reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Kati mojej przyjaciolce opowiadalam o Twoich wynikach badan a ona we wrzesniu rodzila i u nich na forum byla dziewczyna z wynikiem testy pappa 1:2 i urodzila zdrowe dziecko. Bedzie dobrze!
 
reklama
ech Monia861 zazdroszczę Ci sytuacji finansowej że 6 tys to dla Ciebie drobne na waciki ;-) swoją drogę my też planujemy budowę i wcale nie potrzeba na to 600tys przynajmniej tu u nas sąsiad się budował systemem gospodarczym i w 200 tys się zmieścił z tym że miał swoją działkę a i na razie górę ma nie całkiem wykończoną ale to wiadomo z czasem pomału..............

ja o prywatnym porodzie nawet nie marzę myślę że iw szpitalu jakoś damy radę ;-)

a wizytę mam 30 stycznia o 18 już nie mogę się doczekać może poznamy płeć i już zacznie się szał zakupów:-)
 
Monia - tak tak o rękach :) absolutnie nic, goła płytka, na palec nakłada się taką "spinkę" i ona musi mieć gołą płytkę paznokci by pomiar był miarodajny :)

No jak weźmiesz klinikę to chyba oni będę musieli Cię tam dopieścić ;) a co do cc to faktycznie jak masz "zamówioną" to masz zamówioną i spora część idzie konkretnie na cc. Nie wiem czy teraz tak jest i w sumie nie mialam tez tego potwierdzonego ale słyszałam że gdy rodzisz prywatnie sn i coś idzie nie tak to oni zawożą cię do najbliższego szpitala i tam robią cc. Dobrze było by się z tym upewnić.

A tak ogólnie to uważam że powinien być to dobrowolny wybór kobiety jak chcę rodzić bo sama wiem że sn nie urodzę i mam swoje powody ;)
 
Madziula nie mowie, ze dla mnie 6tys. to drobne na waciki ale w porownaniu do kosztu budowy domu i zakupu dzialki tym bardziej dzialki budowlanej pod Warszawa to drobna kwota.

Madziula trzymam kciuki za wizyte!

Ja nie mowie, ze sie na medicover zdecydujemy, po prostu bierzemy go pod uwage, jezeli stwierdzimy, ze na Madalinskiego bedzie nam dobrze i sie tam dostaniemy to pewnie tam bedziemy rodzic.
 
Olga mnie w medicoverze jak juz to interesuje ten pakiet za 9... Ale zobaczymy jeszcze, na razie prowadzona jestem w prywatnej klinice w bydgoszczy ale w zwiazku z przeprowadzka, bede musiala zmienic lekarza prowadzacego...
Nam zalezy, zeby miec pewien komfort w czasie pobytu w szpitalu, zeby mozna bylo byc razem, nie byc w obcymi w sali itd... Na madelinskiego z tego co wiem sa calkiem fajne warunki, moja przyjaciolka tam rodzila i dobrze wspomina pobyt w szpitalu.

Ale koszt budowy domu i zakupu dzialki to wydatki w granicach minimalnie z 600tys? Gornej granicy wlasciwie nie ma ;) Wiec przy takiej kwocie 6 tys. to drobne na waciki ;)

A ktos zna szpital Salve w Warszawie?

w szpitalu św. Zofii są pokoje 1-osobowe, można rodzić z partnerem, są piłki, prysznice, respektują kontakt skóra do skóry itd. dużo dobrych opinii słyszałam i czytałam o porodzie w tym szpitalu, dlatego jestem na niego zdecydowana. dla mnie poród za 6 czy 9 tysięcy to jest rzecz abstrakcyjna, bo po prostu nie mogę sobie na to pozwolić. zwłaszcza, że każda złotówka się dla nas liczy. dla jednego to jest "na waciki", a dla innego kupa kasy. my zamierzamy się zmieścić w ok. 350 tys. z budową (moi rodzice budowali pensjonat, więc są obcykani z kosztami) i jak mówię - nikt nam nie pomoże, a kokosów znowu nie zarabiamy, więc na pewno nie przeznaczę 6k na szpital.

Madziula nie mowie, ze dla mnie 6tys. to drobne na waciki ale w porownaniu do kosztu budowy domu i zakupu dzialki tym bardziej dzialki budowlanej pod Warszawa to drobna kwota.

nie kupujemy działki budowlanej, tylko rolną i będziemy ją przekształcać, to jest DUŻO tańsza opcja, tylko się trzeba nachodzić. a jak ktoś z własnej kieszeni odkłada na wszystko, to wyrwać te 6000 z oszczędności to wcale nie jest drobna kwota. no i fakt, że ktoś buduje dom nie oznacza, że ma takie pieniądze na zbyciu.
 
a wydaje mi sie, ze jezeli kogos stac na budowe domu to i na taki wydatek go stac. Ale to tylko moje zdanie.

dla mnie to jest bardzo mylne założenie. ludzie często pół życia odkładają, co mogą, a jak sami sobie muszą poradzić, bo nie mają wsparcia finansowego ze strony rodziny, to 6000 wybrać z oszczędności to jest bardzo dużo.
 
Angi moja przyjaciolka tam rodzila i byla bardzo zadowolona :) Ja Warszawskich szpitali az tak nie znam a o tym z pewnego zrodla znam opinie ;) a wiem, ze ona porownywala szpitale i ten wybrala. Ale na Madelinskiego chyba tez moja Kasia cos placila za pokoj 1 osobowy... Nie jestem pewna, dopytam jeszcze.

Angi jezeli chodzi o medicover to w cenie jest porod obojetnie jaki ;) Jezeli w trakcie okazuje sie konieczna cc to oni sami robia, nie odwoza do innego szpitala :) To sprawdzalam juz ;) ale nie wiem czy tam bede rodzic, jest to pewna opcja.

Angi a jezeli ja nie zdejme zeli to co? Nie mam zamiaru zeli zdejmowac, tym bardziej przy dziecku wole miec zele, bo nie drapia.
 
reklama
dla mnie to jest bardzo mylne założenie. ludzie często pół życia odkładają, co mogą, a jak sami sobie muszą poradzić, bo nie mają wsparcia finansowego ze strony rodziny, to 6000 wybrać z oszczędności to jest bardzo dużo.

Olga my nie mamy wsparcia finansowego ze strony rodziny, bo chyba do tego tak uparcie pijesz. Wszystko co mamy, mamy z wlasnej pracy i to wcale nielekkiej a ze czasami tesciowa sie szarpnie i cos nam kupi, to sie ciesze i doceniam, ale to sa jednorazowe akcje. Zreszta od slubu mamy odlozone pieniadze na wyprawke dla dziecka.

Z przeksztalcniem dzialki to nie jest az taka prosta sprawa jak CI sie wydaje, mam w tym pewne doswiadczenie i nie zawsze to sie okazuje w rezultacie tansze od zakupu dzialki budowlanej. Ale to Wasza sprawa gdzie i za ile sie bedziecie budowac. Ja po prostu z praktyki wiem, ze nigdy nie wychodzi tyle ile sie zakladalo na poczatku a sporo wiecej. Obojetnie czy to remont czy budowa i tak bedzie kosztowac wiecej niz sie zakladalo ;)

A co Ci tak przeszkadza, ze ja biore pod uwage medicover? Musimy o tym sie rozpisywac?
 
Ostatnia edycja:
Do góry