reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Dziewczyny, jestem!!!
Ale jestem szczęśliwa - no teraz to ja się na prawdę raduje z tej ciąży. Miałam super usg, Pani doktor pokazywała mi każdą część ciała, słuchaliśmy serduszka, podpatrzyliśmy jak rusza nóżkami i rączkami i kurde na wizycie miłe uczucie, bo Pani doktor jak by sama się cieszyła z dzidzi :) Waga 120 gram a mierzy już 8,5 cm no i kolejny news, najprawdopodobniej to dziewczynka !!!!! :) raduje się ja głupia, ale pewne będzie 13.02 na kolejnej wizycie.. jestem mega szczęśliwa, buzia cieszy mi się do tej pory :-)

Gratulację :))) super że wszystko w porządku :))

Ten sprzęt to pulsoksymetr i daje dużo informacji o stanie zdrowia matki. Pozwala ocenić stopień natlenowania krwi, co jest istotne przy każdej operacji. Jeden paznokieć bez lakieru wiele urody nie ujmie, a może pomóc.

A propos porodu w prywatnej klinice to trzeba też wziąć pod uwagę to co Kunda napisała - jakość opieki neonatologicznej, ale też to co się dzieje w przypadku wystąpienia powikłań - np. co jeśli trzeba będzie wykonać wycięcie macicy w celu ratowania życia matki? Kto za to zapłaci? Ile to wyniesie?

Lawa jesteś genialna :D Teraz jak napisała nazwę to i mi się przypomniało ona :) Dokładnie o to mi chodzi ;)

dzieki dziewczyny za wsparcie
jutro jadę na wizyte do mojego gina - zobaczę co mi powie.
Jest dobrym specjalistą i ufam mu, wiec poczekam na opinie

Kati na którą masz wizytę? Będę trzymała kciuki &&&&&
 
reklama
Mam pytanie do mam które są po cesarce ;-)

Jestem po cc i zastanawiam mnie
jak to jest z drugim porodem czy mamy prawo wybrać jak chcemy rodzić NATURALNIE czy przez CIĘCIE

Ja miałam rodzić naturalnie ale małemu zanikało tętno więc szybko na cesarkę
 
Mamo Patryka, moja kolezanka pierwsze dziecko rodzila przez cc bo mala lezala bokiem, doslownie bokiem i nie dali rady jej przestawic ;) a drugie dziecko rodzila sn. Mysle, ze to nie my wybieramy a nasza sytuacja zdrowotna i dziecka ;) Pogadaj ze swoim ginem o tym :)
 
nie wiem z jednej strony to zależy jaki okres minol od cc, ja mialam dwie cc ale ze wzgledu na ulorzenie dzieci bo jeden byl poprzecznie a drugi dupcia do dolu, zobaczymy czy trzecie laskawie sie obroci
 
Mamo Patryka ....

z tego co wiem wszystko zależy od czasu jaki jest m/ porodami
jesli to mniej niż 2 lata -poród naturalny grozi pęknięciem macicy w miejscu cięcia .
Jesli więcej ryzyko jest mniejsze.

Ja rodziłam pierwsze dziecko cc-z powodu zamartwicy i zanikającego tętna, drugie sn -ale u mnie różnica to 5 lat .
 
Mam pytanie do mam które są po cesarce ;-)

Jestem po cc i zastanawiam mnie
jak to jest z drugim porodem czy mamy prawo wybrać jak chcemy rodzić NATURALNIE czy przez CIĘCIE

Ja miałam rodzić naturalnie ale małemu zanikało tętno więc szybko na cesarkę

Tak jak napisała Klara.
Mojego Ł. siostra cioteczna rodziła w listopadzie i różnica od cc była dokładnie 21 mc Lekarz zrobił drugie cc ponieważ było ryzyko pęknięcia szwa. Jak ja rozmawiałam z lekarzem na temat drugiego cc powiedział że w zasadzie decyzja może należeć do mnie, uprzedził, co też wole napisać, że wiąże się to np z gorszym samopoczucie, z dłuższym dochodzeniem do siebie, z dłuższym gojeniem a i kolejna ciąża może być już zagrożona i pewne że będzie wówczas rozwiązana przez cesarkę.
 
dziewczyny co wy tak tymi paznokciami się martwicie ja to i tak bym przed porodem obcięła na krótko bo bała bym się że maluszka niechcący podrapie .........najważniejsze wtedy będzie zdrowie nasze i dzieciątka ;-)
martyśka cieszę się razem z Tobą :-)a za kati trzymam &&&&&&&&&&&&&

kurcze wiecie co muszę jeszcze zrobić posiew i ogólne moczu a to oznacza aż dwa pojemniczki do badania tylko ze ostatnio tak mam że w nocy z 2 razy latam siku a rano cholerka już mi się nie bardzo chce chyba będę musiała rozłożyć na dwa dni:crazy:
 
reklama
MamaPatryka ja miałam przy pierwszym porodzie taką sytuację jak Ty. Miałam 9 cm rozwarcia jak małemu tętno spadlo i w 5 min cesarka. Moja gin powiedziała, że jak zajdę w ciążę najwcześniej po roku to będę mogła rodzić sn. Teraz się trochę od tego miga (będę miała 2 lata między porodami) i namawia mnie na cesarkę. Poniżej 18 m-cy między porodami nie pozwalają rodzić sn. Natomiast w drugą stronę jeżeli miałaś już cc i znó∑ chcesz mieć, to nikt nie może Cię zmusić do sn. I chyba przy sn nie mogą podać oksytocyny.

Znam szpitale od tej drugiej strony i jeżeli chodzi o wybór, gdzie rodzić to wg mnie są dwie najważniejsze kwestie:
1. to co pisała Kunda - dobry oddział neonatologiczny
2. oddział intensywnej terapii dorosłych (uwierzcie, poród to nie fizjologia, nie tak rzadko dzieją się tragedie)
Czy będzie to placówka prywatna czy publiczna każdy wybierze, ale te 2 warunki mają być spełnione. Nie ma mowy o żadnym przewożeniu do innego szpitala w razie wypadku, bo czasem jest tylko 5 min na uratowanie życia.
Nie wyobrażam też sobie wożenia do innego szpitala jak potrzebna jest cesarka w czasie sn. Mój syn byłby warzywkiem, gdyby wyjęli go po 40 min a nie po 5. Jeżeli jakaś klinika coś takiego oferuje, to trzeba szybko uciekać i omijać szerokim łukiem.

kati współczuję decyzji. KAżda którą podejmiesz będzie słuszna i na pewno będziemy Cię wspierać.

Zapytam jeszcze jutro mamę, ale z tego co pamiętam to mówiła, że im (anestezjologom) wcale pomalowane paznokcie nie przeszkadzają. Może coś źle pamiętam, więc jeszcze skonsultuję.
 
Do góry