reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Super,daj znać jak mu poszło.U nas lipa,starsza przeziębiona kicha w łóżku,a że jestem z nimi sama to jest mały Sajgon.Mały chce spać,bo zawsze o tej porze śpi na spacerze,a wyjść nie możemy.Żeby tylko od siostry się nie zaraził.
 
reklama
Oczywiscie, ze wszystko jest z nim w porządku, tylko sie cieszyć ze tak ładnie przybiera na samym cycusiu. Dzieci karmione piersią od razu przy raczkowaniu czy później chodzeniu spala nadmiar ciałka. Zreszta po W. nie widać żeby był gruby, dodatkowo jest długi. Też jestem ciekawa co olga mialas na myśli.

to było zwykłe pytanie, bo mógłby mieć nadwagę (waży ponad normę, to tyle), nie musicie się od razu nie wiadomo czego doszukiwać (;
 
Najlepiej wagę porównać ze wzrostem - obliczyć BMI i sprawdzić na siatce. Po drugie ważny jest też trend - jak dziecko jest cały czas nawet na 97 centylu to ok, gorzej jak są jakieś dziwne skoki w górę czy dół.
 
Olga na racje. Dzieci karmione piersią mogą mieć nadwagę. Od razu zaznaczam, ze nie odnoszą sie to do maluchów Gosicy i Zulugulki. Po prostu czasem dzieci sa zbyt często przystawiane do piersi np. nie każdy płacz czy kwilenie oznacza ze dziecko jest głodne. Dzieci przystawiane zbyt często, w celu uspokojenia, mogą mieć zbyt duże przyrosty wagowe. Ale to czy dziecko ma nadwagę czy nie, ustala pediatra, tak jak pisała Olga, porównujac przyrosty wzrostu i wagi właśnie w oparciu o siatki centylowe. A dzieci rzeczywiście czasem dużo przyrastają w okresie gdy mało sie ruszają, czyli w I półroczu. I czasem gubią kilogramy, a czasem nie. Fakt jest taki, ze dzieci cięższe mogą mieć kłopoty z waga w późniejszym życiu. Znam osobiście dziecko ważące w wieku 3 lat 30 kg. On właśnie nie zgubił raczkując czy chodząc. Ale to wina rodziców bo przekarmiali a dziecko ma olbrzymi apetyt. No i dietetyk i odchudzanie 3 latka i dramat.
 
Na basenie było super, mały czuł się dosłownie jak rybka:) Cały czas uśmiechniety, zaczepiał inne dzieci, a jak wróciliśmy do domu to był taki zmęczony że 2 h przespał co w domu nigdy mu się w dzień nie zdarza.
 
My też dziś kolejne zajęcia na basenie zaliczyliśmy. Młoda śpi po nich jak kamień, ale jak to ona - max 40 min ;) Dziś znowu nurkowaliśmy, ale tak, że ją instruktor zanurzał i tak z metr przeciągał pod wodą. :szok: Mamusia zeschizowana chyba bardziej niż sama zainteresowana :)
W ogóle zauważyłam, że dzieci super znoszą basen.. Na trzy zajęcia, na których byliśmy, raz jedno dziecko płakało tak, że tata wychodził z wody... A np. jak chodzę na fitness i tam dzieci po prostu sobie koło nas leżą (ja mojej nie biorę - zostawiam z babcią, ale większość bierze) - to co chwilę któreś płacze, mamy wychodzą co chwilę z sali itd. itd. Jednak woda to naturalne środowisko dla naszych rybek :p
 
A jak to jest w tym wieku? Nie zdarzają sie zachłyśnięcia? Dalej jest ten odruch powstrzymywania powietrza? Pytam, bo nie byłam z takim maluchem na basenie i szczerze- trochę sie boje zachłyśnięcia...
 
Jeszcze jest odruch właśnie. Poza tym oni tak specjalnie bokiem zanurzają dzieci, że one jakby stopniowo wchodzą pod wodę, a nie tak z zaskoczenia.
 
reklama
Do góry