reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

reklama
Wzięłam apap temperatura spadła do 36,9. A do tego strop *spam* zobaczymy mam nadzieję, ze jak najszybciej opuści mnie to chorobami. A i pije jeszcze ciepły sok z malin.
 
Jeśli masz jakiś duży katar i kichasz to możesz do karmienia używać maseczki, można za grosze kupić w aptece.

My dziś po szczepieniu, mała się bardzo popłakała ;( Rota już była ostatnia dawka, musimy jeszcze powtórzyć Prevenar (pneumo). Ważymy 6,2kg i mamy 65 cm :)
 
Dziewczyny nie martwcie się,ja zapomniałam że miałyśmy jeszcze Boxsero na MenB. Przyj tej szczepionce trzeba podać paracetamol jeszcze przed szczepieniem a potem co 6 godz jak będzie wys temp. Ostatnio było wszystko ok ale tym razem mala ma temp właśnie chyba przez to szczepienie a nie przez Prevenar 13 jak myślałam. Dobrze ze ma apetyt chociaż.
Mówila mi dziś lekarka o tych MenB... nie wiem sama czy szczepić czy nie? Bo o meningokokach to myślałam dopiero jak mała będzie miałą 2 latka.
 
Mówila mi dziś lekarka o tych MenB... nie wiem sama czy szczepić czy nie? Bo o meningokokach to myślałam dopiero jak mała będzie miałą 2 latka.

U nas podstawowo szczepienia przeciw Meningokokom typu C w 12 tyg. Jeśli chodzi o MenB szczepienia nie były obowiązkowe(w sumie żadne nie są raczej były dodatkowe)ale ze względu na wysoką zachorowalnosc w Anglii zalecali zaszczepić. Podobno to nowa szczepionka istnieje od 2013. Miałam dwie dawki w 8 tyg i 16tyg. Za pierwszym razem młoda przeszła to spokojnie choć mówili że prawie na pewno będzie temp ale teraz było ciężej. Zapytaj lekarki,poczytaj o tym jaka jest zachorowalnosc bo może po prostu ze tak powiem chce żebyś wsparla biznes farmaceutyczny.
Ja nie jestem za tym żeby wpakowywac w dzieci wszystkie możliwe szczepionki bo może się zdarzyć że zachorują. Na szczęście dobra strona angielskiej służby zdrowia jest taka że bardzo ostrożnie podchodzą do używania leków i szczepien jeśli chodzi o dzieci i jeśli już coś proponują ufam że jest to niezbędne minimum ;-) No cóż jeśli chodzi o dorosłych i nie narodzony płód to już druga strona medalu która już mnie tak nie zachwyca :mad: :-S :p
 
Dziewczyny nie martwcie się,ja zapomniałam że miałyśmy jeszcze Boxsero na MenB. Przyj tej szczepionce trzeba podać paracetamol jeszcze przed szczepieniem a potem co 6 godz jak będzie wys temp. Ostatnio było wszystko ok ale tym razem mala ma temp właśnie chyba przez to szczepienie a nie przez Prevenar 13 jak myślałam. Dobrze ze ma apetyt chociaż.
No właśnie poprzednio na zdrowej stronie była inna lekarka i mówiła, że meningo to na razie nie ma sensu, bo to chorują starsze dzieci, w żłobkach itd. A dziś była jakaś inna i powiedziała, że te typu B to właśnie małe dzieci łapią... No muszę faktycznie zgłębić temat. Trochę mnie przeraziło to co pisałaś o tym, że to tak dzieci ciężej przechodzą...
 
No właśnie poprzednio na zdrowej stronie była inna lekarka i mówiła, że meningo to na razie nie ma sensu, bo to chorują starsze dzieci, w żłobkach itd. A dziś była jakaś inna i powiedziała, że te typu B to właśnie małe dzieci łapią... No muszę faktycznie zgłębić temat. Trochę mnie przeraziło to co pisałaś o tym, że to tak dzieci ciężej przechodzą...

Kurcze sorka się mi wcislo to polubienie. Nooo spanikowalam trochę. Ale chociaż wiedzialam skąd ta gorączka i ze jest znakiem że szczepienie działa.
Jest bardzo podobne do szczepien przeciw pneumokokom głęboko domiesniowo i objaw temp do 39. Ale koleżanka ma córkę miesiac starsza i tez miała po drugiej dawce takie przeboje i paracetamol zbijał temp minimalnie. Z tego co wiem to MenB wprowadzili dla wszystkich dzieci urodzonych w lipcu lub po tej dacie.
 
reklama
Do góry