robią. Ustalają jaąś dawkę, żeby już zbijać i równocześnie dają skierowanie do endo. Mi gin po złym TSH dała skier. na fT3 i fT4.
 
Blacksilk - cóż za wspaniała wiadomość z tym skierowaniem na trójcę od rodzinnego:) Szkoda że jak byłam dziś po receptę to o tym nie wiedziałam:)

Myślę, że lekarz rodzinny powinien umieć dopasować wstępną dawkę leków, w końcu do specjalisty się trochę czeka, a sprawa jest pilna.
 
asienka ja w tensy nie wierzę. Są super w rehabilitacji, jak się robi je cyklicznie ileś tam razy, ale w trakcie porodu. Wydaje mi się, że przy skurczach, które ja miałam to by mi nie pomogły. Warto zapytać kogoś kto stosował i urodził sn.
 
Ale brzuch mnie w nocy bolał taki silny jak na okres wzięłam nospe i trochę przeszło Zara zadzwonię do gin bo dzisiaj popołudniu przyjmuje czy mnie zbada. Wizytę mam jutro ale lepiej sprawdzić czy wszystko jest ok. I brzuch mam twardy.
Zawsze coś
 
miq dziwne, bo gin też może euthyrox wypisać, tylko jak nie ma udokumentowanej niedoczynności to na 100% płatne, ale ten lek jest tani. U nas tak robią. Ustalają jaąś dawkę, żeby już zbijać i równocześnie dają skierowanie do endo. Mi gin po złym TSH dała skier. na fT3 i fT4.
no nie wiem czemu nie przepisał, kazał powtórzyć TSH i jeszcze jakieś hormony i iść do rodzinnego po skierowanie, miała wysoko 8,12;/
 
Właśnie wrucilam od endokrynologa.. Miła.pani stwierdziła że mam zapalenie tarczycy obustronne przepisał mi LETROX 50 i mam brać po 75 przez dwa tyg potem sama 50 i jod 100... Badania to TSH ATPO ft4...
 
reklama
No ja na szczęście miałam zdrową dużą bubę :) 3710g 56 cm i 10 pkt ale ja to zaliczam do kwestii "głupi to ma farta" i właśnie dlatego w tą ciążę z innym rozumiem już weszłam ;) Jednych nauczy właśnie takie przeżycie jak Ty napisała Nika, mam nadzieję że dziecko wyszło z tego :/, inni dorosną a inni w ogóle będą mieli to gdzieś. Mi się wydaję że tutaj to głównie brakuje edukacji i tyle.

Własnie słucham na tvn24 o tej parze nastolatków co zabiła rodziców, masakra wychowywać całe życie i to własnego kata :/ szok
 
Do góry