reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Madziula zelami mniej krzywdy dziecku zrobisz niz krotkimi wlasnymi, zreszta kto powiedzial, ze zele trzeba miec dlugie, ja mam caly czas krotkie, ale paznokcie mnie interesuja raz w miesiacu a z naturalnymi robota 2-3 razy w tygdoniu jak sie chce miec zadbane.
 
reklama
gratuluję udanych wizyt
ja mam jutro po południu - wchodzisz i czekasz pojadę na 16-nastą trzymajcie &&&&&&&&&&&&
co do różnic - ja sie nie wypowiem, bo rodziłam sn i nie mam o tym pojęcia.
Przyjaciółki 2 rodziły i tak i tak, a opinie rożne z uwagi na sytuacje:
1. 1 ciąża sn z nacieciem i rozerwaniem aż do odbytu 3 stopnia - mała urodziła sie z rączką na głowie!, druga ciąża cc - obie wspomina długim dochodzeniem do siebie przerwa 2 lata i 9 m-cy
2. pierwsze cc, druga sn- róznica 4 lata - lepiej wspomina sn bez naciecia ale malutkie dziecko tydzień po terminie 3 kg

Jeśli chodzi o naciecie dużo zależy od wielkości dziecka - dla porównania Mateusz urodził się 3 tyg przed terminem i miał 3570 g - lekarz powiedział że w terminie miałabym ponad 4 kg i prawdopodobne cc
 
Kati bedzie dobrze i nie ma innej opcji!

Moja przyjaciolka zna dziewczyne, ktorej testy pappa wyszly 1:2 nie 1:200 a 1:2 czyli 50:50 i dziecko sie zdrowe urodzilo a Wy macie na to duuuuzo wieksze szanse no i nie ma innej opcji! Bedzie dobrze!

Zmienie na sekundke temat...
Gratuluje Kati :p mamy juz uprawnienia moderatora :p mozemy juz dawac bany :p <taki zarcik>
 
Klara ktory porod i dochodzenie do siebie lepiej wspominasz? Masz porownanie bo i cc i sn juz za Toba.

Monia,
poród cc to była -dla mnie masakra jeśli chodzi o wszystko co się działo koło tego ...rodziłam 01-01-01 ,miałam czelność byc skomplikowanym porodem,dziecko nie chciało za żadne skarby wyjść ,spadało mu tętno ,wody były zielonozgniłe,i to wszystko w Nowy Rok ,pod koniec dyżuru ....gdyby nie ordynator ,który przyszedł ,bo zapomniał czegos ważnego z gabinetu i kazał lekarzowi zrobić cc nie byłoby ani mnie ani synka....
miałam cięcie podłużne -bo lekarz powiedział ,że tak własnie mnie urządzi...byłam uśpiona ogólnie ,synka zobaczyłam następnego dnia ...ale dochodziłam do siebie super,małe krwawienie ,szybko chodziłam,ba biegałam po korytarzach ....
sn wspominam cudownie -o 8.20 odeszły mi wody , o 10 byliśmy w szpitalu ...badania,przyjęcie -super
nikt mnie nie wiązał ktg do łóżka
o 15.45 miałam 10 cm,a o 16.30 urodził się Młodszak ....
natomiast dochodzenie do siebie fizycznie masakra, psychicznie wspaniale ....
 
Klara jeju to straszne jak Cię przetrzymali i jakie cc zorbili :((( Skargi jakieś składaliście ? Makabra jednym słowem

Monia założyła byś może pod temat o porodach, wyprawkach do szpitala dla mamy i dziecko. To co pisałam że doświadczone mamy napisały by swoje odczucia i krok po kroku jak wyglądało to u nich może i z datami porodu, potem tam byśmy wstawiały listy co pakujemy do torb do szpiala jako porównanie między sobą a na koniec opisy naszych porodów i ewentualnie zdjęć? Chyba że wolicie to na 2 lub 3 tematy rozbić
 
reklama
a ja nie muszę się martwić gdzie będę rodzić bo wyboru nie mam w białej jest jeden szpital i żadnej prywatnej kliniki także jedyną alternatywą było by pojechać gdzieś prywatnie do innego miasta ale chyba tylko na cc ze wcześniej ustalonym terminem ............... jedyne co mnie pociesza że wszystkie moje kuzynki i większość koleżanek tu rodziły i jakiś większych zażaleń nie składały :-)
 
Do góry